Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Miért kell bonyolítan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Miért kell bonyolítani a dolgokat? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, hogy ez NEM minden férfire vonatkozik és, hogy ez akár nőkről is szólhatna, de mivel én nő vagyok ezért inkább azt látom, hogy férfiak csinálják ezt. Nevezetesen, hogy nem egyértelműek és bonyolítanak dolgokat. Mondanak valamit, de a viselkedésük nem ezt tükrözi vagy két ellentétes dolgot.


Saját sztori: van egy pasi akivel kavartam párszor, szexeltünk is. Egyik alkalommal azt mondta, hogy vágyik arra, hogy szeresse egy nő, de kifejezte, hogy nem rám gondolt. Én elmondtam (őszintén, mert így gondolom), hogy ez rendben van. Nem is vagyunk olyan viszonyban, hogy ez több lehessen, nem vagyunk se haverok, se barátok, nem köt össze semmi. Majd következő alkalommal szex után azt mondja, hogy nem akar kapcsolatot reméli én se. Mondtam, hogy nyugi nem (de ha akarnék se vele hisz nem ismerem). Erre elkezdett olyanokról beszélni, (de nem menve részletekbe) hogy problémás, sokat csalódott. Én rögtön arra gondoltam, hogy ez kamu és csak így akarja kifejezni, hogy ez nem lesz több. De én is elmondtam neki, hogy minden oké, nem gondolok bele többet. Majd meg akarta magyarázni, hogy látja, hogy én nem úgy gondolom ahogy mondom (??).


Elmeséltem ezt egy barátnőmnek. Ő se értette majd mesélte, hogy neki van egy haverja akivel hasonlóba vannak, de nekik azért van némi rendes ismeretségük, már a szex előtt is csináltak programokat párszor. Ez a nő se akar kapcsolatot, azt hitte világos, hogy ők is csak szexelnek meg néha együtt csinálnak valamit. Erre amikor elutazott, az a pasas is írta neki hogy majd írjon neki a lány és meséljen. Majd írt neki és erre egy napig meg se nézte, nem válaszolt semmi. Akkor minek írjon? Miért akarja, hogy írjon?


Nem azzal van a baj, ha egy pasi csak szexet akar egyszer vagy akár töbször, mert vannak nők (pl.:mi) akiknek szintén erre van igénye. A baj ott van, hogy a másik nem egyértelműen viselkedik, elkezd olyanokról beszélni amiről eleve szó sem volt vagy kamuzik amire SEMMI szükség.


Miért jó ez? Miért kell kifogásokat gyártani? Ha valami elég világos, hogy csak szex és ez jó a nőnek is, mi szükség van vagy a kamuzásra vagy arra, hogy ilyeneket mondjon valaki? Vagy arra, hogy írogasson neki a nő pláne ha nem nézi meg?


Nem állítom, hogy ez csak a férfiakra vonatkozik, ez csak az én tapasztalatom, nem általánosítani akarok, csak szeretném a viselkedést megérteni!



2023. jún. 12. 15:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes csávókat fogtok ki :D

Szerintem csak unatkoznak, azért mesélnek magukról, meg meséltetnek titeket. Azért akárhogyis, sok férfi hajlamos kicsit érzelmileg is belevonódni a kapcsolatba, még ha az csak a szexről is szól.

De konkrétan mi az, amiről a csávó kamuzik, nekem ez nem jött át. Bocs ha én voltam figyelmetlen, de ez nekem nem derült ki.


"elkezd olyanokról beszélni amiről eleve szó sem"


Mi az, amiről nem volt szó? Az emberek gyakran kezdenek el beszélni olyasmikről, amiről nem volt szó (wtf), ebben mi a furcsa?


F

2023. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%

Szerintem megerősítést akar, magának. Ezek a kérdések feltevések megerősítések az adott személy számára.


Ne legyen lelkiismerete vagy bármi nem kívánt érzés. Ugyan ez lehet ha megkérdem: ehetek e a sütidből, rákérdezek mégegyszer biztos ami biztos.

2023. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%
2. Szerintem is. Nem akar túlságosan bevonódni, meg akar arról is győződni, hogy te sem. Miért? Mert ismeri a nőket, tudja, hogy a nők sokszor tényleg nem egészen azt mondják, amit gondolnak. Ezzel persze kissé elébe ment a dolgoknak, de szerintem tök érthető reakció. A kamus részt még mindig nem értem, konkrétan miben hazudott neked a csávó?
2023. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%
Mert nem elég tökös, röviden ennyi. Egy igazi férfinak van igénye arra, hogy lehessen adni a szavára, ahogy amúgy egy igazi nő is mindig igényes arra, hogy normális ember módjára, empatikusan viselkedjen, akár szexpartnerről van szó, akár nem.
2023. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Mert a férfiak mind azt hiszik, hogy mindig mindent mindenkinél jobban tudnak. Főleg ha a nők egészsége a téma.
2023. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam végig, de már az első bekezdés alapján tudok erre reagálni.

Ha valaki nem konzekvens, tehát az, amit mond és a viselkedése teljesen ellentétes, azt hagyni kell a francba, mert nem akar tőled semmit.

Ha valaki akar téged és veled akar lenni, komolyan tervez veled, fel sem fog merulni, hogy mást tesz, mint amit mond, mert teljesen egyértelműen kommunikálja majd akar szóban akar tettekben, amit akar.

2023. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
6. Ez egy szexkapcsolat, milyen "komolyan tervezés"?
2023. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, én nagyon ismerem ezt a jelenséget, tudnék bőven példákat írni:-) Nos, dömpingben nem olyan nők vannak, mint mondjuk én meg te, és a férfiak jó része azt hiszi, minden nő előbb vagy utóbb kapcsolatot akar majd tőle. (Szóval, vagy eleve úgy megy bele a nő, hogy hátha párkapcsolat lesz, vagy pár alkalom erejéig még oké a lazaság, de utána beleszeret a partnerébe, és többet akar. Sokszor így van, de nem kalkulálnak azzal, hogy tényleg vannak kivétel nők.) A másik, nagyon sok a bizonytalan ember, nem kell a párkapcsolattal járó kötöttség, de azért vannak olyan szituk, amikor meg mégis jól jönne egy társ, még ha nem is benned látja ezt.


A 6-ossal olyan szempontból értek egyet, hogy az ilyen ambivalens embereket jobb hagyni, sose lesz belőle normális viszony. Szexkapcsolatban is alap a következetes, adott nexusnak megfelelő viselkedés. Vagyis, szerelmet nem vallunk, nem tervezünk közös jövőt, de azért nem is az van, hogy ír a partner (ráadásul kérésre), és le se szarjuk.

2023. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

8. Ezzel mind egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy azért azok a férfiak, akikkel "komolyan lehet tervezni" (utalok itt ismét korábbi kommentre), azok jórészt már komoly kapcsolatban vannak vagy eljegyzésben, esetleg már családosok (bár nem tudom, milyen korosztályú a kérdező, 20-30-as korban már inkább ez a jellemző) A problémás csávók maradnak ilyen dfiniálatlan szexhaverságban. 30-40-es korban meg már egyenesen gáz az ilyen.

F

2023. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Velem is többször előfordult ilyesmi.


Nekem az a tippem, hogy ez amolyan hiúsági kérdés, teszt náluk. Vannak emberek, akik próbálják tesztelgetni itt-ott, hogy mekkora hatással tudnak lenni a másikra akkor is, ha egyébként azonnal menekülnének, amint valaki komolyat akarna tőlük.


Hasonló, mint mikor valaki foglalt férfiak/nők határait feszegeti. Egyszerűen csak próbálgatják magukat, hogy meddig tudnak nálad elmenni.


Én ebbe nem képzelnék ennél többet, illetve megmondanám az illetőnek, hogy ha behozza az érzelmeit a kapcsolatunkba, amiről megegyeztünk, hogy kinn tartjuk, akkor én ezt le fogom zárni mindkettőnk közös érdekében, szóval beszéljen őszintén és viselkedjen konzekvensen.

2023. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!