Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyagi problémákat miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyagi problémákat miért egyéni szintre süllyesztik le, minthogy lusta az illető és miért nem társadalmi problémaként kezelik ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Azért írtam ide ezt a kérdést, mert szoktam olvasgatni, hogy milyen problémákat tudnak okozni az anyagiak, ezért szenteltem neki egy topikot. Nem a lustasággal van a probléma, hanem azzal, hogy egyes munkákat alulfizetnek. Nem keresnek jól a tanárok, rendőrök, tűzoltók, mentősök és nem azért, mert lusták, hanem alul vannak fizetve, a reál alapú munkákat jól megfizetik. Ez nem igazságos.


Miért az egyént állítjátok be felelősnek amikor nem az egyén tehet az alacsony keresetért? Miért nem vagytok szolidárisak? Párom többet keres, mint én és nem azért, mert lusta vagyok, hanem azt a munkakört jobban megfizetik és nem húzta a száját, nem jött olyan szöveggel, hogyha ő is megkeres ennyit akkor én is keressek, hanem elfogadtuk, hogy ez van és mégis kitudtunk alakítani egy kapcsolatot.


Azt nem veszitek észre, hogy az alacsonyabb keresetű elleni felszólalásotok kontraproduktív és mindenkinek jogot kéne adni arra, hogy normális életszínvonalon éljen és ne legyen ilyen nagy egyenlőtlenség?


Én az egyetemes alapjövedelem ötletét is támogatom, mert bízok az emberi jóságban és cselekvőképességben. Több pénzt kéne adni az embereknek és kevesebb probléma lenne a párkapcsolatoknál ilyen egyszerű. Optimista jövőképet kell kialakítani a pesszizmus helyett!


2023. szept. 8. 10:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem a kérdést, nem is vagyok ellene, hogy mindenki sokat keressen viszont mindezt hogyan érnéd el?


Piac rendszerint úgy működik, hogy amiből hiány van igyekszik vonzóbbá tenni, így idővel lesz rá elég erőforrás. Ugyanez igaz a tudás alapú tevékenységekre, hiszen ha valaki több évet fektetett valamibe, amit kevesen tudnak/akarnak megtanulni, szintén kompenzálni szükséges valahogy, másképp senki se csinálná.


Pozíciók amelyeket felsoroltál államilag vannak szabályozva, azért keresnek rosszul, hogy a minisztereknek több pénze legyen yachtozni, nagyobb házat építeni, ingyen pénzt/támogatást osztogatásni (szavazatokért), stb. A rendszer valóban rossz és változtatni kell rajta, de ismét kérdezem, hogyan?

2023. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%

#15 Tisztelt fideszes barom. Csakhogy mi nem India és Afrika vagyunk tudtommal, hanem Európa! És a nagyobbik baj, hogy annó régen se volt akkora jólét a magyaroknál, de az utóbbi 10-15 évben sikerült leküzdeni magunkat az utolsó előtti helyre életszínvonalban. És bármennyire is próbálják a hívők / fizetett trollok ezt elhazudni, erről senki más nem tehet csakis az aktuális kormány. Ami bizony már 13 év óta a fidesz.

Szóval én részben egyetértenék hogy az adott egyén felelőssége is, hogyha rosszúl keres, próbáljon váltani, képezni magát, költözni. De rákenni az emberekre hogy az ő felelősségük az egész, sőt hogy tombol a jólét az országban, az egyenesen ocsmány valóságferdítés.

2023. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

22. Ideges vagy? Mi közöm a fideszhez vagy bármilyen agyhalott eszméhez? Én sem neveztelek gyk-s debilnek! Szóval válogasd meg a szavaid, mert már így is totál lejáratjátok a nemes világmentő harcotokat!


Szóval ma már a legkisebb városban, lassan faluban sem tudsz megállni, mert mindenhol autók állnak. Tééényleg mekkora a szegénység! Menjél be gyorséttermekbe, teltház! Szegénység a köbön. A konditermek tele. Tetkókra mindenkinek futja. Telefonokat fél évente cserélik. Vendéglátóhelyek egész évben teltházasak. Soroljam még? Nézz meg random egy ABC-ben a kosár tartalmakat. Cigire, benzinre, piára, drogra futja. Szegénység?


Jajjj, hagyjuk már ezt az örök panaszáradatot hogy mekkkkkora a szegénység!


Kapitalizmus van, a legerősebbek viszik a jackpot-ot. Ugye ez a baj? Korrupció? Mert máshol ugye nincs! Ha már fideszesnek neveztél, akkor nézzük az ellenzéket! Azt az ellenzéket, ami a viselkedésével, kilátástalansággal elérte azt, hogy sajnos még mindig 100X jobb választás a fidesz, mint a DK vagy a gyurcsány féle romhalmaz.


Baloldal? Hát végül is csak annyi lenne hogy nem lölőnél gyűlt volna össze a pénz, hanem a balaton mondjuk a hollandoké lenne, a mátra a franciáké, az ivóvíz készlet az az angoloké, a mezőgazdaság meg az amerikaiké. Csak a szokásos bal oldali hazaárulás, de ezt inkább keresd nyugaton, ahol a saját nemzeteket most vagyis már 10 éve szisztematikusan felszámolják. Emellett a gazdaságukat szakadékba taszítják, mert az amerikai érdekek így kívánják. Olvass már szakújságokat, tájékozódj már hogy milyen pártok kit és mit szolgálnak, milyen a valós társadalmi és gazdasági kép mondjuk németországban.


Én vagyok annyira buta, hogy vettem pár éve nagyjából egy hektáros területet, és saját magam termesztek olyan zöldségeket, gyümölcsöket amiket el tudok tenni télire, vagy befőttnek, savanyúságnak elrakok.

Sz*ros állami fizetésem van nekem is, csak én előre gondolkodok, nem arról álmodozok hogy hitelre Bora-Bora szigetére repkedjek all inclusive-ra két hétre. Az emberek pénzügyi vagy az általános intelligenciája a béka s*gge alatt van, az sosem az állam hibája.


Ha már politika! Amilyen stílusod van meg a követőidnek, ha belőletek alakulna kormány, attól is mentse meg ezt az országot a jó Isten!


A mélyszegénységet meg hagyjuk, az egy olyan téma ami külön misét érdemelne. Szociális háló megszűnt, ez a kapitalizmus. Lehet fizetni biztosítást, majd abból állni a problémát. A dicső nyugaton hogy is van? Ja hogy ott többet lehet keresni. Értem, ehhez a témához meg olvass történelmet hogy megvilágosodj!


Nem tetszik a fidesz? Pedig pont olyanok mint TE vagyis mint TI. Ők is mekkora szabadságharcosok voltak anno, pont mi TI! Viszont a stílusodból kiindulva még így is tanulhatnának tőled...

2023. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon egyszerü: Szeretnék gyereket! És azt havi netto 400ra nem lehet! Ilyen k*rva egyszeru a.képlet! Miért áldozzam fel az én almaimat? Az miért kevesebbet, mint az, hogx te kapcsolatban legyél? Mh? Na erre válaszolj! Nem az én dolgom megfizetni az árát annak, hogy ezeket a szakmákat nem fizetik meg!

Szivesen!

2023. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!