Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne felkeresni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne felkeresni egy exet több mint 7 év után?

Figyelt kérdés

7,5 éve már, hogy elváltak útjaink, azóta nem beszéltünk. Nem is tudom, hogy mi lehet vele. Interneten ismerkedtünk meg, de elég nagy volt sajnos a távolság köztünk (170km) ami megnehezítette a kapcsolatot. Csak fél évet voltunk együtt, nem volt hosszú kapcsolat, mégis nagy hatással volt rám. Akkor talán még a korkülönbség is picit nagy volt, más életszakaszban is voltunk (ő 19 éves volt, abban a tanévben készült érettségizni és várta az ezután következő egyetemet, én pedig 26 voltam és főállásban dolgoztam), de ettől függetlenül nagyon jól megtaláltuk a közös hangot.

A távolság miatt csak hétvégente tudtunk találkozni (volt amikor 2 hetente sikerült), de hétköznaponként nagyon sokat beszéltünk írásban is és telefonon is. Esténként órákig megállás nélkül beszéltünk. Rengeteget beszéltünk arról, hogy majd hova megyünk el közösen, milyen programokat csináljunk, amikből aztán nem lett semmi (legalábbis a legtöbből). Szóval kezdetben minden szuper volt.

A távolságból kifolyólag a hetente / 2 hetente max egyszeri találkozást egy idő után egyre nehezebben viseltük. Én szerettem volna sűríteni a találkozást, akár hétköznapokra is, de neki a suli, tanulás, és iskolai közösségi programok miatt egyszerűen nem volt jó. Aztán ebből kialakult egyszer egy kisebb konfliktusunk ami elterelődött más felé…Lett egy komolyabb mosolyszünetünk. A konfliktus után így utólag tudom, hogy sok dologban nekem se így kellett volna hozzá állni, és neki se. Lényeg, hogy ott valami eléggé megváltozott, hiába beszéltük meg a problémát, és találkoztunk utána még, valami megtört. Aztán 3 héttel később Ő jelentette ki, hogy neki ez a távkapcsolat ebben a formában nem megy, más életszakaszban is vagyunk ami miatt szerinte hosszabb távon sem működne, és az lesz a legjobb ha elválnak útjaink. Picit nehezen viseltem mert én szerettem volna még valamit kihozni ebből, de elfogadtam a döntését. Utána többet nem is találkoztunk. Ez 7.5 éve volt…Utána másfél hónap múlva ő írt rám szülinapomkor, felköszöntött, beszéltünk 3-4 mondatot írásban és elköszöntünk egymástól. Akkor beszéltünk utoljára. Ő a szülinapom után le is törölt / tiltott a közösségi oldalakról ezután amit furcsáltam de betudtam annak, hogy neki így egyszerűbb a továbblépés ha ott sem látjuk egymást. Fél évvel később egy ismerősöm profiljáról rákerestem a nevére, mert ugye az enyémről nem tudtam, ott láttam, hogy pár hete kapcsolatban van valakivel. Ezután 1 évvel szintén ugyanígy rákerestem, akkor a közös kép le volt szedve és egyedülálló volt. Azóta nem nézegettem, ezidág…

Na de amért a kérdést írom. Évekig nem is foglalkoztam vele, nem gondoltam rá, de az elmúlt hetekben valahogy sokszor eszembe jut Ő. Visszaolvasgattam a végtelen sorú beszélgetéseinket amik még meg vannak, az ottani közös képeket nézegettem. Azt érzem, hogy nagyon hiányzik. Más exek pedig nem szoktak eszembe jutni, de ő igen. Olyan szívesen megkeresném, csak megkérdezni, hogy van, mi történt vele azóta, beszélnék vele újra mint régen, akár találkoznék is. Sőt, 7.5 év eltelt azóta, mindketten komolyabbak/érettebbek lettünk (ő ugye most már 27, én 34). Talán még újra meg is próbálnám ha úgy alakul, tényleg nonstop ő van a fejemben és nem tudom miért jött ez hirtelen elő ennyi idő után..A facebook profilját érdekes módon látom már, jelölni is tudnám, a tiltást egyszer feloldotta, ezért úgy gondolom valamikor az elmúlt években egyszer ő is lecsekkolt. A tel. száma is meg van még. Azt nem tudom, hogy van-e valakije, a profilról nem derül ki. Fogalmam sincs, hogyan reagálna az esetleges megkeresésre. Nagyon kellemetlenül érezném magam amúgy ha nem is reagálna vissza, vagy 2 szóból lerázna, esetleg kiakadna, hogy minek írok neki / hívom fel. De mégis az van benne, hogy meg kéne próbálni. Biztos vagyok benne, hogy több volt a kapcsolatunkban mint amit anno kihoztunk, csak lehet nem a legjobb időben ismerkedtünk meg. Mit szólna szerintetek?

Volt már valaki hasonló helyzetben? Kerestétek már az exeteket, vagy volt már olyan hogy hosszú idő után ő keresett titeket? Hogy reagált/reagáltatok/reagálnátok? Megérne egy próbát azok után, hogy végül ő mondta ki anno, hogy legyen vége? Vagy ez már annyira a régmúlt, hogy nem érdemes foglalkozni vele?

Köszönöm, ha végig olvastad és ha leírod a véleményed!



ápr. 28. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írj rá nyugodtan, sokat nem veszíthetsz. Legalább megnyugszol
ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is írj rá. Nincs veszíteni valód.
ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felkeresheted, de két okból is azt gondolom, hogy ennél komolyabb folytatást nem akar majd. Egyrészt, ő szakított veled akkor, teljesen éreztem és felnőtt fejjel érvelt emellett, másrészt az eltelt 8 év alatt konkrétan valószínűleg egy teljesen más ember lett(valamennyire nyilván te is valtoztal, de ő fiatalabb volt kiforratlan személyiséggel), szóval konkrétan teljesen idegenek lesztek egymásnak, így nem fogja érteni, mit akarsz vele összejönni.

Szerintem azért jutott eszedbe, mert éppen szingli vagy, valószínűleg ez volt az ilyen utolsó “kamaszkori” szerelmed, vissza akarod hozni az érzést. Dr többet semmi nem lesz olyan. Ő sem és az érzés sem, te sem.

Nyugodtan keresd fel azért, én egy barátságot próbáltam meg hosszú idő után feleleveníteni, amire a másik nem volt nyitott (pedig ott nem történt szakítás vagy egymás lelkébe gázolás, csak “elfejlődés”), legalább le tudtam zárni. Szerintem neked is ezt kellene.

ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni. Reálisan nézve kis esély van arra, hogy a sors üzen neked és lesz belőle valami. De ha kis esély is van, akkor meg kell próbálni. :-)


Nálam 1 héttel ezelőtt egy tiszavirág exem írt 8 év után... Illetve k.b. 5 évvel ezelőtt valahogyan megtaláltuk egymást és akkor vita volt. Eredetileg a rossz életvitele miatt döcögősen alakultunk és már ezért is szakítani akartam, közben ő már megcsalt. (Nem nagyon volt köztünk szex.) Erre meglátott most egy csoportból és ő szexelne velem. :D Magamban és párommal kiröhögtem, a csevegés vele levegőben maradt.

ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!