Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párkapcsolatok 99 százaléka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolatok 99 százaléka csak rossz kompromisszum?

Figyelt kérdés

Ideális esetben a két ember közötti, megfoghatatlan, kölcsönös őszinte vonzalom lenne az alap, ebből következne minden más. Igen ám, de akkor az anyagi és egyéb érdekek, a felszínes "elvárások" sokadlagos, szinte irreleváns dolgok lennének. Ehelyett olyan világban élünk, ahol mindennaposak a felszínes elvárások a legapróbb részletekig, ahol úgy címkézzük egymást és magunkat, mintha gyatra minőségű termékek lennénk, és olyan dolgokat említenek "kizáró okként", amire sosem gondolna az, aki érzett már igazi szerelmet.


Pontosan az szorul vissza ezzel az "eltermékesedéssel", ami felemelné az embert: a legfeljebb megközelíthető, de pontosan nem leírható érzések, az idealizmus, a líraiság. Ezek helyébe léptek a külsőségeket leíró számok, felszínes ideálok, mindenki meg tudja mondani, hogy külsőre milyen a számára tökéletes ember, de arra már jóval kevesebben gondolnak, hogy mit érzetek akkor, amikor a legboldogabbak voltak valaki mellett, és akkor mennyire számítottak (volna) az egyébként folyton hivatkozott elvárások és "kizáró okok".


Innen nézve majd minden párkapcsolat egy kényszerű rossz, legfeljebb egy kevésbé rossz kompromisszum, és mondjuk az emberek 1-2 százaléka igazán boldog, nem?


2023. aug. 17. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
A többi is. Van néhány, ahol teljesen a logikának alárendelt, azok működnek úgy-ahogy. De az ilyen "szenvedélyparádénak" induló mind rosszul végződik.
2023. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom pontosan mennyi százalékban van ez, de így van.


Csakhogy különbséget illene tenni az ismerkedés alatti elvárásokkal szemben mindkettő nemnél. A férfiak javának untig elég, hogy vonzódik a nőhöz és ki is merül az egész a szexben, míg a nők általában jóval tovább mennek és társat keresnek hosszútávon. Ebből adódik, hogy a férfiak hazudnak, a nők elhiszik és más kapcsolatban, ismerkedés alatt résen vannak. Persze párkapcsolati szinten mindkettő nem csalódik, kudarcot vall és az eredményezi azt, hogy sokkal jobban odafigyel a jövőben, hogy kit is enged be az életébe.

Manapság olyan szörnyű a világ, olyan rémtörténeteket hallani, hogy a nők, akik már tapasztaltak rosszat, vagy eleve bölcsek azok vigyáznak és megfigyelik, hogy az adott férfi hogyan viselkedik nemcsak vele, hanem bárkivel.

Szerelem bár létezik el is múlik, mert nem passzolnak, nem harcolnak a kapcsolatotért, onzoek, csak magukat nézik meg úgyis, hogy nem felszínesek első perctől fogva. Mint írtam maga a világ egy katasztrófa és az emberek is azok sajnos, emiatt egyre nehezebb az ismerkedés és rosszabbak a párkapcsolatok is.

2023. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nálam inkább fordítva történt.

Jött az első szerelem, akivel az első pillantás olyan volt, mintha megállt volna az idő, tudtam, hogy mi együtt leszünk. Oda is jött, megszólított, összejöttünk, és azt hittem, hogy semmi nem számít, ha szeretjük egymást, mindent megoldunk. Akkor is, ha egy hétig nincs mit enni, ha időnként egy büdös bunkó, ha gyanús eltünedezései vannak, ha jönnek kikapcsolni az áramot, ha suli mellett két helyen dolgozok, hogy minden ki legyen fizetve. De nem számít, mert szeretjük egymást. Hát a nagy lófas2t!

Aztán legközelebb okosabb voltam, és aki ilyen link, és/vagy hűtlen, és/vagy megbízhatatlan, azt elkerültem messzire. És láss csodát, így is rámtalált a nagybetűs szerelem.

Életem legboldogabb percei meg nem azok, amikor az utolsó szelet zsíros kenyér felett álmodoztunk az exemmel, hogy vállalkozni fog, és milyen jól el leszek kényeztetve. Meg amikor szakadó esőben gyalogoltunk haza, mert nem volt pénz buszjegyre. Ezek azok a percek, amikor legszívesebben építenék egy időgépet, hogy fel tudjam pofozni magam.

Az igazi boldog perceim: mikor kiderült, hogy babát várok, mikor megszületett, mikor először mentünk a tengerhez, mikor először léptünk be a saját otthonunkba... Tetszik vagy sem, ezek biztos anyagi háttér nélkül nem lettek volna.

2023. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

3.


Ez történik akkor, ha valaki felszínes és még büszke is rá. ("Majd veszünk tisztességet, more!")

2023. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

#4

Tehát ne nézzük az anyagiakat, se a külsőt, csak álljunk össze valami selejttel, aki 35 éve nem kell a kutyának se, az az igaz szerelem. Aha, értem.

Amúgy nyugodj meg, a férjem néz ki jobban, és nem az exem. 😉

2023. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

5.


És ez kit érdekel? Te vagy felszínes, nem a férjed. Ő keményen dolgozik. Te meg feléled amit ő megkeres. Ez számodra a rendszer.

2023. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as

Tehát az exed semmit sem tett bele a kapcsolatba?

Míg te keményen dolgoztál, rajtad élösködött, jól értem?

2023. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Igen

Én nem is értem hogy miért ragaszkodik az emberiség akkor hogy a párkapcsolat a társadalom alapja

2023. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fő kérdésre a válasz: előbb-utóbb igen.
2023. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!