Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » <<<<<<<Mitől Jó nő egy nő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

<<<<<<<Mitől Jó nő egy nő? >>>>>>>

Figyelt kérdés

Kedves férfiak ez a kérdés nyilván elsősorban hozzátok szól!

Mondjuk ha néhány pontba kéne szedni,hogy a jó nő fogalmát...

Nos kíváncsian várom!


2011. jún. 5. 21:55
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

10:40

Szerintem akkor is tudna tisztelni, ha jobb valamiben, mint te. Ha mindenben jobb, az már kicsit ciki. Bár még ebben az esetben sem tartom kizártnak, hogy ne tudna tisztelni.

Azért érdekes, hogy ha kiesik az, hogy valamiben te vagy a jobb, akkor már csak a külső marad? Ennyiből áll álmaid nője?? 2 dologból, a külsőből és abból, hogy ne legyen jobb nálad valamiben?

Na nekem mindegy, te tudod.

2011. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

"Te hogyan viselnéd, ha jobb nálad a társad abban ami tulképpen az életed?"

Jó esetben ilyenkor büszkének kell lenni a másikra. És közben akár túlteljesíteni. Mert elvileg marad még sok más, amiben jobb vagy.


"Nálam a szerelem az nem egy érzés, hanem egy döntés."

Na, akkor könnyű neked, biztos, hogy nem fogsz beleszeretni senkibe, hanem eldöntöd, valakiről, hogy őt fogod szeretni.

Így aztán könnyű.

2011. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"Szerintem akkor is tudna tisztelni, ha jobb valamiben, mint te."


Istenem, már én ezt nem bírom... Szóljon már közbe valaki, tényleg ennyire értetlen lennék??

Azt írtam, hogy a SZAKTERÜLETEMBEN legyek jobb nála, és nem azt, hogy MINDENBEN. Érted már? Te is bevallottad, hogy ciki, ha mindenben jobb, akkor mi a fenéről vitatkozunk még??


"Azért érdekes, hogy ha kiesik az, hogy valamiben te vagy a jobb, akkor már csak a külső marad? Ennyiből áll álmaid nője?? 2 dologból, a külsőből és abból, hogy ne legyen jobb nálad valamiben?

Na nekem mindegy, te tudod."


A nő áll egy külsőből. Az fontos, hogy tetsszen nekem kívülről. Ezen kívül áll egy belsőből, ami tartalmazza az alábbiakat: bizalom, hűség, tisztelet, erkölcsösség, megértés, kedvesség, stb. Na most ha a nő jobb nálam ami egyébként a szakterületem, akkor valószínűleg kicsi rá az esélye, hogy tiszteljen, legalább is én úgy érezném, hogy elvették tőlem a kenyeremet, amivel egyébként büszkélkedhetnék is a barátnőm előtt, ami miatt tudom, hogy felnézne rám. Nyilvánvalóan te se viselnéd jól, ha lenyomna téged szkanderban (és nem azért mert nem hagyta magát, hanem azért, mert tudod h jobb nálad), annak ellenére, hogy esetleg tiszteletet érezne irántad amiatt, hogy férfiasan tudsz veszteni. Ez nem fér bele az értékrendembe; nálam egyértelmű, hogy pl. fizikai erőnlétben is én legyek a jobb. Ha már férfi vagyok. De egy csomó mindenben lehet jobb nálam a nő, csak az MÁS legyen. Erről papolok már itt hsz.-ek óta.


"Jó esetben ilyenkor büszkének kell lenni a másikra. És közben akár túlteljesíteni."


A két dolog ellentmondás. Ha jobb nálam, akkor eredeténél fogva nem tudom túlteljesíteni. Egyébként meg, való igaz, büszke lennék rá. De párkapcsolatot nem tudnék vele létesíteni. Egyébként nem tagadom, nyilván lehetnek olyan emberek, akik ennek ellenére tudnak.


"Mert elvileg marad még sok más, amiben jobb vagy."


De az a sok más dolog sokkalta jelentéktelenebb, és nyilván nem arra büszke az ember első sorban. Tegyük fel, életem legnagyobb találmánya a csillagközi űrjármű, akkor a feleségem ne abban előzzön már meg, hogy ő feltalál egy ennél is jobb járműt. Hanem teszem azt, találjon olyan értékes történelmi bizonyítékot, ami megváltoztatja az eddig ismert történelmünket, vagy valami. Nyilvánvalóan felnéznék rá. A lényeg, hogy különböző dolgokban legyünk jók, és ne abban versengjünk, amelyben mindketten jók vagyunk.


"Na, akkor könnyű neked, biztos, hogy nem fogsz beleszeretni senkibe, hanem eldöntöd, valakiről, hogy őt fogod szeretni.

Így aztán könnyű."


Nem fogalmaztam elég pontosan. Valóban, a szerelem egy érzésből indul ki, de igenis, azt képes vagyok kontrollálni, vagy teljesen elnyomni, mert az eszemmel tudom, hogy az a kapcsolat nem működne. Mit gondolsz, miért van manapság annyi szakítás, válás, meg miegymás? Azért mert számukra a szerelem csak egy érzés, ami csak úgy van, és nem cselekedetekkel idéződik elő. És csodálkoznak azon h milyen pokol az életük, közben ha együtt maradtak vna akkor is amikor éppen nem volt meg a szerelem érzete, de újra fel tudták volna lobbantani egy-egy DÖNTÉSSEL (pl. ajándékot veszünk a másiknak, stb.), akkor érdekes módon tovább működött volna a kapcsolat.

2011. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!