Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy bántalmazó kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy bántalmazó kapcsolatot miért akarják, hogy újra kezdjek?

Figyelt kérdés

Igazából már ex kapcsolat de a szüleim védik az exem.

Röviden már az elején a szüleim hoztak össze vele és ahogy 18 éves lettem hozzá is mentem, sokáig szenvedtem miatta lelki, testi terrorban tartott és amint tudtam eljöttem tőle. Állítólag sokat változott és a végére tényleg máshogy viselkedett velem is de a sok bántalmazást én sosem bocsátom meg neki és nem is hiszem ezen a téren teljesen megváltozott volna. Három éve nem vagyunk együtt már de a szüleim elkezdtek találkozgatni vele, mondván jó ember lett stb...

Úgy érzem a családom semmibe veszi az érzéseim tudják, hogy bántalmazott azt is, hogy szexuálisan is mégis azt gondolják megérdemel egy esélyt. Szerintem meg nem, azon gondolkodom ha ez tovább folytatódik megszakítom a szüleimmel a kapcsolatot. Mit tehetnék, hogy az exem eltűnjön végre? Vagy tényleg jobb ha nem foglalkozom ezentúl a családommal? Sajnos azt hittem jobbra fordult a szüleimmel a kapcsolatom de ezek szerint mégsem hisz őt védik...



2023. jún. 4. 10:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Nárcisztikus beteg az exed és a szüleidet használja most hogy megszerezzen. Legyél elnéző a szüleiddel és tarts szünetet ne nagyon beszélj velük, de mondd meg nekik hogy ez ideiglenes lesz pl készülsz egy vizsgára vagy valami hasonló indok ami viszi az idődet és érthető.

Az exedhez ne menj vissza, tök gáz hogy a szüleiden keresztül próbálkozik, semmit sem változott ha ezt csinálja. Menjen terápiára 1-2 év, akkor komolyan lehetne venni talán, valakinek.

2023. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Szakítsd meg a kapcsolatot a szüleiddel, legalább egy időre. Érthetetlen, hogy miért ezt a pasit akarják ráderőltetni. Gazdag, vagy miért?

Igazából mindegy is. Egyedül te döntesz, hogy kivel vagy, arról is, hogy akarsz-e egyáltalán kapcsolatot. Ezt a szülőknek is el kell fogadni.

2023. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Egyik: eleve a szülők is bántalmazók

Vagy másik:őket is tudja manipulálni.


Én exem hasonló, kaocsolatban egy gyökér de szakítás után meg beül anyáékhoz meg ajándékokat hoz meg játsza a gentlemant.

Anya meg beengedi fogadja hátam mögött kibeszélnek, és a saját anyám azt vágta a képembe hogy azt enged be a házába akit akar, én ne szóljak ebbe bele.

Elküldtem a p.csába őt is meg az exem is mikor megláttam hogy ezek egy asztalnál ülnek anya párjával is meg mással is többesben.


Tudja anya pedig azt hogy manipulatív ember, az ajándékok kedvesség felszín csak(ahogy a bűnözők is általában úgy indítanak hogy kedvesek bájosak aztán a hátadba állitják a kést),de az en anyám ugyanolyan manipulatív gyökér mint az exem.

A hátam mögött rolam hazudgálós kibeszélő senki.


Valóban a ritkított kapcsolattartásnak van értelme. De én befenyítettem az exem hogy ha hozzánk járkál annak következményei is lesznek. Most leállt.

2023. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudod, hogy miért, és bocsánat, hogy ezt írom, de valami nem 100as náluk. Mondd a szüleidnek, hogyha annyira jó partinak tartják jöjjenek vele össze ők!

Semmiféleképp ne gyere össze vele megint, mert senki nem érdemli meg, hogy bantalmazzák akár fizikailag akár verbálisan!!

Mondanám hogy persze a szüleiddel is szakítsd meg a kapcsolatot, de azért az nem olyan könnyű. Egyáltalán lenne lehetőséged erre? Elköltözni vagy hasonló?

Viszont akárhogy is alakul én elkezdenék tervezni, gyűjteni hogy előbb utóbb el tudjak költözni. Mert nézzük például, hogy mit csinált volna az én anyukám ilyen helyzetben. Szerintem megkereste volna és megverte volna, de az a minimum hogy eltiltott volna tőle. És nem agresszív, meg nem is csinált még semmi ilyet de hogy még próbáljon meggyőzni arról, hogy jöjjek össze vele megint?? Ezt jól látod, hogy nem normális!

2023. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Úgy látszik, hogy sajnos az a típus vagy, aki nem tudja kijelölni a határait. Nem bírálatképp mondom, hasonló típus vagyok én is, és hasonlón mentem keresztül, mint te, csak ez nem mostanában volt.

Két dolgot tehetsz: vagy megérteted a szüleiddel, hogy felnőtt ember vagy, és nem mondhatják meg neked, hogy éld az életed, kinek kell esélyt adnod és kinek nem stb., vagy ha ez nem járható, akkor megszakítod velük a kapcsolatot.

És nem, egy bántalmazó nem érdemel meg még egy esélyt. Ha valóban bántalmazott szexuálisan is, meg ki tudja még, hogyan, akkor börtönt érdemelne, nem esélyt.

Lehet, hogy nem ártana felkeresned egy szakembert, aki esetleg tud neked segíteni abban, hogyan épülj fel ebből, és hogyan kezeld a jelenlegi helyzetet.

Az exednek pedig elmondanám, hogy amit csinál, az zaklatás, úgyhogy a legkevésbé sem meggyőző, hogy megváltozott volna, hiszen pont olyan erőszakos, mint korábban, csak most más módszerekkel. Normális ember tudomásul veszi, ha nem kell, és nem nyomul ilyen ocsmány módszerekkel. Lehet, hogy ezt a szüleiddel sem ártana tudatnod, ahogy azt is, hogy mélyen csalódtál bennük, hogy egy bántalmazót vesznek a védelmükbe a saját gyerekük helyett.

2023. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem élek a szüleimmel de nincs senkim és miután elváltam jobb lett a kapcsolatom a szüleimmel így azért jártam hozzájuk, egy városban is élünk. Kizárt, hogy újra összejöjjek az exemel és kapcsolatot sem akarok csak egyedül lenni.

Nem tudtam, hogy elkezdték tartani vele a kapcsolatot mert amikor kiderült miket tett velem ők is negatívan álltak hozzà,most meg érthetetlen minek beszélnek és találkoznak vele. Elég pénzes de ha ez miatt akarják újra, hogy összejöjjek vele az undorító sőt alapból az is, hogy megint össze akarnak hozni vele.

2023. jún. 4. 11:10
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
A szüleid ugyanolyan betegek, mint az exed, bocsánat, hogy ezt írom, de igaz. Szuntesd meg velük a kapcsolatot!
2023. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7

Igazad van sajnos, nem mindent mondtam el nekik de ebből volt bírósági ügy stb ...

Tudják nem volt jó életem mellette és mégis, esélyt adnak ők neki úgy, hogy én amúgy egy szót nem is szolnék/szólok az exemhez. Valóban meg kell szakítanom velük a kapcsolatot mert ez biztos csak rosszabb lesz.

2023. jún. 4. 11:24
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Igen, valószínű hogy a szüleid is betegek. Költsenek ők pszichológusra ha már a pénzt hajtják és az exednek amúgyis van sok pénze, komolyan ez a lehúzás netovábbja mikor a nárci össze vissza manipulál és még te járkálj pszichológushoz, ja elmennek ám a jó édesbe, aki szerint ez a normális. Nem, kiállni magadért egy pillanat műve, és döntés kérdése, ezen kívül jó barátokra lenne szükséged, nem még anyagi veszteségre.
2023. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

"a szüleim elkezdtek találkozgatni vele, mondván jó ember lett stb..."

Találkozgassanak vele. Te pedig maradj ki ebből. Szerencsére külön laksz, és azt csinálhatsz, amit akarsz.

2023. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!