Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnénk, de én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyereket szeretnénk, de én félek az otthoni rossz életem miatt. Hogyan győzzem le ezeket a rossz gondolatokat?

Figyelt kérdés

Nem volt szep gyerekkorom, nem voltak szereto szuleim es emellett még szegenyek is voltunk. Nagyon rossz volt. Annyira szegenyek voltunk, hogy telen futes sem volt a hazban. Faztunk es eheztunk egyszerre.

Azota ferjhez mentem, nem jarok haza, nem beszelek senkivel a csaladbol de ha visszagondolok az akkori eletemre, amikor még otthon laktam orakig rosszul leszek. Nem szeretek ra gondolni.

Babat szeretnenk a ferjemmel, szep eletunk van, megvan mindenunk de en nagyon felek..

Rettegek, hogy cserben fogom hagyni a gyerekem, rettegek hogy tolem fog fuggeni az elete mert en vagyok az anyja.

Ugy erzem nekem a regi eletem egy trauma, es ezek miatt vannak bennem ezek a rossz gondolatok.

Vagyok ra, hogy legyen gyerekunk de regen ez sem volt igy, tehat mar kezd a lelkem helyre jonni de még nem vagyok teljesen stabil.

Lehetseges, hogy csak varnom kelleni egy kicsit es ezek a gondolatok is elfognak belolem tunni? Mert regen gyereket sem akartam, teljesen elzarkoztam tole.

Az is a baj, hogy egyedul nem tudnek ellatni egy gyereket, es lelkileg sem tudnam osszeszedni magam ha esetleg (ne adja az eg) a ferjemmel kulon mennenk.

Es ez is bosszant, erre is gondolni kell sajnos akkor is ha nagyon boldogok vagyunk.


2023. máj. 25. 19:48
 1/9 A kérdező kommentje:
A szegenysegtol felek a legjobban megmondom oszinten. Ha normalis csaladom lenne pl nem lenne bennem semmi felelem, mert tudom hogy segitenenk nekem. De senkim nincs a ferjemen kivul
2023. máj. 25. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Menj el szakemberhez és beszéld meg valakivel ezeket az érzéseket. Én férfi vagyok, nekem is szar gyerekkorom volt, apám alkesz volt, a szüleim folyamatosan veszekedtek, nem igazán kaptunk szeretetet, törődést, nem töltöttek fel minket önbizalommal a felnőtt életre. Nagyon sok mindent huszonévesen kellett megtanulnom magamtól, amiket mások megtanulnak a szüleiktől gondolkodás nélkül még gyerekként.


Ugyanezek voltak bennem is, amikor családot alapítottam, de én jártam terápiára, meg olyan ingyenes tanácsadóhoz (civil alapítvány) és közösségbe, ahová a függő szülők gyerekei járhattak (apám alkeszsége miatt) és ott ezeket a gondolatokat szóvá is tudtam tenni. Ne fordulj befelé, ne tartsd meg ezeket a félelmeket magadnak te sem, hanem mondd el őket valakinek élőben. Én szakembert is javaslok pont ezért, mert ott biztosan pozitív és segítő reakciókat fogsz kapni.

2023. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Mint írta az első pszichológus segíthet, de ha úgy érzed egyébként, hogy nem vagy kész gyerekre, akkor ne vállald be. Nem kell ahhoz trauma, hogy ne merj különösen a mai világban.
2023. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De kesobb tudom hogy bannam hogy nem vallaltam gyereket. Egyebkent 25 eves vagyok
2023. máj. 25. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
De nem kell most, lehet azt 5 év múlva is maximum nyugodtan.
2023. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus! Az ilyen gyerekkori "traumákat", berögzült gondolati mintázatokat segít feloldani. Onnan tudom, hogy én is keresztül mentem ezen.

Ha nem vállalsz most azonnal gyereket, csak fél-1-2 év terápia után, még akkor sem leszel elkésve. A lényeg az, hogy a gyerekednek egy egészséges mentalitású, kiegyensúlyozott anyukája (és apukája) legyen. Ha ilyen állapotban vállalsz gyereket, az a gyerekre is hatással lesz tudat alatt!

2023. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem bánnád, hogy ott egy ember, akit te csináltál, és nem akkora durranás, mint elképzelted?


(Egyébként ha ezt kutyával vagy aranyhallal írtad volna le, mindenki lebeszélne róla.)

2023. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon bölcs dolog, hogy erről így gondolkodsz. Előrelátó vagy, ez az a lépcső, amelyiken még fel kell menned, de az utat már megtaláltad hozzá, ott van benned.

Hidd el sok olyan család van, ahol mondjuk anyagilag támogatják a felnőtt gyereküket, de pszichésen pont ellenkezőleg.

Mindenkinek ki kell járnia a maga útját, és ezt mindenki csakis maga tudja megtenni. Senki sem fogja helyettünk elvégezni azt a belső munkát, ami a fejlődésünkhöz vezet.

Szerintem ezt te is felismerted és pont ezért leszel nagyszerű anyukája a gyermekednek, mert sosem fogod elfelejteni honnan jöttél. De tudsz rajta változtatni és tudsz tenni azért, hogy Neki majd jó legyen.

Én is javaslom, mint már többen, hogy menj bátran pszichológushoz.

2023. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az is a baj, hogy egyedul nem tudnek ellatni egy gyereket, es lelkileg sem tudnam osszeszedni magam ha esetleg (ne adja az eg) a ferjemmel kulon mennenk."

Én így biztos, hogy nem vállalnék gyereket. KELL, hogy egyedül is meg tudjam oldani, ez az életképes minimum egy ekkora felelősséggel járó döntéshez.

2023. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!