Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem egyedül szülinapozik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem egyedül szülinapozik?

Figyelt kérdés
Hamarosan tölti az 50-et, pár napra elutazik, egyedül szeretné ünnepelni, ezzel semmi baj, de az kicsit rosszul esik, hogy még azt sem mondja meg, hová megy...nehogy "véletlenül" meglepjük a gyerekekkel. Nyilván eszembe sem jutna, tiszteletben tartom az akaratát. Te mit szólnál hozzá?
2023. okt. 10. 22:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Ja, tízes, de viszonylag kevés férj és apa vágyik úgy a magányra, mint egy háziasszony. Ha kell valami, a gyerekek anyát találják meg, nem apát. Sok férj az ételét nem képes megmelegíteni. A feleségekről nem elmondható ez.
2023. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
52%
#11 Ugyan már, óriási általánosítás, amit írsz! Tudni kell társat választani, nem minden életképtelen hülyével összeköltözni. Érdekes, az én párom mindent megcsinál, amit én is. Nem cselédként, hanem társként tekint rám.
2023. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

"Ugyan már, óriási általánosítás, amit írsz! "


Lehet, de gyakran igaz. A mai napig a nőkre sokkal több terhelés hárul az otthoni dolgokban (háztartás, gyerekek)

2023. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%

Szegény asszony. Egy alapos beszélgetést megérdemelne előtte és utána.


Ja és ez egyben a válasz a kérdésre is. Ezt gondolnám.

2023. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
62%
10: Nem véletlenül teszünk különbséget ebben az esetben nő és férfi között. Akármekkora általánosítás is, a legtöbb magyar családban egy nő otthon vastagon második műszakozik, de előtte még munka közben is félig a gyerekeken, háztartáson, egyéb intéznivalókon jár az esze, mert "muszáj" azon járnia, különben megáll az élet kb... Persze, hogy menekülne. A férfi viszont miből is menekülne? A dögunalmas kényelemből, amit kicsit feldobna valamivel vagy inkább valakivel szegény... Vagy esetleg az elől, hogy a felesége némi teendőt az ő nyakába is odasózzon, meg hogy a gyerekeivel ne csak "gügyögnie" kelljen kicsit, amikor épp kedve van, hanem szépen beleállni, csinálni, értelmesen, tartalmasan foglalkozni velük, ellátni őket, amíg és amennyire kell, akkor is, ha ez épp azzal jár, hogy egy kávét meginni nyugiban nem tud leülni.
2023. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%

Hát akkor ti nagyon rosszul választottatok társat/férjet. Érdekes, én több olyan nagycsaládos apukát ismerek, aki munka után nem a TV előtt tesped, hanem leül a gyerekével tanulni, pelenkát cserél, fürdet, orvoshoz viszi, felkel hozzá éjszaka, függetlenül attól, hogy hajnali négykor kel, hogy dolgozni induljon és késő délután ér haza munkából. Szerintem, ahol a férfi nagy ívben szarik mindenre és szerinte annyival le van tudva a kötelesség, hogy eljár dolgozni, ott igenis a nő is hibás, amiért egy ilyen kapcsolatban/házasságban benne van. Nem kötelező mártírként élni, de nagyon sokan önként vállalják, hogy aztán lehessen folyamatosan panaszkodni.


Csak hogy példát is írjak: Van egy kolléganőm, aki egyszer elmesélte, hogy amikor a férjével megismerkedtek, akkor a férfi kerek-perec kijelentette, hogy ő nem akar gyereket és ha a kollegina ragaszkodik a gyerekhez, akkor készüljön fel rá, hogy minden, a gyerekekkel kapcsolatos feladat rá fog hárulni, mert ő bizony ebben nem akar részt venni. Ő pedig, ahelyett, hogy hanyatt-homlok menekült volna és keresett volna egy másik embert magának, belement. Született két gyerekük, akik most 12-13 évesek és egész álló nap panaszkodik, hogy mindent neki kell csinálnia.

2023. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%

Én nem választottam rosszul, egyedülálló vagyok, többek között amiatt is, hogy mindezt elkerüljem. Ugyanis lehet, hogy körülötted több mintaapuci is van, viszont nem ez a jellemző.

A kolléganőd ezek szerint gyereket akart, sok nő van ezzel így. A férje legalább hajlandó volt belemenni, még ha ilyen feltételekkel is. Olyan könnyen írod, hogy mást kellett volna keresnie magának. És ha csak ennél rosszabbat talált volna, aki még így sem megy bele a gyerekvállalásba (pluszban esetleg még valami szörnyű alak is), ő meg szépen kifut az időből? Az a nő, akinek ez fontos, nem fog lazán úgy hozzáállni, hogy jó, akkor mégsem lesz gyerek, én meg maradok szépen egyedül, ha csak ilyen választék áll rendelkezésemre.

2023. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
És akkor az a nő nem önző, aki még úgy is képes gyereket vállalni, hogy a saját gyerekeit teszi ki annak, hogy boldogtalan családban nőnek fel, mert az apjuk szarik a fejükre? Hagyjuk már, nőként is idegesít ez az esztelen gyerekmánia. Mindegy, hogy hogyan nő fel a gyerek, de kell akkor is, ha beledöglik az egész család. A gyerekek boldogtalanok, anyuka megszakad, apuka meg menekül otthonról, hogy ne kelljen a családdal lenni, mert eleve nem akart családot. Hű de jó! Na ne már!
2023. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
De, nevezhető önzőnek, és szerintem sincs ez így rendben. Attól még egy nagyon is létező jelenség, és hiába ágál bárki az általánosítás ellen, a magyar társadalomban ez képezi a többséget, nem a mintaapák és -családok. Ez indokolja azt a különbségtételt, ami a 10-esben helytelenítve lett.
2023. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is mást írnék férfinak, kivéve, ha az adott kapcsolatban ő a HTB, a felesége meg csak dolgozik, munka után lazul, hétvégén hobbizik. A férj meg gyereket nevel, főz, mos, takarít, bevásárol, minden számlát időre befizet, számontartja az anyagiakat, a határidőket, számontartja, mi kell a háztartásba és beszerzi, tanul a gyerekekkel, emlékszik és készül minden rokon szülinapjára, emlékszik arra, kinek mikor kell mennie edzésre, korrepetálásra, dokihoz, fogdokihoz. És mindemellet megpróbál edzeni, szépségápolni, hogy ne hagyják el. Akkor apa quuuurvára megérdemli a szülihetet is.
2023. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!