Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyen jobb az életem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyen jobb az életem, és a barátaim nagyon szomorúak lesznek, ha feladom?

Figyelt kérdés

Mit tegyek? úgy érzem az életem tönkre ment

Anyám alkoholista...

Engem 8-évesen megerőszakoltak...:(

Itthon megvernek...megaláznak...

Elvesztettem azt az embert akit a világon a legjobban szerettem...

Az ereim vágdosom...hisz csak ettől nyugszom meg ...

Mindig olyan mélyre sikeredik hogy kórházban kötök ki...

Régebben csak sebeket vágtam,és össze varrtam tűvel cérnával a sebeim...de ez már durvábban megy...

Pszihiátriára kell járnom...és intézetbe is nagyon sokszor voltam...

Rohamaim vannak...Pánik rohamok...mikor nem tudom mit tegyek

Nagyon sok jó barátom van...és egy éve van szerelmem...

Fiatal vagyok...és már úgy érzem semmi értelme...

Mit tegyek? Kérlek segítsetek...

L/15.5 ...


2009. máj. 4. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is nagyon jó, hogy jársz pszihiátriára. De nem értem, ha ezt elmondtad az orvosoknak miért nem tartanak bent? Az ennyire lelki beteg embereket be szokták fektetni pár hétre. Én azt javaslom, hogy költözz el otthonról, az orvosok biztosan segítenek gyámot találni vagy valamiylen otthonban elhelyezni. Ilyen környezetben soha nem fogsz felépülni! Fiatal vagy, légy hát erős! Gondolj abba bele, hogy rengeteg ember van még a földön akinek ugyaniylen vagy rosszabb élete van, mégsem adják fel! Sőt sokukból sikeres és nagyon boldog ember lesz. Gondolj arra, hogy a barátaid szeretnek! Mindig van más út csak járni kell rajta!

2009. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem kamu.
2009. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátaidnak szüksége van rád, a szerelmednek szint úgy. Gondolj arra hogy még lehet szerető családod, amit majd te fogsz alapítani a pároddal, és eme nehéz kezdő szakasza csak egy része az életednek. Sosem szabad feladni, ha elvésszünk akkor harcban vesszünk el. KEEP IT REAL(ne ad fel)és a legjobbakat!
2009. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne kamu??? Röhejes és szörnyű hogy néhány ember nem képes elképzelni hogy nem minden élet szép és jó, és ha valakiről hallunk akinek szomorú a története, akkor nem hisszük el hogy igazat mond.

Tényleg ne add fel! Fiatal vagy, és még sok minden változhat az életedben. Kérj segítséget, nem kell mindent egyedül megoldani. A barátaid és a szerelmed biztosan melletted állnak. Légy erős! Sok sikert kívánok neked a felépüléshez!

2009. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, otthon csak megvernek és megaláznak, ezt kaptad útravalóul, ezért nem érzed, hogy értékes az életed.


Pedig az!


Ezt barátaid, szerelmed is tudja. Inkább nekik higyj, mint alkoholista anyádnak. És kérlek, hagyd abba az ereid felvagdosását! Egyszer és mindenkorra.


Tudatosítsd magadban, hogy ez csak átmeneti állapot. Nemsokára felnősz, meg lesz a lehetőséged, hogy dolgozzál, önálló életet élhessél, amilyet szeretnél. Senki másnak a világon nincs joga többé téged sem megverni sem megalázni! Addig ki kell bírnod és erősnek lenned.


Mivel fiatalkorú vagy, szerintem van az államnak olyan gondoskodási formája, hogy akár el is tart téged, új otthonba helyez, nem a saját családodban, de legalább OTTHON-ba kerülhetsz, kedves, segítő szándékú emberek közé.


Ha ezt nem akarod, akkor is vannak lehetőségek,

közösségek, akik tudnak segíteni.

Most fejből nem sokat tudok, nem tudom, hogy többiek kiket javasolnának. De javaslom Kékkereszt-et, a rendes egyházak gyülekezeteit, református, evangélikus, katolikus, adventista egyház kedves, fiatal, pozitív közösségeit, baráti társaságait.

SZEKTÁKAT MESSZIRŐL KERÜLD, mert hamar lecsapnak az érzelmileg labilis emberekre és többet el nem engedik! De ezekben itt bátran megbízhatsz, csak kérdezz meg egy lelkészt bátran bármelyik templomban, hogy mit javasol?



A pánikrohamok elkerülésének legjobb módja, ha van a közeledben valaki, akivel ilyenkor beszélhetsz, és nem szabad egyedül maradni. Szervezz találkozókat barátaiddal minden napra. Keresd az értelmes, jó társaságot!

2009. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...aranyosak vagytok ^^


Hát próbálom kezelni a helyzetet de ez nem mindig sikerül...

Otthonba,vagy akárhova itthonról meg nem akarok el kerülni...Hisz szeretem a családom,még akkor is hogyha nem viselkednek normálisan.

Intézetben voltam párszor,ott sem volt jó...

Pszihológusom-nak meg nem mondtam el mindent...

A megerőszakolást,+azt hogy anyám alkoholista

És azt mondta hogy csak beszélgetni kell velem,mert látja hogy erős vagyok...csak nem vagyok felkészűlve az ilyesféle bajokra...és hogy nagyon értelmes vagyok...

Próbljak meg ehez méltóan viselkedni : D

Viszont...amikor nem akarom...hogy vágdossam magam...

olyan mintha a testem akarná és nemtudok mit tenni...

Rivotrilt kell szednem.:| Ezt viszont muszály...

Ugy érzem,ha ilyen gyógyszert írtak fel a rohamaimra..

Azér van baj velem...

Persze senki nem engedte hogy szedjem...legalább ez jól esett,hogy egy kicsit agódtak értem...


Meg néha elmentem napokra itthonrol...VOLT,AMIKOR ÉSZRE SEM VETTÉK!!!

nem értem mért?! mikor 3-fiu után csak egy lányt vártak..

Olyan mintha én okoztam volna csalódást..:(

Pedig szerintem nem okoztam...családom sem tudja hogy megerőszakoltak,sőőt senki...csak nagyon közeli barátok...

Meg mindenki azért bánt,hogy a lányokat jobban szeretem mint a fiukat...többet volt lány barátnőm,mint fiú barátom...

De most fiú van...és imádom szeretem...csak velünk is vannak próblémák:(

+ban...5-dikes koromban ment el anyám...7-dikes koromig nem hallotam róla semmit...5dikes koromig szín tíszta 5-ös voltam...és APÁCA akartam lenni...nagyon sokszor jártam templomba de mostmár ha könyörögnének sem tenném be a lábam... 5-diktől 2x buktam...nem tudtam oda figyelni se tanulni...remélem ígyis felvesznek szakképzőbe..:(

Nagyon sok bajom van még ezen kívűl...

és már tényleg úgy érzem,hogy senki sem segít nekem...

már volt olyan hogy felvágott erekkel űltem a 9-dik korlátján,mikor megláttam az erkélyrőla leges legjobb barátnőm...

és azt mondtam hogy nem tehetem meg...hísz nekik igenis fontos vagyok,és nekem is nagyon...!


Heni...

2009. máj. 4. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom ami veled történt,de bármilyen nehéz,tul kell lépne d rajta.az nagyon jo hoyg sok barátod van,és igenis nekik,és a szerelmednek szüksége van rád,és a te életed pont annyit ér mint bárki másé.nekem sem volt egyszerü a gyerekkorom,a tinikorszakom meg egyszerüen szörnyü volt,mert a zzá tették sajnos. igy megértelek,én is általnosba jártam még mikor a plusz matekorárol hazamenet majdnem elraboltak...de sikerült meglépnem mielött betuszkolt volna az autoba az az állat.én igy usztam meg az eröszakot...mert gondolom nem kártyázni akart velem a kedves bácsi.

nekem sem tudja senki a mai napig,pedig jo régen volt,anyámmal soha nem volt jo a kapcsolatom,most sem az,apám anyám alárendeltje,é

s van egy tesom a kinek mindene az anyánk,és forditva.sokat szenvedtem én is hidd el,de tul leht lépni rajta,csak sok idö.vannak dolgok amiket mai napig nem felejtettem el anyámnak,és nem is fogok soha.konkrétan nem irom le a dolgokat...hátha rátalál az oldaklra és magára ismer.de jo lenne ha az e-mail cimed leirnád...lelkileg bizosan tudnék segiteni egy kicsit.

2009. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, Heni!


Az kezdetnek már elég, ha már Te próbálod kezelni a helyzetet, mert azt jelenti, hogy értelmes vagy, tudod, hogy ez a helyzet, ahogy most érzed magad, ez nem jó neked.


Sok figyelmet úgy látszik már nem várhatsz el a családodtól, ha az egész lábad levágod, lehet az sem hatná meg különösebben őket. Szóval ezen ne próbálj meg változtatni, kipróbáltad, eltűntél napokra, stb. nem működik. Ezen nem tudsz változtatni, de hidd el én sem, meg más sem.

Csak azon tudsz változtatni, hogy Te hogyan állsz a dolgokhoz?! Engeded, hogy minden más jóra is rátelepülhessenek ezek a sérelmeid és az egész életed kitöltsék? Elhisszük, hogy nagyon nagyon szar lehetett, amit átéltél. Minden napodat, percedet erre szánod a jövőben is?


Vagy holnaptól félretolod ezeket és hagyod inkább a jó dolgokat beáramolni, a barátaidat, a párodat, a tanulást, fejlődést, egy jó alvást, egy jó könyvet, egy sétát a természetben, iskolai sikereket.(és nem baj, ha nem elszel színötös, de legalább ne bukj meg!)


Vagdosást pedig mától elfelejted! Nincs ilyen megoldási mód semmilyen múltbéli, sem jövőbéli problémára. Ugye ezt egyszer és mindenkorra megbeszéltük? :)


A gyógyszert rád bízom, ill a pszihológusodra. Ha már elég világos számodra, hogy magad is elboldogulsz, akkor hagyd el és kész! De sokáig ne szedd, max. pár hónap legnehezebb időszak alatt!


És hajrá!


Üdv, Z

2009. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már túlságosan nem érdekel a családom...max ha felidegelnek...elmegyek unoka tesómhoz...ő kezel,ő nyugtat,ha rohamaim vannak ^^ nagyon szeretem...és nagyon sok unoka tesom van,aki megért,és segít nekem...őrülök neki,hogy legalább ők jók a családban ^^

persze nekik is elég sok gondjuk van..:S nekik sem jó a családjuk... többször voltunk együtt intézetben...de legalább nekik jobb ^^


mostanában nem vágdosom magam,hisz már barátomnak is megigértem...és nem akarom hogy a barátaim csalódjanak bennem...És megértettem köszönöm : D


és anyámtol nem várhattam mást...nem jött el hozzám,így nem vagyok hajlandó elmenni mucsa lucsára hozzá felköszönteni...


Suliban javitottam...^^ megvan a 3,9% ^^ szóval...ha nem rontok 7-ben,meg 8-ban akkor minden jó ^^ és a Barátommal járhatok egy suliba :'$


Jön holnap a barátom...most minden jó ... ^^ a családom sincsen már 1-hete itthon tök normálisan is eltok lenni xD

Bár anyu is kedvesebb mostanában...azt mondta segít ebben a suli ügyben is...

Pedig egyedül is megtudnám oldani...

Amugy apukámat nagyon szeretem...jobb apám nemis lehetne...mindenben ott van,segít,vele mindent meglehet beszélni...csak a báttyáim bántanak napi színten vernek unatkoznak szegénykék...


Most nem sajnáltatom magam,de köszönöm hogy írtatok...sokat segített...sokat köszönhetek nektek is^^


Heni...

2009. máj. 5. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor most egy kicsit megnyugszom és hátradőlök én is, OK?


Te meg csak szépen így, ahogy most, tedd a dolgod továbbra is!


Veszély esetén ott vannak az uncsitesók, és apukád, akiről még nem is írtál, de jó, hogy ő melletted van.

A tesóid helyrerakásában nem tudna segíteni, erről beszéltél már neki?


Bátyáid lehet, hogy csak féltékenyek, ezért bántanak. Látják, hogy okos vagy, értelmes, lehet, hogy többre viszed majd náluk, és ezért direkt cukkolnak, ugratnak.

Mondd meg nekik, hogy nagyon paraszt dolog, és nagyon férfiatlan egy fiatal lányt ütni, verni. Szégyelljék magukat! És ha valamire akarnak az életben jutni, akkor tanuljanak egy kis jó modort sürgősen.


További szép napokat!

Z

2009. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!