Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezte már valaki úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érezte már valaki úgy, hogy szégyenlik a kapcsolataiban?

Figyelt kérdés

40 éves nő vagyok. Független, középosztálybeli, aki álítólag bőven letagadhat kinézetre a korából 10-15 évet. Van saját házam, autóm és talán kevés magamhoz való eszem is. Nem okosnak nevezném magam, csak olvasottnak. 3 nyelven beszélek, 2 diplomás hölgy lennék, tehát alapjáraton nem érzem úgy, hogy butának lehetne nevezni. A külsőm normális, természetes. Ismerkedni nagyon nehezen ismerkedem, mert ha egy férfival nem tudok a saját szintemen beszélni, hamar ráunok. Viszont szoktam esélyt adni, ha valakiben bármi megfog. Az utolsó párkapcsolatom a nyár elején ért végett, a volt párom 34 éves, elhagyott egy 19 éves lányért. Nem volt dráma, úgy meggyászoltam magamban rövid idő alatt az egészet, viszont egy dolog nem múlt el, méghozzá, hogy a facebookon soha nem volt nála kitéve, hogy kapcsolatban velem ( 2 évet voltunk együtt ), ez engem nem is zavart akkor, nem is érdekelt, viszont az új hölgyet rögtön kitette. Szégyelt volna engem? Senki nem láthatta, hogy idősebb vagyok, sőt legtöbbször őt hitték idősebbnek. Empátiáról és intelligenciáról ne is beszéljünk, ő taxis. A kishölgy kasszás.

Ezek után a nyáron összemelegedtünk egy kedves ismerőssel. Nem akartam kapcsolatot, csak jó volt vele nagyrészt minden. Egy szellemi szint, minden adott volt, hogy jól érezzük magunkat és ez így is történt, míg egy este meg nem jegyezte, hogy reméli senkinek sem mondtam el, hogy összejárunk. Nem értettem, persze nem mondtam senkinek, de hirtelen belém hasított, hogy mi van, ha vakaki megtudná, az baj lenne? Mindketten egyedülállóak vagyunk, ugyan jelenleg mindketten egy kis faluban élünk, de tudják, hogy a városi élet zajából költöztünk ki mindketten és azt is, hogy ismerjük egymást. Úgy éreztem, hogy ő is szégyelné, hogy bármiféle kapcsolatban vagyunk...( megszakítottam vele a kapcsolatot ezek után ). Fiatalabb koromban volt még egy ilyen érzés bennem, az is, hogy a lazaságom miatt max.fizikai kapcsolatra vágynak csak, viszont kezdek nem tudni eligazodni, hogy szégyelnivaló lennék?


2023. okt. 11. 15:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez véletlen egybeesés lehet. A második szerintem csak simán nem akar olyan rendes barátnőt, pont jó neki ahogy vagytok.

A korábbi pasas meg szerintem a 19 éves nő miatt rakta ki most. Mert abban a korosztályban ez ilyen alap dolog, hogy kiteszik és szerintem neki akart imponálni ezzel.

40N

2023. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálatosnak tartom, hogy ilyen megeshet, akár velem, akár bárkivel, márpedig úgy olvasom, hogy ez nem egy ritka eset.

Nem búfelejtő kapcsolataim vannak, néha valóban naív, viszont azt mondják, borzalmasan racionális a romantikus kapcsolatokhoz.

Számomra ez egy kellemetlen érzés, nem drámázom túl, csupán felütötte a fejét ezen gondolat az utóbbi időben a fejemben magát és nem akarnám hagyni, hogy sátrat is verjen ott 😊

Ezek szerint mi, akik el tudjuk képzelni milyen érzés szégyelnivalónak lenni, legyünk még empatikusabbak és hasonlót ne tegyünk. A miértre pedig valószínűleg nem fogok választ kapni.

2023. okt. 11. 17:08
 13/19 anonim ***** válasza:

"Egy szellemi szint, minden adott volt, hogy jól érezzük magunkat és ez így is történt, míg egy este meg nem jegyezte, hogy reméli senkinek sem mondtam el, hogy összejárunk."

Ez szex kapcsolat volt akkor?

Jól tetted, hogy megszüntetted a kapcsolatot az illetővel. Innen is látni, hogy nem gondolta komolyan, mivel a szóhasználat is erre utal: "összejárunk".

Legközelebb szerintem tisztázd le, hogy milyen kapcsolatot keresel, vagyis komolyat. Ebből kifolyólag, míg nem látsz arra utaló jelet, hogy a másik is erre törekszik, és nem az van, hogy csak "összejártok", mint a példában említed. Randizzatok, ismerjétek meg egymást, kommunikáljatok stb. Ha csak az van, hogy vagy te mész lakásra vagy csak ő, akkor ez csak szexkapcsolat. Nem vagy szégyellnivaló! Csak hasonló értékrendű emberrel ismerkedj, akinek komoly kapcsolati szándékai vannak.

2023. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as! Igen, ez egy szex-kapcsolat volt, de egy keveset vagy félreértettél vagy én nem fejeztem ki jól magam, ez esetben elnézést. Nem akartam komoly kapcsolatot, nekem megfelelt, hogy összejárunk, csupán azt nem éreztem, hogy ez szégyelnivaló lenne. Konkrétan senkinek semmi köze nem lett volna, hogy két felnőtt, egyedülálló ember mit csinál együtt, én nem is szoktam magyarázkodni, és nem szégyenlem, hogy néha van valaki, ez csupán az én dolgom. Ezt azért zártam le, mert úgy éreztem, hogy szégyel engem. Nem a kapcsolat milyensége miatt 🙂.

Nem ragaszkodom komoly kapcsolatokhoz, csupán ahozz, hogy ha valakivel elmegyek randizni, az vállalja fel, hogy ismerkedünk. Vagy ha bármiféle kapcsolatban vagyok bárkivel, az ne szégyelje, hogy esetlegesen meglátnak egymás társaságában stb. Csak egy példát írok: ez a falu, ahol élek egy nagy városhoz tartozik; ha a város első embere nyugodtan sétál velem bent a városban, mert megbeszélésünk van, egy falubeli miért szégyenli, hogy esetleg meglátna bárki, hogy megiszunk egy pohár bort?!

Ami az exemet illeti, azt hiszem valaki itt helyesen megválaszolta: én nem tartottam fontosnak, hogy a facebookon a világ elé tárjuk, hogy kapcsolatban vagyunk, míg egy 19 évesnek ez imponál 😊

2023. okt. 11. 17:41
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Lehet nem téged szégyell, hanem magát, hogy csak ennyire kellesz neki vagy ő neked, hogy egy ilyen szuper nőnek csak ennyit tud nyújtani. Nem akar a világnak magyarázkodni erről, szerintem ennyi.

40N

2023. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tényleg elkerülte a figyelmem, hogy nem akartál kapcsolatot ezzel az illetővel, akkor ezt a vàlaszomat hagyd figyelmen kívül.


Amit írsz, hogy a ti kapcsolatotokat nem tette ki, de a 19 éves csajt meg igen. Ez fakadhat abból is, hogy a csaj korosztálya jobban ott van a közösségi felületen, nagy hangsúlyt fektet ilyenre stb. Amikor meg te voltál ezzel az illetővel, akkor köztetek meg ez nem volt téma. Neked nem merült fel akkor, csak utólag gondolkoztál rajta, hogy "szégyellt e" mivel láttad, hogy a másikat meg rögtön. Az is lehet, hogy villogni akart vele tényleg, hogy fiatalabb csajjal van. Holott ez nem éppen villogni való, mert ez éppenséggel utalhat arra is, hogy a saját korosztályában nem talál nőt, a tapasztalatlanabb, fiatalabb csajt meg könnyebb szédíteni. Nem tudhatjuk igazából miért nem tett ki.

Aztán ezentúl, ha valakivel mégis komoly kapcsolatba lennél, és fel szeretnéd a közösségi hálón is mondjuk vállalni akkor hozd fel nyugodtan, ne utólag kattogj rajta. A válaszból kiderül, hogy miként áll a kérdéshez. Meg cselekedj úgy, ahogy eddig, ha bárhol is felmerül, hogy szégyellnek, akkor kapcs.megszakítás.

2023. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Persze hogy létezik ilyen és általában nincs jó vége mert az nem normális hogy van párom de kb rejtegetem mindenki elől.

Tudok ilyen párokról és nálam ez nem is igazi párkapcsolat, úgy tekintek az illetőre hogy most épp "beéri" a párjával, jó hogy otthon várja valaki, stb.

A másik oldalról pedig baromi kétségeesettnek, naívnak, butának, szerelemtől elvakultnak kell lenni, hogy ez ne tűnjön fel, ne legyen bántó.

Próbáltam már felnyitni nőknek a szemét, de olyanok voltak mint a kérdező, nem láttak az orruknál tovább és tagadtak stb....


Hogy mi áll a jelenség hátterében kifejtem:


Az emberek szeretik biztonságban érezni magukat és a rossz gondolatokat inkább elhessegetik, át sem gondolják logikusan hogy vajon miért nem vállalja fel őket a párjuk, illetve konfliktusba sem akarnak kerülni a párjukkal, mert kockázatkerülőek. Ez érthető, mert az alap emberi természet a biztonságra, nyugalomra való törekvés. Én pl semit nem hagyok annyiban, ha valami nem tetszik szóvá teszem azonnal, kérdőre vonom a másikat, nem érdekel mi lesz a következménye, hogy esetleg megharagszik rám. Így mindig hamar kiderült ha a másik nem bírt normálisan kommunikálni és kerülte a neki kényelmetlen témákat. Szerintem őszintének és nyitottnak kell lenni a párunkkal bármiről van szó, de őszintén én ilyet szinte sosem látok. Tisztelet a kivételeknek de a legtöbb pár lusta bármit tenni a kapcsolatáért, jobban megismerni a másikat, mindenki kb csak annyit tesz bele hogy neki jó legyen és a másik is azt hallja amit akar. Legtöbbször amikor valódi nehéz problémák jönnek akkor hullanak szét az ilyen sekélyes házasságok, kapcsolatok. Én jobb szeretem már a legelején kimutatni a fogam fehérjét, hogy ne később legyen abból gond hogy nem tudunk rendesen kommunikálni.

Pl megdöbbentem amikor most fentebb olvastam egy kérdést ahol a nő arra panaszkodik hogy a férje semmit sem kommunikál vele soha semmiről...

2023. okt. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2-es és 5-ös vagyok újra. Igen, ên is úgy érzem az exem szégyellt engem, de szerintem félt is ha megismerem és személyesen is meglátom milyen a családja, mennyire balhés. Pedig azt jobban elviseltem volna mint azt, hogy szégyellt engem. De jól kihasználni azt tudott az exbarátnőm, sőt még az anyja is, pedig anyukáját nem is ismertem.
2023. okt. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

12 évig voltam párkapcsolatban 18-30 között.


Végig így éreztem. Azóta nincs senkim.


38f

2023. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!