Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek! Jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mit tegyek! Jól érzem, hogy ennek a kapcsolatnak nincs jövője?

Figyelt kérdés

Már több éve vagyunnk együtt, igazán már az elején sem volt problémamentes a kapcsolatunk, mert elég nehéz családból jött. Viszont úgy voltam vele, hogy adok egy esélyt neki, mert sok tulajdonsága miatt szerettem őt. Viszont egyre jobban azt érzem, hogy csak lehúzzuk már egymást: ő szinte mindig csak a rossz dolgokról beszél, amik a munkahelyén történnek vagy a családi problémákról. Mindig meghallgatom, de nagyon lemerít, mert nyilván nekem is megvannak a saját problémáim, de én ezekről nem beszélek annyit már csak amiatt sem, mert nem akarom, hogy ezek töltsék ki a gondolataimat, szeretnék inkább a pozitív dolgokra koncentrálni. Szóval minden este ezzel megy el kb egy óra, hogy elmondja a napi szar dolgokat, ez köztünk a "beszélgetés". Esetleg ha néha meg is kérdezi, hogy én velem mi van, akkor is nagyon hanar visszakanyarodik a saját dolgaira, ebből látszik, hogy ezek töltik ki a gndolatait. Kértem, hogy menjel el pszichológushoz, mert ezt így nem lehet tovább folytatni és pedzegettem, hogy jobb lenne, ha hagynánk egymást. Ő nem szeretne szakítani, de tudom, hogy ennek a kapcsolatnaknmár így nincs értelme.

Bocsánat, ha zavaros esetleg a leírásom, csak kicsit zaklatott vagyok!

Ő amúgy 27, én 30 vagyok.



máj. 24. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts ha nem jól érzed magad.
máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már több éve minden nap adsz neki esélyt? Úgy, hogy 1 óráig hallgatod, és egyikőtöknek sem jó?
máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kapcsolatnak nincs jó jelene. Akkor hogyan lehetne (jó) jövője?
máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megadtad a választ.

Akkor mi a kérdés?

máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze az erődet és hagyd el.


Nagyon afelé hajlasz.


Kb. megerősítésre vársz úgy gondolom. Szedd össze innen, ismerőseidtől, esetleg rokontól.

máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt a típust, kollégák között is van ilyen, aki állandóan csak panaszkodik és ha valaki mondjuk elmeséli, hogy megműtötték a lábát, akkor rögtön kontrázik, hogy neki szívműtétje volt és az mennyivel rosszabb. Állandóan vele kell foglalkozni, sajnálni. Az ilyen ember rettentően figyelemhiányos és csak magára koncentrál, ezért nem marad ideje a másikra figyelni. Viszont ezt észre sem veszi, ezért ha szóvá teszed, akkor te vagy a világ legrosszabbja, hogy elbagatellizálod a problémáit és máris jön az újabb önsajnálat.


Ez ördögi kör, szerintem vagy le tudsz vele ülni és megbeszélni (és ha valóban szeret, akár még változni is tud) vagy örökké egy lelki szemetesláda maradsz és hagyod, hogy leszívja minden energiádat.

máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
Jól látod, kérdező. Ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Minél előbb lépsz,annál jobban jársz.
máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te nem tudod megadni neki azt a lelki társat, akire láthatóan vágyik, hogy kiönthesse valakinek a gondját-baját, akkor ne legyél mellette. Attól nyugszik meg az ember, ha van egy másik, akinek kipanaszkodhatja magát. Segíteni kellene, hogy olyan munkahelyet találjon,olyan szakmát, amiben sikeres. Közös programokat, ahol jól érzi magát veled, és akkor kevésbé gondol a gondjaira.
máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Ez igaz akkor, ha a másik fél tényleg jobban akarja érezni magát. De sajnos van az a típus, aki akkor érzi jól magát, ha állandóan panaszkodhat, sajnáltathatja magát, hogy addig is rá figyeljenek. Ismerek ilyet, ha segíteni akarsz neki, akkor hárít, védi a gondjait, hogy mindig biztosítva legyen a panaszkodás tárgya.
máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!