Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elnézőbb az ember a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elnézőbb az ember a barátaival, mint a párjával?

Figyelt kérdés

Az egyik nap a barátnőmmel beszélgettünk a párkapcsolatainkról és egy dologban nagyon egyezett a felállás mindkettőnknél.

Ha valamit mi csinálunk, akkor minket okítanak, számon kérnék, de ha a barátaik, akkor azt egy legyintéssel elintézik.

Mondok egy példát. Amikor a párom barátja tovább küldött valamit, amit én küldtem kizárólag neki, kérve, hogy maradjon köztünk (ajándékot akartam vásárolni), akkor annyit mondott nekem a párom, hogy legközelebb ne küldjek olyat, ami nem publikus. Amikor viszont én elmondtam valamit a barátjával kapcsolatban, ami elvileg titok volt (bár én nem tudtam, hogy az), és ezen kiakadt a srác, akkor a párom azt mondta, hogy "ne lepődj meg, hogyha kiborul, mert az ő személyes dolgait mondod tovább".

És ez csak egy példa, de a barátnőmmel fél óráig soroltuk az ilyen kettős mérce sztorikat.

Az én párom egyébként már a vőlegényem, négy éve együtt élünk, tehát nem arról van szó, hogy nem komoly a kapcsolatunk. Jóban rosszban együtt voltunk és mindenben támogattuk egymást, de nekem olyan fura, hogyha én hibázok, akkor engem kioktat, ha meg a barátja, akkor azt kimagyarázza nekem.


2023. márc. 25. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez természetes... Én is többet várok a pasimtól, mint a barinőimtől. Minél közelebbi a kapcsolat, annál nagyob súllyal esik latba egy hiba, és ez nem csak a barátság - párkapcsolat terén van így.


Ha egy kollégám kifecseg rólam valamit, amit nem kéne, az gáz, és valszeg egy kicsit neheztelni fogok rá, ha viszont a testvérem teszi azt, akkor százszor dühösebb és csalódottabb leszek, hiszen tőle több figyelmességet és lojalitást várok.

2023. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most ha erre gyermekien reagálnék, akkor azt mondanám, hogy "haha, akkor végre biztos lehetek benne, hogy jobban szeret, mint a legjobb barátját" 😂 25 éves fejjel ciki, de tudok féltékeny lenni egy másik férfira, igyekszem ebből kinőni.
2023. márc. 25. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Elég éretlen vagy 25 éves létedre
2023. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt írtam én is:) Felesleges ismételni.
2023. márc. 25. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert teljesen más a kapcsolat jellege. Bocs, de fordítva nem így van? Egy kapcsolatnak sokkal több "kritériumnak" kell megfelelni, bármennyire is hangzik ez így rosszul. De barátok közt sem mindegy. Vannak dolgok amiket csak a legközelebbi barátaidnak mondasz el és a kevésbé közeli barátaidnak nem. Ha egy kevésbé közeli barát csinál valamit, ami neked rossz az mégiscsak kevésbé érint meg, mintha a legjobb barátod aki mindent tud rólad.


Ha együtt laksz lakótársként pl.: egy közeli barátoddal persze ott is kell alkalmazkodni, de valahogy az ember sokkal lazábban kezeli. Talán, mert tudod, hogy akármennyire is vagytok jóbarátok, nem fogtok örökre együtt élni, nem terveztek úgy közös életet. A pároddal (bár utálom ezt a szót, na mindegy) mégiscsak jobb esetben egy életre tervezel eleinte, egy család akartok lenni (mindegy, hogy gyerekkel vagy anélkül), ott többet nyom a latban. Pl.: együtt laksz egy közeli barátoddal lakótársként. Ha ő a saját szobájában a földre hányja a ruháit, annyira nem zavar, mert te úgyse alszol ott, az kvázi nem közös tér, nem fog zavarni. Aztán ha elköltözöl a pároddal és ő teszi ugyanezt, mert közös szobában alszotok, te is nézed, téged is érint és mivel a társad az illető valahogy automatikusan elvárja az ember, ha te nem hányod a földre, ő se tegye. Szerintem ez evolúciósan kódolt dolog, hogy az ember a párjától többet vár.

2023. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van. Sajnos akkor ezt gyerekesen láttam, nekem úgy jött le, hogy csak én vagyok a rossz, pedig nem egyszer fordult elő, hogy ugyanazt csináltuk egymással a barátjával (amikor össze vesztünk, akkor az indulatok miatt voltak problémák), de rám haragudott, a barátjára meg nem, ott elkezdte magyarázni, hogy miért ne vegyem magamra.
2023. márc. 25. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 1-es tökéletesen leírta, én viszont még annyit tennék hozzá, hogy van sajnos más eset is. Ismerek kapcsolatokat, ahol az egyik fél nem tekinti a másikat egyenrangúnak, ellenben butácskának, akit okítani kell, viszont a legjobb barátot nem. Látatlanba nehéz megmondani, melyik variáció áll fenn.
2023. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Általában inkább én okítom őt, meg sokszor belátja, hogy valamiben nekem volt végig igazam, úgyhogy talán ezt kétlem. Idegesítőnek biztos tart, na de az más 😃
2023. márc. 25. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!