Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Talán buta kérdés, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Talán buta kérdés, vagy pesszimista vagyok, de nem elképzelhető hogy az emberek "szerelemnek" lényegében a szexuális vonzalmat hiszik?

Figyelt kérdés
talán nem, csak eszembejutott. talán még nem voltam szerelmes, vagy csak nem tudom elküöníteni a két érzést, de igazából ugyanaz. mikor elvakít, és a gyomrod remeg, a térded majd összecsuklik és hevesebben ver a szíved, kapkodod a levegőt. Talán nicns is olyan hogy szerelem, csak szexuális vonzalom, nem?
2010. okt. 13. 22:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor sem :P Értem már h melyik fázisra gondolsz de ha vki nagyon szerelmes akkor olyan dolgoktól is a mennyben tudja érezni magát aminek köze nincs a szexhez! Pl. hogy hozzádszól, hogy dumáltok vmiról, vagy bármi! Akár annyi is h kölcsön adta a szerencspénzét és azt szorongatod a zsebedben (ez velem megtörtént XD) ennek köze nincs a szexhez.
2010. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

AZ bizony tényleg csak egy nagy humbug (már amit 22:23-nál kifejtettél) - biokémiai humbug, és tényleg a szexualitásra megy vissza (tudatalatti infófeldolgozás a másikról a látottak/hallottak/szaglottak/stb. alapján): _genetikailag_ megfelelő partnernek érzi a test a másikat, és szeretne tőle utódokat. Az azonban, hogy genetikailag passzol két ember, még MESSZE nem jelenti azt, hogy személyiségileg is el tudnák viselni egymást hosszú távon.


Ezért is megy szét olyan sok pár max 2-3 év után: ennyi idő alatt általában már mindenkinél felszáll a rózsaszín köd, és ekkor derül ki, ha tényleg nem volt azon kívül semmi, ami összetartaná őket. Ha viszont volt, van és lesz is, akkor az nagy valószínűséggel egy jó pár, akik valóban szeretik is egymást, és fogják azután is. :)

2010. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja, a rózsaszín köd az kangörcs egy személyre koncentrálva.
2010. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem a szerelemnek része a szexuális vonzalom. :) A szerelem érzelmeken is alapul, lelkileg alakul ki. Összetett érzés, bonyolultabb, mint csupán a szexuális vonzódás. :)
2010. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hmm ahogy látom a legtöbben fiúk írtak...egy női vélemény: szerelem:amikor arra vágysz, hogy vele legyél, hogy beszélgessetek, hogy csak láthasd, megöleld

szexuális vonzalom:amikor arra vágy sz hogy csókold, és ő téged csókoljon, amikor kívánod, hogy lefeküdjetek, szóval a testiség....a szerelemhez igaz hozzátartozik a szexualitás is, de a szexuális vonzalomhoz nem feltétlenül párosul szerelem

17L

2010. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem, a kettő bár szorosan összefügg két külön dologról van szó.

Amikor majd igazán szerelmes leszel megtudod mi a különbség a kettő között, addig gyakorlatilag akár igazad is lehetne.

2010. okt. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

nem feltétlen kizáűrólagosságtra godnoltam...vgyis nem arra hogy pusztán a szexről szól, hanem hogy maga az érzés amit kezdetben érzünk nem feltétlen lelki eredetű, sőt, szerintem akkor sem az:D Az hogy utána a szerencsepénzt szorongatod lehet csupán a rajongástól, amit a vágy váltott ki, vagy ha oylan a szitu akkor aszeretettől.

viszont itt már beleszövődik a külső tulajdonságok fontossága is, és ezennel bebizonyxítottam hogy mindenkinek fontos a külső. NEm kell szélsőségekbe menni és tökéletes pasit elképzelni, csak annyi, hogy kell egy vonzalom ahoz hogy létrejöhessen a szerelem/szeretet/szexualitás. de ez így van rendjén...

2010. okt. 14. 08:39
 18/22 anonim ***** válasza:
tessék olvasni: szerelmes verseket, regényeket. meg fogod érteni a dolgot. nem lehet itt 3 mondatban elmagyarázni.
2010. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
olvastam én elég sok verset életemben, azért is fura hogy most ezen gondolkozok...alapvetően egy romantikus alkat vagyok, irodalomrajongó, álmodozó típus. sosem kerestem racionális magyarázatot semmi érzelemre. De azthiszem most történt valami, és összezavarodtam :)
2010. okt. 14. 09:06
 20/22 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi ingatott meg ennyire a hitedben?:D
2010. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!