Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szeretlek és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szeretlek és az imádlak közt?

Figyelt kérdés
Ez fontos lenne nekem ha valaki jól megtudná fogalmazni. Mert a volt párom azt mondta nem szeret,de imád. A kapcsolatnak ugyan már vége,és ezért szeretném megtudni,mert nekem majdnem egy a kettő,de a volt páronak nem.Ő nem tudott belém szeretni,nem volt szerelmes,de azt miindig mondta hogy imád.
2009. febr. 27. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát, a köznyelvben teljesen más e két szónak a megítélése, mint pl a keresztyén vallásban. Legalábbis nem tudom, más felekezeteknél hogy van, de nálunk, reformátusoknál az imádat csakis Istent illeti meg. Embert, és tárgyi dolgokat, földi dolgokat nem imádhatunk, mert az méltatlan lenne. Az imádat az valamiféle bensőséges hódolatot, odaadást jelent, nem csak szeretetet, de tiszteletet is. Épp ezért nem mondhatod bármire, hogy imádod, legföljebb hogy nagyon szereted.

Ám. A köznyelvben épp fordítva van. Legalábbis szerintem.

Ha valakit igazán szeretsz, akkor nem azt mondod neki, hogy "imádlak", mert ez komolytalannak hat. A "szeretlek" egy komoly szó, amivel csak úgy nem dobálózol. Persze, más "szeretlek"-et mondasz a kutyádnak, mást az édesanyádnak, megint mást a legjobb barátodnak... De ettől még az egy komoly szó. Az imádlak-kal úgymond nem mondasz ki ekkora jelentőségű dolgot.

Nem tudom, hogy ez miért alakult így, de mindenesetre így van.

Az embernek valahogy sokkal könnyebben szájára jön az, hogy "imádlak".

(Mondjuk nekem éppen nem, mert az én felfogásom más.)

2009. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egytértek az előző hozzászólóval!

Az imádlak egy baromi fontos szónak kellene lennie,és többet is kellene jelentenie a szeretleknél!

Ez a szó a mai világban egy játék,egy huncut kifejezés!

Könnyebb kimondani!

Ettől még az imádlakból lehet szeretlek is idővel,de amíg az ember nem érzi ezt,hazudni nem akar egy érzést sem,addig ezzel az imádlakkal meg lehet nyugtatni egy másik embert!

Szerintem.

M

2009. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, az imádlak nagyobb fokú érzelmeket takar, mint a szeretlek. Szeretnek ezzel a szóval vagdalózni, sajna sokszor mögöttes tartalom nélkül.
2009. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2009. febr. 27. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
manapság, ha valamire azt mondjuk, imádjuk, akkor a szeretjüköt akarjuk fokozni... de úgy gondolom a ti esetetekben a párod arra akart utalni, hogy még nem szerelmes beléd, még nem szeret szerelemmel, de nagyon erős kötődést érez irántad, és rajong érted, felnéz rád...
2009. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam illt nálunk is az imádlak nem foglal magába annyi dolgot,illt nem olyan bensőséges mint a szeretlek.A páromat míg nem szerettem addig csak azt mondtam neki h imádlak ő úgyszintén.Manapság,én legalábbis úgy érzem az imádat egy "sima" szeretetet szimbolizál:Szeretem a telefonomat-imádom a telefonom egyre megy.De más a szerelem.Az már magasabb "fok" mint a szeretet és imádat.Ha én imádok vkivel lenni,akkor azzal boldog vok,jól érzem magam,tudok vele szórakozni,beszélgetni.....de nem feltétlenül vok szerelmes belé.Te is biztos vagy úgy vele h imádsz az egyik barátnőddel lenni egyenesen imádod őt...ennyi az egész.
2009. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

12:20-asnak.

Annyira kötődött hozzám,és olyan erős érzelmet vonzódást érzett hogy szakitott velem,épp azrét mert nem tudott belém szeretni.Hát nem tudom.

2009. febr. 27. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Én katolikus vagyok,és az esküvőm előtt jártunk a paphoz jegyesoktatásra és ő mondta, hogy imádni csak az Istent lehet.A mai fiatalok felelőtlenül használják egymás iránti szerelmük kimutatására ezt a szót, hogy imádlak, valamint a papot az is idegesítette, hogy a tv-ben sok reklámban is ez a szlogen.Egyébként a 10parancsolat első parancsolata is erről szól:

1.Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

2.Isten nevét hiába ne vedd!

3.Az Úr napját szenteld meg!

4.Atyádat és anyádat tiszteld!

5.Ne ölj!

6.Ne paráználkodj!

7.Ne lopj!

8.Ne hazudj,mások becsületében kárt ne tégy!

9.Felebarátod házastársát ne kívánd!

10.Mások tulajdonát ne kívánd!

-csakhát ugyebár ezeket is manapság hány katolikus tartja be???Bevallom nekem is nehéz.

2009. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
A szeretlek szerintem a szerelmet fejezi ki egy párkapcsolatban, az imádlak egy ettől magasabb szintű dolog, amibe benne van az h tisztellek, felnézek rád és nagyon szeretlek is egyben! Csak úgy tudsz vkit imádni ha nagyon szereted!!!
2009. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!