Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mutassam ki érzéseimet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mutassam ki érzéseimet?

Figyelt kérdés

Talán rossz rovatban teszem fel a kérdésem de hátha mégsem.

Nem feltétlenül úgy értem, hogy van egy lány aki nagyon tetszik .Általában , barátokat akár munkatársakat illetően.Példa, a tavasszal Angliából hazajött egy munkatársam akivel nagyon jó viszonyba voltam.

Mikor meglátott szorosan átölelt én meg csak bambán tűrtem.

Számtalanszor éreztem már úgy, hogy amikor valaki nagyon megindítót tett velem vagy mondott nem reagáltam kellő- képen vissza.Mint az előző példában.

Attól félek azt gondolják ilyenkor teljesen hideg, érzelmileg faragatlan vagyok.

Nem tudom ilyen pillanatokban mit tegyek.A torkomon van a szó, ám szólni nem tudok pedig abban a pillanatban egy erős átölelés is mindent megoldana.Mindenre választ adna és érezné a másik fél is mennyire jól esett amit tett.

Sokat gondolkodtam már rajta ,hogy nem akarom vagy nem tudom tettel , szóval akkor kifejezni magam.választ nem leltem rá.

Az az igazság, hogy olyan családban nőttem fel ahol az érzelmekre nem figyeltek.Lényegében idegenként éltünk egymás mellett mert az emberi kapcsolatok a háttérbe szorultak.Sajnos ennek jól meghatározható oka, az alkohol volt.

Mi tehetek ez ellen?


2011. okt. 22. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megtaláltad a választ, kérlek értesíts engem is... köszi!
2011. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez még lemaradt.

Valakiről van szó akinek örömet akarok szerezni (lelkileg)

akkor nincs gond.

Szerencsére idáig többször volt ,hogy valakit annyira Sikerüt meghatni hogy teljesen elérzékenyült.

Ezt általában levélben , versben tudtam elérni.

A vásárolt örömszerzésben ,a kereskedelmi ajándékokban kevéssé hiszek mert azzal nem adom magam igazán.

Abban nem vagyok benne én , mint igazi személyiség.

Remélem értitek.

2011. okt. 22. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Velem is pontosan ez van, mint veled, érdekel, kit lehet tenni ez ellen.
2011. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Sajnos szavakban, és tettekben nagyon nehéz kifejezni, így vagy leírom, amit gondolok és érzek, vagy kiéneklem magamból.

De talán az évek alatt sikerült kicsit kicsikarni annyit magamból, hogy ne úgy viselkedjek, mint egy darab fa. Merek sírni, ha megölelnek, megpróbálok visszaölelni, és hidd el, jó érzés.

Mikor megláttam 2 év után azt az embert, akivel szép hónapokat töltöttem együtt, magamhoz öleltem, és megpusziltam. Így semmit sem kellett mondanom.

Talán te/ti/mi attól félünk/féltünk, hogy hülyének néznek azért minket, mert mutatjuk az érzéseinket, de hidd el, nem így van.

Próbáld meg lazábban kezelni a helyzetet, és élvezd azt, hogy szeretet kapsz és adsz.

:))

2011. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam ezzel csak páran vagyunk így de ezek szerint valami nagyon nincs rendben.

Kíváncsiságból szeretném kérni írjatok kort .

2011. okt. 22. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok, 22 éves lány.

Az emberek gyakran azt hiszik, hogy érzéketlen vagyok. Egyszer játszottunk egy játékot egy tréning keretében, amiben mindenki egy szót mondhatott a másikról... "Olyan vagy nekem, mint..." Amit rólam mondtam, az a szikla, jéghegy, bezárt kapu, lelakatolt napló...

Az én családi hátteremmel nem volt gond, teljesen normális emberek, kimutatják az érzéseiket, így aztán fogalmam sincs, hogy én hogy lettem ilyen zárkózott és gyakran visszautasító.

Félek, hogy sérülök. Félek, hogy ha kimutatom az érzéseimet, akkor visszaélnek majd azokkal. Félek, hogy hülyét csinálok magamból.

Most kerültem be egy új közösségbe, így most próbálok kicsit máshogy nyitni az emberek felé. Úgy-ahogy sikerül, de látom, hogy érzelmileg mennyire le vagyok maradva a többiekhez képest. Ők sokkal jobban és hamarabb kezdenek egymáshoz kötődni. Kedvelnek és én is kedvelem őket, de valahogy mégis sokkal nagyobb távolságot hagyok közöttünk, mint bárki más... Remélem, hogy ez nem fogja elijeszteni őket tőlem.

2011. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Látom te megindultál a változtatni akarok útján.

Ez az elő lépés. Én még keresem a megoldást.

Ez jó és ÖRÜLÖK NEKI.

2011. okt. 22. 22:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát csak az a baj, hogy próbálkozom ugyan, de érzem, hogy az, amilyenné most próbálok válni, elég távol áll a valódi énemtől...

És tudom, hogy így, ahogy most vagyok, nem jó. De ha nem tudok azonosulni az új tetteimmel és megnyilvánulásaimmal, akkor az csak mégrosszabb lesz, mert másoknak és magamnak is hazudok általuk.

2011. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:25


19

2011. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!