Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Idővel minden házasság/kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idővel minden házasság/kapcsolat ide jut?

Figyelt kérdés

Ma végighallgattam egy beszélgetést két házas kollégám között, ami nagyon elszomorított és lehangolt. Tudni kell rólam, hogy sajnos a környezetemben nem igazán láttam olyan házasságokat amiket én jónak neveznék, vagy amilyenre én magam is vágynék. Talán épp emiatt, mert nem láttam jó példákat, nem is igazán hiszek a házasságban és a szerelemben. Szeretnék, nagyon szeretnék hinni benne, hogy létezik, és nemcsak ideig-óráig, hanem tartósan is, de valahogy nem megy. Szóval az egyik kolléganőm panaszkodott a másiknak, hogy a férjévél lassan 1 hónapja állandóan csak marják egymást, 1 hete alig beszélnek. A kolléganőm 39 éves, a férje 42, 20 éve házasok, van 2 gyerekük (16 és 14 évesek). Szóval a nő azt mondta, hogy a férje el akar válni, de ő úgy van vele, hogy ott a lakástörlesztő, amit egyedül nem tud fizetni, már 20 éve együtt vannak, felnevelték a gyerekeiket együtt, ő már örül, ha manapság hazaesik a munkából elvégzi otthon amit kell, aztán békén hagyják. Neki nem hiányzik az, hogy elölről kezdjen mindent, neki nem kell más valaki, nincs hozzá energiája, hogy most egy másik férfit megszokjon, alkalmazkodjon hozzá stb. Aztán mondott valami olyasmit, hogy szex már jó ideje nincs köztük. Végül pedig befejezte egy olyan mondattal, hogy még mindig jobb ez így neki, hogy évente 5-6 alkalommal összevesznek, nem beszélnek és cirkusz van, de közben mégis nyugi van olyan szempontból, hogy eléldegélnek egymás mellett, biztos háttért jelent ez az egész, anyagilag kettőjük fizujából jól kijönnek.

Tényleg ennyi lenne? Komolyan nem értem, hogy tud így élni. Nem ítélem elé, ne értsetek félre, az ő élete, csak nem értem. Még csak 39 éves. Ha 60 lenne talán megérteném, de még 40 évet élhet simán. És így akar élni annyi ideig még? Én rettegek, hogy egyszer ide jutok. Mi a véleményetek erről? Mennyire általános ez a hozzáállás manapság?


2011. júl. 20. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Fullra én is így vagyok. Szerintem csak ennyi!
2011. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És inkább kergess valami idióta álmot, hogy te cirkuszi bohóc akarsz lenni vagy jós vagy telefonos mesemondó minthogy belekerülj ebbe a mókuskerékbe amit életnek nem neveznék. 20/20 ember ugyan ezt az életet éli. meló, este tv, hétvégenként kertészkedik vagy f*szom tudja. Ennyi. Csomó 40-50 éves ember panaszkodik ,hogy jaj svájcifrank lakáshitel úgy elmegy az ember élete stb... Hát így persze hogy érdektelenné válik az élet. És lassan 50-60 éves az ember jönnek a gyógyszerek kórház stb. Hát én nem akarom ennyivel beérni. Inkább nézzen mindenki hülyének...
2011. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 2.-kal.

Az a baj, hogy ez engem annyira lesokkolt. Nem vagyok vak, tudtam, hogy van ilyen. igazából sajnos a szüleim is így élnek egymással, csak ők már 50 felett vannak és valahogy hát nem is tudom. Én nem gondoltam volna, hogy harmincvalahány évesen is van aki már itt tart. Egyik se jó persze, mert egy kapcsolatnak semmilyen korban nem kellene ide jutnia. De idősebb embereknél még valahogy érthető, ha belefáradnak és inkább a biztosat választják a bizonytalan helyett. De ilyen fiatalon... Én megőrülnék a gondolattól, hogy még ki tudja hány évet kell így leélnem. És ráadásul nem is az van, hogy hitegeti magát, hogy jajj hát ez nem is olyan szar helyzet, meg majd minden rendbe jön, mert egyértelmű volt, hogy igenis tudja, hogy ez jobb nem lesz, mégis inkább ez mint a váltás.

2011. júl. 20. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok házasság eljut ide. de itt még bőven van lehetőség lépni. A volt nejem 42 éves volt amikor mindenemből kiforgatott, gyakorlatilag egy fillér nélkül hagyott, mikor kezdtem újra talpra állni és megpedzettem, hogy csak ott van a 3 gyerek, nem lenne -e jobb ... , akkor bejelentette, hogy ő élni akar még.

A gyerekeket sajnálom, de egyébként én azóta elfogyasztottam 3 tucat barátnőt 2 év alatt és gruppen meg swinger partik mámorában és alkoholgőzben töltöm a mindennapjaim. Ez végül is így nem rossz ...

2011. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére én ismerek több olyan házaspárt is, akik több évtized házasság után is ugyanolyan szerelmesen néznek egymásra. Olyan édesek. :) Remélem az én házasságom is ilyen lesz!
2011. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Engem nem is maga a válás keserít el. Vagy hogy 20 év után így meg tudja egymást "utálni" két ember. Hanem hogy alig 40 évesen úgy tesznek mintha vége lenne az életüknek. Biztos naiv vagyok, de én úgy érzem vágynék a szerelemre 40 évesen éppúgy mint most. Persze idővel átértékelődik a szerelem fontossága. Úgy értem 20 évesen mások az elvárásaink a szerelemmel és a partnerrel kapcsolatban is, mint 30, 40 vagy 50 évesen. De nem lehet, hogy kivesszen az életünkből. Ugye nem?

Nekem is elég szar a helyzetem jelenleg, nem pont úgy alakultak a dolgaim ahogy szerettem volna, de azzal bíztatom magam, hogy érdemes élni és folytatni tovább, mert majd jön a szerelem és boldog lehetek stb. De ha belegondolok, hogy egyszer talán majd oda jutok, hogy már ez se lesz fontos... Elkeserít, végtelenül elkeserít és felmerül bennem a kérdés, hogy ha már a szerelem se éltet majd, akkor mégis mi fog?

2011. júl. 20. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:

A szerelem nem kor függő. Csak saját példából tudok beszélni, bocsánat érte! Belém egy 46 éves nő szerelmes, úgy mint egy kamasz lány. Szerelem van minden korban.

(Félreértés ne essék én is szeretem és imádom, de én kicsit másként indultam a kapcsolathoz)

2011. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én úgy gondolom, s főleg miután tapasztaltam is, hogy egy jól működő kapcsolatra meg kell érni. Ez a mókuskerék nagyon veszélyes, az ember nagyon könnyen beleesik abba a hibába, hogy megszokásból él nyugisan, mint merjen döntést hozni, változtatni és kilépni az egészből. Úgy gondolom ki kell várni azt a társat az életben akivel és akiért érdemes minden nap felkelni és elhessegetni a fekete felhőket. És még így is nehéz, nekem ilyen a házasságom, de a mai világban nem könnyű még így sem, meg kell dolgozni azért, hogy a hétk0znapok, a hétvégék ne legyenk szürkék. Legyen egy társaság akikkel ki tud menni a férfi és a nő is külön külön, ha nincs kisgyerek s ha van akkor is (főleg) együtt is, kikapcsolódni. Én hiszem, hogy van jó házasság, olyan is ami nehéz és mégis működő és ilyen már nem érdekel típúsú is, de azt is tudom, hogy megvan mindenkinek a párja és meg lehet találni, de ha megtaláltad kompromisszumok nélkül felejtsd el a jó végkimenetelű kapcsolatot. A szerelem ebben segít az elején (mondjuk el is ronthatja, főleg ha egyik oldalról erősebb) majd a szeretet és a jó házastársi élet tartja életben. Nekem szerencsére jónak mondható házasságom van, igaz kivártuk egymást, de megérte :-)
2013. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!