Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyagi problémákat miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyagi problémákat miért egyéni szintre süllyesztik le, minthogy lusta az illető és miért nem társadalmi problémaként kezelik ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Azért írtam ide ezt a kérdést, mert szoktam olvasgatni, hogy milyen problémákat tudnak okozni az anyagiak, ezért szenteltem neki egy topikot. Nem a lustasággal van a probléma, hanem azzal, hogy egyes munkákat alulfizetnek. Nem keresnek jól a tanárok, rendőrök, tűzoltók, mentősök és nem azért, mert lusták, hanem alul vannak fizetve, a reál alapú munkákat jól megfizetik. Ez nem igazságos.


Miért az egyént állítjátok be felelősnek amikor nem az egyén tehet az alacsony keresetért? Miért nem vagytok szolidárisak? Párom többet keres, mint én és nem azért, mert lusta vagyok, hanem azt a munkakört jobban megfizetik és nem húzta a száját, nem jött olyan szöveggel, hogyha ő is megkeres ennyit akkor én is keressek, hanem elfogadtuk, hogy ez van és mégis kitudtunk alakítani egy kapcsolatot.


Azt nem veszitek észre, hogy az alacsonyabb keresetű elleni felszólalásotok kontraproduktív és mindenkinek jogot kéne adni arra, hogy normális életszínvonalon éljen és ne legyen ilyen nagy egyenlőtlenség?


Én az egyetemes alapjövedelem ötletét is támogatom, mert bízok az emberi jóságban és cselekvőképességben. Több pénzt kéne adni az embereknek és kevesebb probléma lenne a párkapcsolatoknál ilyen egyszerű. Optimista jövőképet kell kialakítani a pesszizmus helyett!


2023. szept. 8. 10:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A 3 legszegenyebb decilisbe tartozo csaladokban szuletik a gyerekek fele. Tehat az igen szegenyeknek is van csaladjuk es gyerekeik is. Ez a tokeletes ellenpelda arra az incel agymenesre, hogyha alacsony valakinek a keresete, akkor nem lesz sikere a noknel. Dehogynem, a gyerekgyartas pedig hagyomanyos modon tortenik.
2023. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%
Egyenkent meg te vagy felelos a beveteledert, nem a tarsadalom. Elmehetsz dolgozni akar olyan helyre is, ahol nem is fizetnek erte, de ha ilyen dontest hozol, akkor ne kend masra a felelosseget. A sajat dontesed kovetkezmenyeit neked kell vallalnod, nem a tarsadalomnak. Ha pedig nem tetszik a kovetkezmeny, akkor donts maskepp.
2023. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

'Több pénzt kéne adni az embereknek és kevesebb probléma lenne a párkapcsolatoknál"


Már miért is? Egyedül elvan X összegből, akkor hogy jön ide a párkapcsolat?

2023. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

12


Itthon a második legalacsonyabb az életszínvonal az eu-ban. Ez nem az egyén felelőssége.

2023. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
14. Hagyjuk már! Nincs itt alacsony életszínvonal, inkább a panel prolik vágyai vannak az egekben. Aztán amilyük van, azt meg mindig kevésnek tartják, nem becsülik. K*rva jó világ van itt még mindig, ha szegénységet akarsz látni, menj el Indiába. Például.
2023. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
65%

#6 és #7 Nem ment fel a fizujuk, meg nem tesz az állam semmit.


Persze, mivel még nem fáj. Elindul az iskolák többsége szept 1 -el. Tanárhiány van, mégis van tanár aki bejár tanítani, mégis le tudják adni a megfelelő óraszámot, mégis van olyan fiatal tanár aki elvállalja a munkát, tudván mi a helyzet.


Majd ha az iskolák 50%-ban nem lesz tanár, akkor bele fog nyúlni az állam, fok emelkedni a fizetésük. Hisz akkor a szülő, aki amúgy egy dolgozó sem fog tudni bejárni a munkahelyére, ezt pedig a cégek se fogják jó szemmel nézni.


Majd, ha nem megy a mentőautó, mert nincs sofőr, nincs tiszt a fedélzeten, akkor belenyúl az állam. De amíg van olyan mentős, orvos, sofőr aki képes 2 műszakot is lenyomni, addig nincs miről beszélni.


Itt sajnos csak a sok lúd disznót győz alapon lehetne állami beavatkozást emelést kicsikarni. Az emberek, még kisebb csoportokban sem képesek összedolgozni. 5-10 000 ember összefogása (ami most sincs meg) a 100e-es tanárállománnyal szemben lepkefing.

2023. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16, szép az elképzelés, de sajnos az irány amibe elindult az állam az az, hogy csökkenti a feltételeket a tanári lét felé.

Ha eltűnik minden pedagógus, összeomlik az oktatási rendszer? Nem. Beküldöd a gondnokot a technika órára, akasztasz valakit aki hajlandó matekot tanítani (nem kell, hogy értsen hozzá, elég ha hajlandó) és annyi.


Tavaly vagy tavalyelőtt hozták azt a döntést, hogy ahhoz, hogy középiskolában szaktanár legyél, nem kell tudnod az emeltszintű érettségi anyagát, arra eg ykülön képzés fog felkészíteni.

Magyarul az érettségiző diák tárgyi tudása egyenlő a tanáréval. Elég ciki:D


Ha elfogynak a tanárok, emberek akik fizetésért feügyelnek meg bíbelődnek a gyerekeddel, azok még lesznek.

Szóval a jelenlegi irány az, hogy oktatás nélküli oktatási rendszer felé haladunk. Láthatóan a kényszert úgy orvosolja a kormány, hogy lesz*rja a minőséget.


És ha nincs mentőstiszt a mentőautóban? Akkor menjen egy orvos. Ha az sincs, akkor eg ynővér. ha az sincs, indítunk 2 hónapos tanfolyamot és azokat rakjuk be oda. Ember lesz rá, hiszen van eg yhalom szegény ember aki hajlandó befoltozni a lyukakat cserébe a megélhetéséért.

2023. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

14

Ez sekelyes gondolkodas. A tarsadalmon belul is mukodik az evolucio. Ha nem veszed fel a kesztyut es langyos vizeset jatszol, akkor szarul fogsz jarni. A boldogulasnak tobb utja is van, aki a legszarabbat valasztja, az ne panaszkodjon. Ha a real szakokat fizetik meg a versenyszferaban, akkor abban kell teljesitened. Donthetsz maskepp is, de ez egyaltalan nem tarsadalmi felelosseg. Te konkretan tamadod az egyen szabad valasztasat es valami kommunalis tarsadalmi berendezkedest akarsz. A vilag nem erre halad.

2023. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16. Gyerek vagy még! Az embereknek kenyeret kell tenni otthon az asztalra. Ebben benne van minden! Ami ma Magyarországon megy, az nem egyedi, ugyanez megy nyugaton is. Világrészeket meg ne hasonlítsunk össze, régen, mondjuk a középkorban, az újkorban a dominanciáért mentek a háborúk. A nyugat dominál, ő fölözi le a hasznot a világból. Ők ezért élnek jobban. Ők ülnek a nyakán a keleti embereknek, ők dolgoztatnak fillérekért. Az a helyzet hogy ez nem sokára változni fog, csak figyelni kell a világ eseményeit és összekötögetni a szálakat.
2023. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!

Gazdasági szempontból igazad van. Nemhogy a mentősnek vagy a tanárnak, de az egyszerű, becsületesen dolgozó elárusítónak sem kellene a létminimumon nyomorognia egy normális országban. Értem a felvetést, értem, hogy valakinek el kell végeznie ezeket a munkákat is és értem, hogy nekik sem kéne nyomorogniuk.


Párkapcsolati szempontból viszont nincs igazad. Ha én fiatalként nettó 500 körül keresek, akkor hadd ne kelljen összejönnöm olyasvalakivel, aki a felét hozza haza. Oké, nem ő a hibás, hanem a rendszer, de ettől még nem az én feladatom eltartani őt.

2023. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!