Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy több nyelvet beszélő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy több nyelvet beszélő, diplomás, csinos nő összejöhet egy egyszerű melóssal, vagy ez álom marad?

Figyelt kérdés
Elvileg az őszinte szerelem nem szabadna, hogy holmi másodrendű világi dolgoktól és anyagiaktól függjön. Ha a nők bizonyos szint alatt megtagadják még a saját érzéseiket is, akkor valójában csak a pénz irányítja őket, nem?
febr. 29. 15:09
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Nem
febr. 29. 19:27
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

#34: "Milyen tudást szerzel egy drámából? Legfeljebb filozófia (de van olyan ami max metafizika, de olyan is amiben semmi nincs). Mit szerzel mondjik egy komolyabb animéből? Ugyanezt."


Neked amúgy tök mindegy, hogy európai vagy japán kultúra (gondolkodás, világlátás)? Csak mert a kettő között igen drasztikus eltérések vannak ám.

febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
#41 Sejtettem.
febr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
51%

42

Minél többféle, annál jobb, ugyanis annál nagyobb rálátásod van úgy általában a dolgokra. De mint mondtam, én ezt azért műveltségnek még nem nevezném. Egyébként meg vannak igen drasztikus eltérések európai és európai, illetve japán és japán közt is. Elég sokféleképpen lehetne csoportosítani a dolgokat

febr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyet értek abban, hogy az egyetemet végzettek közül tényleg nem mindenki rendelkezik megfelelő intellektussal, nagy részük csak megveszi a diplomát és bukdacsol a fizetős szakokon. Mondom ezt úgy, hogy magam is egyetemet végzett vagyok, szinten 3 nyelvet beszélek. Egyetemisták között is nehezen talaltam barátokat pontosan ezek miatt.

Nem azzal van gond, ha valaki fizikai munkás. Kellenek a világnak, nagy szükség van ugyanúgy az ő munkájukra is. Viszont már olyan körben, ami a sajatom (értsd, az elvileg tanult, olvasott, tájékozott réteg), nehezen ment a pártalálás, de szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy egy autószerelőt hasonló dolgok foglalkoztatnak, mint pl.engem. Ezzel nem azt mondom, hogy valami nagyon durván kilógnék mindenhonnan, de egyszerűen az egyetemista ismerősöknek sem volt megfelelő program egy közös színház vagy kiállítás.

márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
98%
Mérnökként az a tapasztalatom, próbálkoztam kapcsolatra egyszerű szakmunkással, sajnos a szellemi szakadék elég gyorsan kiütközött. 3 alkalommal így jártam, szerintem nem életképes komoly kapcsolatra 2 ilyen ember.
márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
0%

45

Én ugyanígy vagyok vele, csak nem színházzal, kiállítással hanem pl. matekos dolgokkal. Csak én nem gondolom úgy, hogy akinek nem erőssége a matek, az "nem rendelkezik megfelelő intellektussal", ugyanis ez elsősorban érdeklődési kör kérdése. Attól mert valakinek más az érdeklődési köre még lehet értelmes ember, illetve jobb esetben nem csak egy dolog iránt érdeklődik, így még lehet, hogy van közösis.


Mondjuk az érdekelne, hogy aki szerint a színházba/kiállításba járás jelenti a műveltséget, miért gondolja ezt? Mert nekem ez ilyen régimódi sznob gondolkozásnak tűnik. De cáfoljatok meg.

márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Tehát az nem okes, ha szerintem nem intellektuális valaki, mert nem érdeklő a színház, de szerinted lehet sznobnak nevezni azt, aki színházba jár? Érdekes :D

Az intellektualitas pont nem érdeklődési kör függvénye, meg van határozva, hogy mik azok a dolgok, amikkel az értelmiség foglakozik.

Természetesen nem azt mondom, hogy igénytelen, ostoba vagy tanulatlan, aki nem jar színházba vagy nem tud élvezni egy kiállítást, de hagyományos értelemben a művészetek felé fordulást és befogadását (is) ertik az intellektualitas alatt.

márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
67%

48

Nem a színházba járást neveztem sznobnak, hanem azt a hozzáállást, hogy ettől lesz valaki művelt/intellektuális. De szerinten ez egyértelmű volt abból, amit írtam.


Az intellektualitásnak több oldala van, a művészetek (de mondhatjuk úgy, hogy humán érdeklődés) az csak egy. A másik nagy oldal a reál érdeklődés.


Amúgy meg a színházba járás az érdeklődési kör. Más moziba jár, vgy otthon néz filmet, soroztot, ismerettejesztő filmet, egyetemi előadást. Ezek mind ugyanazok, csak más formában és más tartalommal, de a lényeg ugyanaz: passzívan befogadod a tartalmat.


Lehet ám aktívan is intellektuákisnak lenni, ha pl. alkotsz valamit (ez lehet bármi, művészet, techniai dolog, stb).


Ez persze csak az én meglátásom

márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%
47: ha ezt a definícióját vesszük a műveltségnek: [link] ill. megint más definícióban ebbe beleszámít a lelki finomság, akkor a szellemi részébe bizony pont a beletartozik a képzőművészet, színházművészet (és pl. irodalom, publicisztikai írások, filmművészet) ismerete is. Én is a műveltség részének tartom, de nem gondolom, hogy az műveletlen lenne, aki pont nem szereti a múzeumokat meg a színházat, de más szellemi termékeket fogyaszt. Aki viszont ilyesmit semmit, az nem művelt. Okosnak lehet okos, tájékozottnak is lehet mondani, ha pl. a hírekkel, közélettel tudománnyal kapcsolatosan az. De néha azt látom, hogy szakbarbár emberek vinnyognak, hogy miért nem nevezik őket műveltnek, mikor ők okosak. Ez a két szó nem szinonima, és a műveltség hiánya nem jelenti az ész hiányát. Csak ők úgy veszik, hogy ez a szellemi képességeikre nézve sértés.
márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!