Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pontosan mit értetek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mit értetek az alatt, hogy "légy önmagad"?

Figyelt kérdés
Csomó helyen olvasom ezt a tanácsot, főleg lányoktól. Határozott véleményem van erről a dologról, de nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mások (főleg, akik rendszeresen ezt tanácsolják) hogyan értelmezik ezt a kijelentést.
2010. nov. 4. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy ne próbáld meg magad másmilyennek mutatni hogy a lány kedvében járj, mint amilyen valójában vagy. Örökké úgysem tudsz színészkedni, és mikor lehull a lepel az igazi énedről, akkor jön a nagy csalódás. Jobb ha már az elején önmagad adod, vagy önmagad vagy - ha így tetszik. Így a partnerednek a te magad igazi valója tetszik meg jó esetben.
2010. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hogy önmagadat add. ne próbálj meg szerepet játszani, hogy jobban tecc a lánynak. hisz, ha nem azért szeret meg aki vagy, akkor eleve az egész kapcsolat halálra ítéltetett. csak és kizárólag a saját személyiségedet add és mutasd.
2010. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és ne próbálj menőnek látszó egyéneket majmolni. őket igazából senki sem szereti.
2010. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a véleményem, hogy az egyéniségünket nagyrészt a környezetünk formálja, gyerekkorunktól kezdve. Tehát most sem "önmagunk" vagyunk, hanem csupán a külső hatások eredményei. Ha pedig elsajátítunk egy új viselkedésformát, akkor az az új viselkedés lesz az új "önmagunk".
2010. nov. 4. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de kérdés, hogy belül mit érzel.

Az ember sokszor kerül olyan helyzetbe, hogy el kell sajátítson viselkedésformákat, és gyakran még a családján belül is használnia kell (mondjuk ez már gáz-határeset), mégis tudja, hogy ő "normális" esetben nem úgy viselkedne.

2010. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Önmagunknak lenni annyit tesz, azt tenni amit gondolunk, nem azt amit elvárnak tőlünk.
2010. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

való igaz hogy a környezetünk alakít, azzal nincs is baj ha -akár tudatosan- egy idő után olyanná válunk amilyenek lenni szeretnénk (személyiségépítés), én arról beszéltem hogy pl valaki azt látja hogy xy-ék lila kabátban járnak és a mongol rap a kedvencük, és őket mindenki körülrajongja, akkor holnaptól ő is ugyanezt csinálja.. de belül valójában ki nem állhatja a lilát és a mongol rapet.

A "légy önmagad" inkább arról szól, hogy olyanná formálod magad amilyennek te szeretnél lenni, de ezt a saját érzéseid alapján teszed nem az alapján amit a körülötted lévő társadalom elvárna.

Na bocs ha hülyén írtam de a lényeg szerintem lejön.

2010. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz különösen tetszett, hasonlóan gondolom!
2010. nov. 4. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!