Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell általánosítani?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell általánosítani? Konkrétan a "plázacica üresfejű" és a "jó pasi üresfejű" általánosításra gondolok!

Figyelt kérdés
Attól még,hogy valaki csinos, esetleg szép is, szeret öltözködni, kihozni magából a maximumot, nem üresfejű!Nekem nem egy plázacica ismerősöm van,és egyetemisták vagy diplomásak, suli mellett dolgoznak, szóval nem hülye emberek!Utálom,amikor egy kevésbé csinos lány vagy egy kevésbé jóképű ember általánosítással nyugtatja magát!!!
2009. febr. 4. 20:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%
én elég gáznak tartom, hogy valakit csak úgy látnak szépnek az emberek, ha szoliba jár, műkörme van, és sminkeli magát. ha nem lennének ezek a "luxusdolgok", akkor téged nem is tartanának szépnek az emberek? ezen gondolkodj el egy kicsit, mielőtt kérdezel, és hozzászólást írsz!
2009. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy luxusdolognak számít!De ha így jobban érzem magam,miért ne csinálhatnám???Nem ugrik ki ijedtében a párom reggelente az ágyból,ha nincs rajtam smink, de van amikor jól esik szebbnek lenni!Egy jól elkészített smink sokat dob az emberen!A műkörmeimet pedig imádom,mert ekkorára soha nem nő meg a sajátom,és tetszik a barna bőr!Ennyi...
2009. febr. 4. 23:17
 23/28 anonim ***** válasza:
97%

Istenem, akkor most nyilvánosan mentegeted magad...?

Ha neked jól esik, tedd, a többit ki nem szarj@ le?

Az emberek mindenképpen kialakítanak rólad egy képet, mert nem beszélgettek veled, viszont muszáj valahova elhelyezni téged, valamelyik 'dobozba'. Ez alapvetően nem egy rossz dolog és nem elkerülhető. Pl. egyik ismerősömnek nagyon rossz arca van, kb. egy sorozatgyilkoshoz hasonló... na ne mondd, hogy te leállnál beszélgetni vele. Attól függetlenül rendes, édes, kedves, de nem tehet róla, mindenképpen rossz érzést ad az embereknek először.

Én pl. nem öltöznék rikító színekbe, nem járnék szoliba és nem lennének műkörmeim. Mert nem én vagyok. Ennyi.

Az első benyomás azért fontos, de én sokszor kapom vissza, hogy "milyen jó, hogy alkalmunk volt beszélgetni", mert olyan szigorúnak és morcinak tűnök.

2009. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
77%

Sztem itt az a probléma, hogy neked alapvetően ostoba kisugárzásod van. ezért tartanak üresfejűnek. a szoli meg a műköröm meg még rá is tesz egy lapáttal... az emberek már csak ilyenek.

bocsi.

2009. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

"Baj ha valaki szereti,ha megnézik az utcán, ha nőnek érezheti magát???"


hmm, én úgy is nőnek ézem magam, hogy nem szolizom, a körmömet magamnak ápolom és készítem el otthon, és minimálisan sminkelek. továbbá nem vagyok irigy a plázacicákra, mert a visszafogott külsőmmel is elég jól érvényesültem idáig az életben, beleértve a ffiakat is. tényleg nagyon úgy tűnik, hogy magadat mentegeted. ám fontos, hogy valamivel tisztában legyél: a plázacicás külsőddel együtt azt is vállalnod kell, hogy lesznek emberek, akik üresfejűnek fognak nézni. tehát nem lenne jogod háborogni. az emberek ugyanis hajlamosak sztereotípiákat gyártani, ezellen te meg az égvilágon semmit nem tudsz tenni.

és tudod mit? valóban nem vagy valami okos, mert ha erre, amit fentebb írtam magadtól is rájöttél volna, akkor nem itt sivalkodnál, hogy üresfejűnek hisznek.

2009. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem engem kéne támadni!Ez csak egy egyszerű kérdés volt!Köszönöm a leostobázást, majd elgondolkodok rajta,hogy tulajdonképpen miért vagyok azért ostoba,mert rosszul esnek a támadások,mikor én az ég világon senkit nem szólok le azért,mert neki nem olyan fontosak a külsőségek!De bizonyára igazatok van!Nem magamat akartam mentegetni,egyszerűen rosszul esik,hogy ilyen idióta kérdéseket tesznek fel egyesek,és hogy általánosítanak,hogy mindenki,aki így meg úgy néz ki az hülye p*csa, és az ilyen ember meg sem érdemel egy jó párkapcsolatot!Téma lezárva!
2009. febr. 5. 04:53
 27/28 anonim ***** válasza:

Ne is törődj velük.

Tudod én hányszor kaptam már izomagyú kifejezést,persze olyanoktól akikről esik le a szakadt agyon mosott gatya.

Vagy ha pasi akkor egy nyikhaj igénytelen vagy ha csaj akkor kövér és szintén igénytelen meg az átlag ember,akik tudják,hogy sajnos ilyen szép nőt/jóképű pasit sose kaphat meg,mert ehhez igenis tenni kell.

Engem is megbámulnak a nők,mive4l nagyon adok magamra,szoli,heti 4 edzés,minőségi ruhák,amiket külföldről hozz a haver.

És mellette én is dolgozok,üzlet,meg egyetem is.

Ha egy átlag ember ilyen tempót diktálna mint én pl,akkor tuti már első nap OFF-olna.

Irigység minden irigységből fakad,nem gondolnak bele,hogy egy fullos külsőért nagyon sokat kell tenni.


23F

2010. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Igazából tökéletesen megértem a problémát, hogy nem tetszik, hogy a külsőd miatt egyből butának néznek. Viszont ha belegondolsz melyik az egyszerűbb? Megváltoztatni egy kicsit a külsődet, épp csak annyira, hogy ne nézzenek pláza cicának, vagy az összes embernek akivel találkozol bebizonyítani, hogy te igenis különbözöl a többiektől. Vagy esetleg meggyőzni mindenkit arról, hogy ne általánosítsanak. Amire egyébként azért valahol szükség van, különben soha semmit nem vehetnél biztosnak. Hiszen aki gazdagnak néz ki, az nem biztos, hogy az, hogyha azt is mondja magáról lehet, hogy hazudik. Aki csövesnek néz ki, az nem biztos, hogy munkanélküli, lehet, hogy Budán van egy háza, csak nem szeret fürdeni... Tehát így akkor most mit vehetsz egyáltalán biztosnak??? Ezért van az, hogy mindenki aki szerinted gazdagnak néz ki, azt általánosítod, hogy gazdag. És mindenki aki csövesnek néz ki, azt általánosítod, hogy csöves. Így lehet, hogy 1-2 alkalommal kiderül, hogy félreismerted az illetőt, (mint mondjuk itt most a te esetedben), de azért 70-80%-ban a többieket sikerült helyesen kiismerni. Egyébként meg az emberek nem fognak változni, és amikor 10 hasonló emberből 9 ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, akkor onnantól mind a 10nél ezt fogják feltételezni. Tehát itt szerintem ezen te magad tudsz változtatni, és hiába várod, hogy a maradék 10 millió változzon meg, (függetlenül attól, hogy esetleg igazad van).
2013. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!