Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A Párom drogozik! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Párom drogozik! Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Napi több alkalommal füvezik, próbálta már a speedet, gombázott is, és kokainozik. Az utóbbit nem napi rendszerességgel de sokszor előfordul. Sokszor agresszívan viselkedik, de soha nem bántott. Segíteni akarok neki, ő is azt mondja leakar szokni.Családot akar,imádja a gyerekeket!Sajnos ő nevelőszülőknél nevelkedett. Én még cigizni sem cigizek, soha nem próbáltam ki a kábítószert. Hogyan segítsek Neki? Szeretem őt!

2012. jan. 12. 11:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem segíthetsz rajta.Ha ő maga nem látja be,h ez neki nem jó,akkor semmit nem tehetsz.Magának kéne belátnia és erőt venni magán és szakemberhez fordulni.
2012. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Külföldön ismerkedtünk meg,az első egy hónapban csak munka után esténként találkozgattunk.Akkor mesélte nekem,hogy kipróbálta már a kokaint és a füvet de nem használja.Ugy alakította minden találkozásunkat, hogy soha ne találkozzak azokkal az emberekkel, akikkel együtt él.És akkor ő is próbálta visszafogni magát,hogy ne füvezzen.Ezeket a dolgokat utólag tudom mondani, naiv voltam , elhittem minden szavát és beleszerettem. Egyre jobban kezdett kijönni ez az énje, hiába próbálja tartani magát, hogy ne füvezzen, ne kokainozzon.Mikor kettesben vagyunk fogadkozik, hogy leszokik róla, leakar állni, segítsek neki, de amikor a haverjai is ott vannak, játssza a kemény fiút. Egyikünknek sem gyerek már, én 25 éves vagyok ő pedig 27. Tudom, hogy a kábítószert használóakat elítéli a társadalom,de én nem akarom őt magára hagyni.Küzdök saját magammal. Az apám alkoholista, tanulnom kellene anyám példáján, hogy egy élet kevés ahhoz egy embert megváltoztasson valaki,ha nem akar változni és nem ismeri be, hogy segítségre van szüksége. De ő segítséget kér Tőlem.
2012. jan. 12. 12:00
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"Az apám alkoholista, tanulnom kellene anyám példáján, hogy egy élet kevés ahhoz egy embert megváltoztasson valaki,ha nem akar változni és nem ismeri be, hogy segítségre van szüksége. De ő segítséget kér Tőlem."


Ha apád alkoholista, akkor tudod milyen egy agresszív, függő ember mellett élni, aki elviszi az összes pénzt otthonról, csak hogy ki legyen elégítve a függősége. Komolyan ilyen életet akarsz te is magadnak, mint anyád? Ott a példa előtted basszus, csak tanulni kellene belőle! Nem azért kéri a segítséget, mert le akar szokni, ha le akarna szokni már megtette vona magától rég, sőt kezdjük ott hogy rá sem szokott volna! Ha ilyen hülye vagy komolyan megérdemled, hogy szenvedj mellette. Igen ki kell állnunk amellett, akit szeretünk, jóban roszban. De ez alól kivétel a drog, alkohol és minden szenvedély, ami fontosabb az illetőnek, mint Te! Ha másodhegedűs akarsz lenni egy kapcsolatban, akkor hajrá, de neki mindig is a drog lesz az első, nem te.

2012. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%
És kár is rádpazarolnia bárkinek is az idejét, hogy jobb útra térítsen, ha magad nem látod, hogy mennyire súlyos a helyzet, akkor nem is fogod, hiába mondjuk neked a számodra legkedvezőbb megoldást. Ha értelmes ember lennél, már léptél volna. Erre mondják, hogy zsák a foltját. Megtaláltad a hozzád illő másik idiótát.
2012. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Végezz vele!
2012. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
Le kell lőni! Az ilyen ember a társadalom hulladéka. Utána meg majd költik rá a pénzt a gyógykezelésére, ami teljesen felesleges. - Saját érdekedben jobban teszed, ha otthagyod és elkerülöd jó messzire. Ha ilyen hülye volt és nem tudta felmérni a dolgok súlyát és következményeit.
2012. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem akarok megbantani, de eddig kb. csak a sztereotipiakrol es a tipikus "drogos" keperol esett szo, aki eloszor csak bulibol kabszerezik, kesobb aztan rakattan, megvaltozik a szemelyisege, lopni fog, csalni, hazudni es kihasznalni mindenkit, mig vegul egyedul vegzi az utcan. Termeszetesen rengeteg ilyen eset van, de szerencsere mas ut is letezik.


A drog-, alkohol-, szerencsejatek-, szex- es minden egyeb fuggoseg betegseg. A te baratod drogfuggo. A te baratod beteg. A betegsegbol ki lehet gyogyulni, ami nem konnyu, de meg lehet csinalni. A rossz hir az, hogy ehhez a baratodra is szukseg van, neki is benne kell lennie, fel kell vallalnia, hogy problemai vannak, amiket meg kell oldani, ki kell mondania, hogy "igen, en kabitoszerfuggo vagyok" es valoszinuleg szakemberek segitsegere is szuksege van. Jo hir a baratod szamara, hogy ugy tunik, egyelore van egy baratnoje, aki ebben maximalisan mellette all.


Ha van motivacioja es akaratereje, es oszinten le akar szokni, akkor neked 100%-ban tamogatnod kell es kerjetek szakember segitseget (orvos/toxikologus/pszichologus/pszichiater).

Ha nincs meg a motivacio es az oszinteseg, akkor sajnos nem sok jora szamithatsz (es o sem).


Ajanlom neki Lee Stringer-tol a Fedel nelkul New York-ban cimu konyvet, amiben egy exdrogos iro vall a hajlektalankent toltott eveirol es hogy hogyan talalt ra az irasra, ami aztan segitett neki leszokni a drogokrol.

Vagy ott van Zacher Gabor uj konyve a Mindennapi mergeink: ebben is van egy-ket erdekes drogos eset.

2012. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom ami Veled történik, én teljesen megértelek, hogy otthagyni sem tudnád. Nekem is most már volt párom hasonló helyzetben volt. Annyi különbséggel, hogy neki hajlandósága sem volt leszokni, mikor még csak füvezett, neki így jó, csak ezt csinálja. Természetesen nem volt igaz, de mivel nem éltünk együtt, nyomon sem bírtam követni, azokon a napokon melyeket nem töltöttünk együtt, hogy mit csinált. Addig jutottunk ebben a dologban, hogy másfél hónapja eltűnt. Elvonóra nem bírtuk vinni, segítséget nem fogadott el senkitől, így folyton csak jobban belecsúszott. Kiderült utólag, mielőtt elment, megütötte az anyját, a szobáját szétverte, és azt mondta, miattuk szokott rá. Fogott egy sporttáskát és azóta nem láttuk. Én már többször kerestem, hogy az utcán csak ne éljen, inkább jöjjön el, segítek neki, nem kell emiatt együtt lennünk, nem lenne rá erőltetve semmi. Sehol nem értem el, mivel, telefonja már nincs, eladta. Ismerősünk mesélte nap mint nap be van állva, többször verték már meg is a tartozásai miatt, de nem az utcán él, ő jól is érzi magát. Én csak azt tudom mondani, ha még rá is erőlteted, rád is megharagszik, sajnos az sem használ ha otthagyod, mivel az anyag jobban élteti mint te. Tudom nagyon fájó ezt belátni, de sajnos igaz. Amíg ő nem érzi a dolog súlyát, nem tehetsz semmit. Én is hibáztattam magam, de én csak időhúzás voltam ebben a dologban, nélkülem is eljutott volna eddig, csak rövidebb idő alatt, mivel nem lett volna neki pár napot kötelező kihagynia.
2012. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2013. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!