Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell megünnepelni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell megünnepelni a Valentin napot mikor nekünk, magyaroknak is van ilyen napunk?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem tudná, a májusfa állítás, valamint május kosár adás MAGYAR szerelmi ünnep! Nem értem miért kell Valentin napozni amerikai módra itthon, mikor sokkal szebb a magyar szerelmes nap!! Nem jobb érzés arra kelni hogy egy hatalmas fa van a kerítésedre ráakasztva tele színes szalaggal és távolról már mki látja hogy neked van ilyen? Vagy panellakóknak májuskosarat nem jobb adni? Tele gyönyörű cserepes virággal?? Miért kell ezt az ünnepet elnyomni és majmolni amerikát?:(


22/L



2012. febr. 15. 08:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a május fa állítás kicsit más ünnep az inkább közösségi és nem igazán a szerelemről és a intimitásról szól. A Valentin vagy Bálint nap pedig inkább csak két emberre vajaz. Ahogy sokan mondták őket nem érinti mert épp akkor nem volt senki az életükben.


Szerintem ez részlet kérdés milyen ünnep honnan jött ha az a nemzetünk része lesz akkor szinesíti a kultúrát. Bár nekem is vannak ilyen sarok pontjaim. Én kifejezetten utálom a Haloween-t hiszen az nem a halottak napja mellett van hanem helyette..... csak mi az őseinkre elékezünk tisztelgünk előtte a haloween meg a " szellemek elűzéséről" szól szóval ez meg teljesen ellentétes a magyar szokásokról. Akikről meg akarunk emlékezni azokat üldözzük el?....

2012. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy a (gazdaságilag) erősebb nemcsak gazdaságilag, hanem kulturálisan is dominál.


Egy csomó amerikai / nyugati szokást vettünk át: a focisták a szívükre teszik a kezüket himnuszéneklés közben, a mesekönyvekben a télapó karácsonykor hozza a kéményen keresztül az ajándékot, stb.

És az üzlet persze támogat mindent, amiben vásárlás van...

A májusfabiznisz sokkal kisebb...! :)

2012. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, miért nem mindegy neked, hogy ki mit ünnepel? Végül is nincs közöd hozzá. Szerintem a baj, inkább ezzel a nagy reklámozással van, ami miatt az is úgy érzi, hogy vennie/csinálnia kéne valamit, aki amúgy le se sz@rja az egész Valentin-napot. Mi nem ünnepeljük a párommal, de ha mások csinálják, nem érdekel. Csak ne lenne minden újság tele plüss szívecskékkel...


24/l

2012. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell egyik meg másikat választani.. Jól megfér a kettő egymás mellett. De a Valentin nap Írországból származik nem Amerikából :)

Amúgy igen... Szeretnék egyszer arra ébredni higy egyhatakmas májusfa áll a házunk előtt az olyan csodás érzés.

2012. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!