Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyenjogúság van akkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyenjogúság van akkor a férfiak és az apák napját miért nem ünneplik Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem igazságtalan ez kicsit a férfiakkal és apákkal szemben? Én például minden évben felköszöntöm a női ismerőseimet, de ők még egyszer se köszöntöttek meg engem. Pedig nekem is jól esne, ha lányok gondolnának rám. Ja viszont édesapámat azóta mindig meglepem valamivel amióta megtudtam, hogy van ilyen nap. Szerintem így fair.
2011. aug. 27. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 anonim ***** válasza:
26%
te beteg vagy :D és egyáltalán nincs igazad
2011. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/120 A kérdező kommentje:
Konkrétan miben nincs igazam?
2011. aug. 27. 15:23
 13/120 anonim ***** válasza:
74%

Nem attól függ, hogy kinek mennyire könnyű az élete, hogy milyen neműnek született. Ha valaki egy nyámnyila mákvirág, annak szar így is, úgy is...


Egyébként anyák napja azért van, mert ő hordja a szíve alatt 9 hónapig a gyereket, ő van rosszul, ő hízik meg, tőle "eszi el" a vitamint a baba, az ő melle durran be, amivel életben tartja a gyereket, ő szül, ami nem kis fájdalmakkal jár, aztán szülés után neki kell szenvedni, hogy nézzen ki valahogy, hogy még a férjének is megfeleljen. Az apák napja amerikai találmány tudtommal. Ha te szeretnéd akkor köszöntsd fel, de ahhoz semmi közöd nincs, hogy más felköszönti-e. Nőnapon eredetileg arra "emlékeznénk meg", hogy a nők kiharcolták az egyenjogúságot, ergo azt ünneplik. Tudod, minden ünnepnapnak van valami oka, ami miatt ünnepeljük. A nőnapot nem azért mert léteznek a nők, hanem mert elértek valamit, ami az emberiségnek nagy lépés... Mindenki eldöntheti, hogy az ilyen ünnepeket akarja-e ünnepelni vagy nem.

2011. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/120 A kérdező kommentje:

Köszönöm a konkrét válaszod. Sok igazság van benne. Tényleg a nő hordja a szíve alatt a kisbabát 9 hónapig, viseli el a szülés fájdalmait. Ezért van anyák napja. De azért sokszor, és jobb esetben az apa is megtesz minden tőle telhetőt a gyerekéért. És szerintem valamilyen köszönetet, elismerést ők is megérdemelnének. Sokszor több munkahelyük van és még hétvégén is dolgoznak csak hogy el tudják látni a családjukat. Szóval jó esetben ők sem csak felcsinálják a feleségüket.

Ez a nőnap meg, hát értem hogy azt ünneplik, hogy kivívták az egyenjogúságukat. És ez egy jó dolog. Én is örülök neki. De miért az egyes nőket köszöntjük fel akik már beleszülettek az egyenjogúságba? Lehetne egy megemlékezés mint mondjuk március 15-ről. És akkor tényleg nem érezné azt az ember, hogy csak azért kap valaki elismerést mert nő!

2011. aug. 27. 15:55
 15/120 anonim ***** válasza:
83%
A nők is dolgoznak, nem csak a férfiak. Anyukám is dolgozik hétvégén is. Ennek semmi köze ehhez. Azt, hogy mit hogyan ünneplünk egy kialakult szokás. Ha nem tetszik ne csináld.
2011. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/120 A kérdező kommentje:
Jó, csak ahogy megváltozhatott a nők társadalmi szerepe, úgy az ünnepeink is megváltozhatnának. Nem csak a nő ad bele egy párkapcsolatba, hanem a férfi is. És amikor a nő szül, meg otthon van a gyerekkel akkor a nő nem jár el dolgozni, hanem a kis babával foglalkozik (természetesen). Ez alatt a férfi dolgozik. Tehát minden tőle telhetőt megtesz a családja fenntartásásáért.
2011. aug. 27. 16:06
 17/120 anonim ***** válasza:
34%

ma 16:06


Istenem... nem tudom elhinni, hogy nem fogod fel... Nekem nincs kedvem tovább magyarázni, olvasd el még néhányszor amit írtam, aztán vagy felfogod vagy nem.

2011. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/120 anonim ***** válasza:
75%
Egy nő minden hónapban átesik a menstruáción, 11 éves kora óta kb. Egy kisfiú més asse tudja ennyi idősen mi az... a nőnek az fáj, van mikor görcsöl a hasa, és át tudod érezni, egy nő gyereket szül... tudod mi az? nem hiába mondja az ember neked hogy fáj, fáj... te csak úgy fogod fel h jó fáj... nem szimplán ennyi, gondolj bele.. és igaz azt a gyereket ki kell hordani, 9 hónap... a nőknek 100 x fontosabb h néznek ki, elviselni h hízik, h változik a teste, azzal a 2-3 kilós gyerekkel a hasába mozogni, bmit is csinálni, azok a lelki testi változások, a hangulatváltozások, és terhesség közben a nő dolgozni jár, a nő kitakarít, a nő a pasi után a szana szét dobált alsógatyáit összeszedi kimossa, kaját főz a csávónak, közben oda figyel a saját étkezésére, hányinger stb, te el tudod képzelni egyáltalán? nem akk meg minek írsz iylet?. egy ffi mit csinál dolgozik azt cső reggel elmegy mikor a nő este jön mikor a nő, leül a tv elé nézi a focit és issza a sört.. nagy tudomány... annyira nagyra vagytok mert van 12 centitek, de nem csináltok semmit sem érte. Hol veszitek ki a részeteket a házimunkában? talán kiviszitek a szemetet.. Te pl mikor segítettél anyukádnak akárcsak a mosogatásban, mikor tettél be mosni? ablakot takarítottál valaha? Esetleg ebédet főztél? mond: Te apukádat felköszöntötted?
2011. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/120 A kérdező kommentje:

Ok rendben. Köszönöm a hozzászólásidat! Meggyőzni sajnos nem tudtál, hogy miért ne lehetne ünnepelni az apákat és a férfiakat is, de hagyjuk! Ez a szokás. Értem. Régen meg az volt a szokás, hogy a nők nem voltak egyenjogúak. Ez megváltozhatott. De ez miért nem változhat meg? Meg kéne változnia! A nőknek is tisztelettel kéne azok felé lenni akik segítik, támogatják őket. És ők is elismerhetnék ezt valahogyan. És ez nem lehet verseny hogy ki visel el nagyobb fájdalmat, meg kinek a testében lesznek nagyobb változások. Egyértelmű, hogy a nők nyernének. De én ha akarok sem tudok szülni biológiai adottságaimnál fogva.De amit tudok meg fogok tenni a családomért.


Egyébként gondolom nő vagy. A Te párod nem érdemelné meg, hogy egy évben egyszer meglepd? Szerinted nem esne jól neki azokért a kedvességekért amikkel ő halmoz el Téged?

Ha egyenjogúság van akkor Te is adhatnál neki valamit nem? Vagy csak Te várod el tőle? Ez nem fair.


Na nem akartalak megsérteni, ha már meguntad a válaszolgatást akkor örültem a véleményednek!

2011. aug. 27. 16:46
 20/120 anonim ***** válasza:
73%

Még mindég nem érted miről van szó. Én írtam, hogy ha akarod köszöntsd fel az apádat is, engem hidegen hagy. Téged se érdekeljen, hogy más felköszönti-e. Szerintem amúgy anyák napján sincs felköszöntve a világ összes anyukája. Férfi nap nem értem miért kéne, hogy legyen... Nincs olyan dolog, ami csak a férfiakra vonatkozik... Még egyszer elmondom, hogy nőnap NEM azért van, mert létezünk. Olyan dolgot "ünneplünk" nőnapon, amit kb agyon ütnénk azzal, ha férfinap is lenne, a fene nagy, amúgy a valóságban többnyire csak papíron létező egyenjogúság nevében.

A pároknak ott a Valentin nap, amit én amúgy tök fölöslegesnek tartok, és nem is ünneplem. Ha van párom, akkor őt egész évben szeretem, és egész évben meg tudom lepni valamivel, ha olyanom van. Egyébként sem vagyok annak a híve, hogy ajándékokkal, tárgyakkal mutassuk ki a szeretetünket.


A 16:24-es válaszoló nem én vagyok.

2011. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!