Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A minap olvastam, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A minap olvastam, hogy egy homoszexuális párt 200 korbácsütésre ítélt egy szaudi népbíróság?

Figyelt kérdés

Mi lehet ebből az igazság?

Hogy őszinte legyek, nem hiszem el, hogy ilyen súlyos bünetést kapnának, mivel fizikai képtelenségnek tartom, hogy ilyen mértékű bántalmazást valaki túléljen.


2009. jan. 22. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Lehetséges, az arabok bármire képesek...
2009. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocs, de itt nem az "arabok"-at kérdőjeleztem meg (mellesleg a saria, mint uralkodó jogrend, nem csak arabokra, hanem összességében véve a muszlim törvényeket követő országokra jellemző; az hogy muszlim, nem jelent egyet azzal, hogy arab, mint ahogy például Iránban sem arabok, hanem perzsák élnek...)

Én arra vagyok kiváncsi, hogy vajon a média ferdít ekkorát a valóságon, a tényeken?

Aki találkozott már hasonló esetekkel,az írja le a saját tapasztalatát, véleményét.

Előre is köszi.

2009. jan. 22. 13:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell rá mondani, hogy IGEN JÓL JÁRT az a homoszexuális pár. [link]


Vannak törvények, amelyeket nem biztos, hogy az európai valamikor nemhogy elfogadni, de megérteni sem fog. Ez pl. egy ilyen. Sajnos. Amikor egyes hatalmak a toleranciáért kiáltanak, a másik oldalon pedig embereket akasztanak másságukért. És az a társadalom, aki HÁBORÚZIK a saját elismeréséért, tolerálásáért. Nem mondom, hogy ez "felháborító". Mert ez már annál is több.

2009. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pedig lehetséges, de egyébként a 200 nem kevés ahhoz kéepst, hogy különböző bűncselekményekért mennyi szokott járni. Szóval nem lehet tudni, hogy ha túl is élték, milyen állapotban vannak...
2009. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak: igen, valahol elrettentő,de azt olvastam valahol, hogy a népbíróságokat pont azért bízzák meg ilyesmik elbírálásával,mert jobban járnak a bűnbe-esett emberkék, ha az ún. közösségi bíró ítéli el őket, mint az országos hivatalok egyike...
2009. jan. 22. 13:33
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Afrika muszlimok lakta területén egy 16éves kislányt köveztek halálra, miután megerőszakolták, vád: házasságtörés... Ezek után a homoszexuális pár jól járt.

Nagyon vallásosak a szaudiak, ugyan hallgatólagosan elfogadják a ffi-ffi kapcsolatot, de azért vannak határok... valószínű a pár megszegte... Képzeld mit kaptak volna, ha egy lányt rontanak meg...

2009. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak: bocs, de szerintem semmit.

Azt olvastam, hogy ha egy nőt megerőszakolnak, akkor orvosilag - elvileg - be kéne bizonyítani, hogy valóban erőszakos közösülés történt, ellenkező esetben a nőn marad a pecsét, hogy házasságon kívül közösült, ha még hajadon, akkor pedig az, hogy már nem szűz (ezért is jár valamennyi korbácsütés, ha jól tudom).

De miért van az, hogy én gyakran úgy érzem, a média torzítja el a híreket, és nem is valós hírek ezek, hanem inkább híresztelések (mindig a rosszról, mint úgy általában, hiszen erre vevők az emberek)?!

Rokonomék voltak kint 2 hétig Iránban és nagyot csalódtal, mégpedig kellemesen.

Egyáltalán nem olyan az ország,mint ahogy lefestik (hogy utcán akasztanak + ilyesmi), persze, működik a saria, mint jogrend, de korántsem veszik olyan komolyan magukat az emberek, majdhogynem nem is vallásosak (csupán azért, mert a szokások megkövetelik).

A fiatalok az utcán farmerba, pólóba járnak (a lányok is!),de úgy nagyátlagban azt lehet elmondani, hogy úgy élnek,mint más nemzetek.

És rendkívül segítőkészek, összetartóak.Rokonom mesélte, hogy olyannyira nyugodt életet élnek és a túristákkal is vendégszeretők, hogy ő szinte jól érezte magát.Ha valakinek segítségre van szüksége, például nincs pénze, de el szeretne jutni egy közeli városba, szinte természetes, hogy bárkire számíthat a szomszédságából, és ez oda-vissza van.

Ezekről a bírósági ítéletekről is mesélt sok érdekességet, hogy mennyire nem úgy működik, ahogy gyakran a ponyvaregényekben, meg mindenféle amerikai-licence ízű filmekben lefestik.Párja szociológus és tanulmányt is írt róluk, nem az ujjából szopta ki, hanem sokmindennek utánajárt..

Szóval kezdek nem felülni mindenféle rémhírnek (egyéb más okoból sem), és csak azt hiszem el, amit látok.

2009. jan. 22. 18:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ők is csak egy ország. Meg "kell" mutatniuk, hogy komolyan veszik a vallásukat. Néha-néha keresnek egy kis ügyet, "ítélkeznek" és felfújják, hogy azt higyjék az emberek, hogy csinálnak valamit. Gondolom az országon kívül el akarják titkolni, csak nem megy a sajtó miatt...
2009. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ők befolyásolják a médiát, hogy mi mehet ki az országból (hír), illetve mi nem.

Nem egyszer a saját újságíróit, könyvíróit fogják perbe a fundamentalista országok, hogy "hogy mert ilyet írni?!"

Volt már kivégzés is emiatt.

A furcsa csak az a dologban, hogy a híresztelések az akasztásokról, kövezésekről stb. nem az adott ország médiájából származik hanem általában más nemzetek hírközlésén keresztül.

Igen, előbb olvasni, hogy itt és ott ennyi meg annyi korbácsütés, de azt, hogy a bűnözési átlag ezen országokban jóval alacsonyabb,mint másutt, arról már nem szól a fáma, és hogy kevesebb a válás, a kitaszított gyerekek száma.

Érdemes ezen is elgondolkodni - sztem.

A válasz:túléli az emberi szervezet a 200 ütést, ugyanis ilyen mértékű fenyítés után általában a börtön kórházában kapnak kezelést a felépülésükig.

2009. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

A muszlimok nagyon de nagyon álszent emberek!

Már voltam sok arab országban és azt kell mondanom, hogy nagyon antipatikusak, vagyis ellenszenvesek.

A világ talán legvallásosabb emberei.

Ezért is vannak a terrortámadások. Ráaásul ide akarják hozni a vallásukat....A cikk pedig borzasztó, hogy milyen civilizátlan "emberek" élnek...

2010. júl. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!