Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » (Hosszú) kapcsolatban levők -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(Hosszú) kapcsolatban levők - veletek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 éve vagyok együtt párommal. Talán fontos info hogy ő volt egyben az első barátom is, 18 éves korom óta vagyok vele. Természetesen voltak nehéz időszakok, nagyon szép pillanatok, minden a 7 év alatt, ahogy ez normális. Nekünk elég stabil a kapcsolatunk az elejétől fogva, mindkettőnk hűséges típus is. Na de a szitu:


Megismertem valakit, a körülmény mindegy, csak rövid időt (pár napot) töltöttünk egy helyen és nagyon jól elbeszélgettünk. Ezzel semmi probléma, páromnak is sok nő barátja van, nekem is vannak férfi barátaim. De vele annyira passzolt minden, a gondolkodásmódunk, az érdeklődési köreink, hogy nagyon sokat beszélgettünk. Ő viszont egy idő után közölte hogy vonzódik hozzám es többet szeretne, ezt egy ebéd közben közölte es hozott virágot is nekem. Természetesen megköszöntem es mondtam hogy ebből nem lesz semmi mert van párom. Nagyjából ez történt röviden összefoglalva - persze az évek során akadtak olyanok akik rám hajtottak esetlegesen, de ez most más mert azóta is erre gondolok. Valahogy olyan érzéseket váltott ki belőlem, ami a kapcsolatunk elején jellemző volt de ennyi év után már nem. Párom nem egy romantikus tipus, és amúgy én sem, de néha néha igényelnék ilyen jellegű figyelmet, es talán ezért is ragadt meg ennyire ez az “élmény” most. Mindenesetre, sose csalnám meg a párom, de itt éreztem én is a vonzalmat es hogy nagyon passzoltunk a másikkal.


Most bevallom kicsit padlón vagyok mert bezavart ez az egész, es rosszul is érzem magam pedig nem történt semmi. Csak elgondolkodtatott, hogy lehet hogy ennyi idő után már tényleg ne számítsak nagy ”lángolásra”? Veletek volt már hasonló? Mit

Lehet ezzel kezdeni? Vagy csak el kell engedni ezeket a gondolatokat ha néha néha találkozok olyannal, aki megmozgat bennem valamit?


Köszönöm előre is a válaszokat.

25L



2023. szept. 20. 19:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
17%

#6:


Direkt feltüntettem, hogy ha jóval idősebb lenne, akkor maradjon a hátsóján a partnerével. De amikor még ilyen fiatal, első kapcsolata 100%(!!!) hogy jön újabb harmadik, negyedik személy, aki még jobban megmozgatja miközben PÁRKAPCSOLATBAN van! Miért nem jobb véget vetni inkább neki és tisztességes módon esélyt adni a párjának is esélyt adni a szerelemre? Te hány éves vagy, 50? Első szerelmeddel élsz együtt, soha nem tetszett más annyira hogy róla ábrándoztál jó ideig? Az mióta jobb ha vele marad másba szeret belé közben? Azért hogy szenvedjen? Vagy azért, mert 7 évet kár kidobni az ablakon? Mással leélhet 20 évet sokkal hosszabban tartó szerelemben és odafigyelést is kaphat!!!

Ráadásul lehetséges hogy nem a kérdező lenne ISMÉT hűtlen érzelmi szinten hanem a párja akár fizikailag míg ő nem lépné át a határt! Itt nem azzal van a gond, hogy jönnek az ingerek más személyek által még egy kicsit se, az a fő probléma hogy eltűnt a szerelem és azt nem lehet vissza varázsolni, nem lehet kialakítani fellángolást a partnerével, mert hanyagolja, mint írta a 9-es ideiglenes lenne és főleg erőltetett menet! De még hogyha nem is hanyagolná, akkor se működne, mert nem köti össze őket a lényeg. Igen, megérthetik egymást, harmonikus lehet köztük a viszony, de inkább barátok mint szerelmesek! 25 évesen vajon minek savanyodjon meg mellette, vagy váljon csalfává, vagy megcsalt egyénné?

2023. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként meg miféle hajkurászásról dumálsz #6?

Nem hajkurászta hanem jött az életébe olyan valaki, aki be tudott furakodni a fejébe, mert a kapcsolat alapja hiányzik és emiatt lesz még több is.

Másrészt nem azt írtam, hogy rögtön ahogy szakítana szaladjon szexelgetni, ismerkedni!!!

Miért gondolsz hozzá dolgokat? Szerintem logikus, hogy előbb azt a 7 évet illik kiheverni! Majd amikor túl van rajta, akkor szexelgetni, ismerkedni.

Gondolom magadból indulsz ki, mert hát körülötted olyan emberkék léteznek, de egyáltalán nem azt állítottam hogy azonnal mással legyen!

Hihetetlen milyen frusztrált vagy és abból kifolyólag alaptalan és indokolatlan feltételezésekbe bocsájtkozol! Amúgy margóra dobom neked, hogy nem a 20.században élünk, nem kötelező együtt megdögleni senkivel, különösen nem úgy,hogy előbb utóbb már mégcsak nem is kívánja a párját valaki (mert pl.más foglalta el a helyét) abból adódóan, hogy nem szerelmes. Konzervatív vagy, igazi őskövület. 🤦

2023. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

#11: "Mással leélhet 20 évet sokkal hosszabban tartó szerelemben és odafigyelést is kaphat!!!" - Lehet, de az alapján amit felvázoltál, erre kicsi az esély. Második, harmadik és negyedik párjánál is bármikor jöhetne egy új, aki jobban megmozgatja.


Férfiként tök jó érzés lehet a sorban utolsónak lenni egy ilyen hozzáállású nőnél, aki már csak azért nem kukáz téged 50 évesen, mert nem találna jobbat.


Egyébként nem vagyok konzervatív és az 50-et eloszthatod 2-vel, de pont amiatt megy tönkre rengeteg kapcsolat, mert a mai emberek igazán képtelenek elköteleződni valaki iránt és egyszerűbb dobbantani, amikor jön egy ilyen nehezebb, de természetes időszak. Amúgy meg soha senkivel sem tapasztalunk meg 20 éven át tartó szerelmet.

2023. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

12 éve vagyok együtt a párommal.

Ez alatt kb 3x fordult elő hasonló helyzet.

És pontosan arr ajutottam, amit itt mások is írtak: Ha én most szakítok a párommal és összejövök az újjal, elkerülhetetlen, hogy évek múlva ez az új legyen a régi és jöjjön egy mégújabb és ugyanott tartok ahol a part szakad.

Ennek egyszerű az oka: az újdonság varázsát és izgalmát régi, jól ismert dolgok nem tudják kiváltani. De nem is kell nekik. Viszont az újdonság varázsa óhatatlanul elmúlik, szóval ezért kár eldobni bármit, ami jól működik.


A hűség döntés. Addig nem bizonyítottad a hűségedet, amíg nem kerültél olyan helyzetbe, ahol fennáll a csábulás lehetősége. Most eljött ez az idő.

Ez egy racionális döntés, semmi egyéb. És mint ilyen, kegyetlenül tud fájni, akárhogyan is döntesz.

Engem is emésztettek az érzelmek 2 hónapon át, de aztán felülkerekedtem rajtuk.

És ez a fajta döntés tök jó új lendületet tud adni a kapcsolatba. Elkezdhetitek megfrissíteni a dolgokat, randizgatni és egy új oldalát felfedezni a másiknak. Mert bizony 7 év után van még bőven felfedeznivaló.


F29

2023. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

#6:


Egyértelműen azt írtam, hogy valakivel le élhet 20 évet sokkal hosszabban tartó szerelemben, mint 2 év vagy 5 év, az nyugodtan jelenthet 7 évet vagy 10 évet. Persze nem biztos hogy lángolni fog (kevésnek adatik meg - már akik esküsznek rá, hogy 10 év után is dúl a love), de keveredik a mély, őszinte szeretettel, össze tartja mély kapocs ( gyermek, őszinteség, egyszerűen úgy érzitek "egymásnak vagytok teremtve") és felléphet egyfajta "fellángolás" is időnként. Viszont azt a fajta szerelmet/szeretetet ápolni kell, nem hagyni, hogy kialudjanak az érzések, folyamatosan harcolni kell érte (főként erőszak nélkül, mert természetes szamotokra, hiszen együtt akartok lenni).

Nem lehet visszahozni azt, ami volt ha egyszer kiengedték a kezük közül! Még mindig azt gondolom hogyha leélt volna a párjával 20 évet, vagy még többet és kibírta, ellenállt mindkettő, akkor maradjanak együtt. Egyáltalán nem azt írtam, hogy valakivel érje be 50 évesen, mert már úgyis mindegy, jobb nem akad. Tudsz szöveget értelmezni?

Nyilvánvalóan, tisztán, érthetően azt pötyögtem be, hogy az én véleményem szerint inkább jobb dobbantani, hogy a szavaiddal éljek, mint kitenni magukat LEHETSÉGES fájdalomnak, csalódásnak és szenvedésnek!

Ha egyszer gyenge lábakon inog a kapcsolat, mert:

- nem kölcsönös a szerelem.

- más tetszik neki.

- fog még más is tetszeni, de sokkal intenzívebb formában.

Akkor minek maradjon vele? Csak azért, mert a "mai fiatalok könnyelműek, vágynak az izgalomra" vagy miért? 35 évesen, vagy 45 évesen nem dobják ki egymást az emberek, nem döntik el hogy jobb külön? Dehogynem. Még gyermek mellett is megteszik. Akkor miért van kiélezve az egész a "mai fiatalok" ellen, hm?

Amúgy csak hogy tudd az még egy kicsit se kifizetendő, hogy egy párkapcsolatban/házasságban a két fél/egyik tag harcol a nagy semmiért csak azért, mert kár eldobni 7/10 évet, vagy azért, hogy a szerelem úgyis elmúlik.

Azért ne haragudj meg és a hasonló mentálisú egyének sem hogy én nem tenném ki magam se a páromat, hogy átverjem magunkat, hogy elszalaszam a lehetőséget a boldogságra más oldalán, hogy ne tapasztaljam meg milyen másfajta: mélyebb, erősebb érzések is léteznek csak azért, mert szerinted (is) foggal-körömmel jobb ragaszkodni a vegetáló kapcsolathoz. Inkább leszek/lennék tisztességes (nem csalom meg), bátor és pozitív, mint erkölcstelen ( vagy megcsalt) és persze gyáva. Nyugodtan gondold, hogy megbízhatatlan vagyok, én szerintem meg nincsenek tökeid és régimódi vagy.

Let's agree to disagree.

2023. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

15 meg a többi, mit csűritek csavarjátok itt?

Az, hogy most megtetszett neki egy másik ember, abszolút nem minőségjelző a kapcsolatát illetően.

A jelenlegi kapcsolata éppúgy lehet élethosszig tartó kapcsolat, mint ahogy óriási bukta néhán yéven belül. Ugyanez elmondható az új pasiról is.


Azaz nem vaguynk előrébb, hiszen mindegyik faktor kapott egy "talán"t.


Amit tudunk: a mostnai kapcsolat épp egy kevésbé intenzív pontján tart, de amúgy semmi gond nincs vele. Ez meg teljesen normális, ezzel annyi a teendő, hogy elkezdenek újra a kapcsolatba invesztálni és fiyleni egymásra és akkor felível és kész.


Ha bármelyik lehetőség eg ykicsit is valószínűbb lenne mint a másik, én tanácsolnék olyat, hogy szakítson a kérdező, de mivel egyik lehetőség sem valószínűbb a másiknál, így teljesen fölösleges.

2023. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hű micsoda eszmecsere lett itt 😅 hát nagyon köszönöm az eddigi válaszokat és véleményeket mindenkinek! Csak tisztázásképp, igen, valóban megtetszett ez a valaki és nem csak külsőre hanem személyiségileg is viszont nyilván nem lennék sose olyan buta hogy pl miatta szakítsak. Többen is írtátok hogy semmi nem garancia, igazából se a mostani kapcsolatom se az esetleges új ha lesz valaha, és ezt én is így látom. Bármi tönkremehet akármikor, ki tudja mit

hoz a jövő. Inkább tényleg csak arra voltam kiváncsi mások is tapasztalnak e ilyet néha néha, mert én szabályosan rosszul éreztem magam emiatt, mintha megcsaltam volna a párom (talán pont azért mert itt nem csak arról volt szó, hogy hú de jól néz ki és ennyi..).


Természetesen esett már szó párommal a romantika hiányáról, de úgy érzem ezen még dolgozni kell. Igazából jelenleg megvagyok így, tehát semmi sem kifejezetten “rossz”, és 7 éve vele vagyok így okkal gondolom hogy vele is szeretnék maradni, csak ez most kicsit megijesztett olyan szempontból hogy ha valaki ilyen hatással tudott rám lenni akkor bizony lehet hogy vannak hiányosságok a kapcsolatban. Szóval mindenképp van min dolgozni, aztán meglátjuk mi lesz belőle.

2023. szept. 20. 23:37
 18/19 anonim ***** válasza:
16%

Te honnan tudod 16, hogy nincsenek gondok, velük élsz? Szerinted nem probléma hogy a párjának fogalma sincs róla, hogy a kérdező több törődést igényelne? Nincs köztük kommunikáció lényeges dologról. Azzal ugye tisztában te is hogy hiába beszélik meg,hogy változtatni kell ha a párja nem hajlandó rá, vagy hiába programoznak, randiznak a kérdezőnek kevés lehet, ugye? Fel van tüntetve hogy a párja nem romantikus alkat. Akkor hogyan lehetne a régi érzéseket elő varázsolni? Adjon neki esélyt nyugodtan. Véleményem szerint az érzelmi megcsalás létezik és lehet hogy most nem történt ilyesmi, de hát a pakliban van és amikor már az ember máshoz vonzódik, másra gondol folyamatosan, akár másba szerelmes az már értelemszerűen nem jó. Akkor ha úgy gondolja mérlegelhet ismét, hogy megszokik vagy megszökik. Én személy szerint nem várnám meg míg újabb harmadik személy lépne képbe. Azért különbség, hogy fellángolás van jelen egy hosszú párkapcsolatban a partnerrel, vagy más személlyel. Természetesen azt tesz, amit jónak lát, majd ő eldönti, viszont hogyha te is feltételezésekbe bocsájtkoztál miszerint nincs köztük gond, "csak" tetszett neki valaki, akkor nem értem miért veszel elő engem, hiszen ugyanazt tetted.

Megjegyzem az érzelmi megcsalás nem döntés kérdése, hiába kerüli azt az embert az érzések nem tűnnek el olyan gyorsan, hiába "csak" kémia, hiába "csak új inger" érte, attól még jelen lesz egy ideig és abból kiindulva az ő kapcsolata nem fog működni. Mert hát mással foglalkozna hiába nem akar...

2023. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%

18, hogyhogy honnan vettem?

A kérdező leírta, hogy elég stabil a kapcsolatuk, meg ha megnézed az írásait, lényegében semmilyen problémáról nem ír.

2023. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!