Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok körében tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai fiatalok körében tényleg valósak ezek a problémák a szexuális élettel kapcsolatban, amit itt is lehet olvasni?

Figyelt kérdés

A lány túl szűk, túl hamar elmegy a fiú, a lánynak egyáltalán nincs orgazmusa, nem tudják hogyan védekezzenek, vagy félnek, hogy megfelelő védekezés mellett gyerekük lehet, fáj a közösülés, nem mernek kérdezni a szüleiktől...

Ezek komolyan így vannak mostanság?

Később olvastam egy 27 éves nőtől, hogy még az ő szexuális élete sem teljes és a párjának se meri bevallani.


Akkor én kivételnek számítok?


Amikor elvesztettem a szüzességem, minden tökéletes volt. Az elsőtől kezdve van orgazmusom, addig tartom ki ameddig akarom. A barátomra is elmondhatók mindezek. Nyíltan beszélünk bármilyen problémáról és nem félünk attól, hogy hiba csúszna a védekezésbe.

Nem élvezetből, hanem szeretetből szeretkezünk..


Köze van ennek ahhoz, hogy édesanyámmal rengeteget beszélgettünk a szexről, és később apa is felvilágosított és elmondta a tapasztalatait férfi szemmel? Nem tartották szégyennek a saját szexuális életükből merített tapasztalatokat nekem is elmesélni. Ráadásul tudják, hogy nem életet élek a barátommal, azt is, hogy mikor veszítettem el...


Egyszerűen nem értem, másnál hol csúszik félre ez a dolog. Mit gondoltok?


Anna (16)


2009. jún. 21. 15:34
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*bocsánat, nemI életet :D
2009. jún. 21. 15:36
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki mer ilyen nyiltan kérdezni a szükeitől, és a szülők se minden esetben ilyen nyíltak.
2009. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleimmel pl. erről sose lehetett normálisan beszélni. Anyut a saját anyja a menstruációról se világosította fel.

Te szerencsés vagy, örülj neki.

2009. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

sajnos igen nagy a sötétség ám még az emberek zömének fejében sajnos ....

ez van

2009. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos te annak a példája vagy, aminek lennie kéne.

De sajnos a többségnél sosem úgy van, ahogy lennie kéne.:S

2009. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te kivételnek számítasz....sajnos a mai fiatalok nagyon felnőttek akarnak lenni és anélkül akarnak nemi életet élni, hogy eléggé felvilágosultak lennének...ebből adódik később ez a sok probléma... erre jó példa pl az autóvezetés: én egyáltalán nem tudok, de ha kapnék egy autót, beleülnék és avezetni kezdeném mert vagány vagyok, úgy lennék vele, majd útközben rájövök hogyan kell....csak lehet, hogy mindeközben baleseteket okoznék vagy összetörném az új autómat.... ehelyett elmennék egy tanfolyamra ahol megtanítanak mindenre, ami az autóvezetéshez kell, és csak utána ülnék be az új autómba...
2009. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

De hát a szülőknek nem lenne jobb biztonságban tudni a gyerekeiket?


Akit nem világosítottak fel azért, mert tudják, hogy milyen rossz úgy...

Akit meg felvilágosítottak azért, mert tudja, hogy milyen jó volt, hogy biztos alapokkal kezdett neki a szexuális életnének?

2009. jún. 21. 15:45
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy nálad mekkora szerepe van a szüleid hozzáállásának ebben, de én is meglepődöm a kérdéseken sokszor. Múltkor egy orvos honlapján barangoltam, ott is volt ilyen kérdezz-felelek rovat, és ledöbbentem, hogy miket nem képesek kérdezni... Szerintem nagy része inkább csak az orvos tűrőképességével játszott, máshogy legalábbis nem tudom elképzelni... Már gondolkodtam, hogy írok neki én is egyet: "Doktor Úr! Mondja meg, legyen szíves, hogy tud minden egyes kérdésre ugyanolyan higgadtan és jó kedélyűen válaszolni?" - de aztán csak nem tettem föl a kérdést...

Viszont én sose beszéltem itthon a szüleimmel erről a témáról, és most sem osztom meg velük a tapasztalataimat, mert valahogy nem ilyen a viszonyunk. Az élet minden más területén remek az összhang, szeretem és tisztelem őket, veszekedni sem szoktunk, de a szexualitás nem tartozik a hétköznapi témáink közé, legalábbis személyes vonatkozásban tuti nem. Hogy más devianciákról, vagy egyéb dolgokról beszélünk néha, az más dolog.

De.

Nincsen semmi baj a szexuális életemmel, a párommal kiegészítjük egymást, mindent megbeszélünk, ami nem megy, megoldjuk, vagy nem erőltetjük, és eszünkbe nem jutnak ilyen kérdések... Sokszor már nehezen hiszem el, hogy ez a sok kérdés itt mind valós. Még ha a probléma nem is szokatlan...

Lehet, hogy én vagyok a túl naiv, de ezt akkor sem vagyok hajlandó elhinni. (Csúnya szóval mondva: bevenni.)

Pedig: nem sokkal vagyok idősebb/fiatalabb a kérdezőknél:

23 éves lány vagyok...

Tényleg nem értem.

Abban a tekintetben mindenképp kivétel vagy, hogy nem találsz ki hülye kérdéseket, amire a többi hülye válaszolhat. :)

2009. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
62%

Aljas húzás, 16 évesen bevillantani egy topicba, ahol kb mindenki a szexuális problémáival van elfoglalva, hogy te neked mennyire ideális a párkapcsolatod.


Engem pl egyáltalán nem érdekel, hogy ti mekkora királyok vagytok az ágyban, és sokkal szívesebben segitek inkább másoknak ha tudok.


F/17

2009. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak, képzeld el, ha te úgy nőttél volna fel, hogy nem világosítanak fel semmiről, tiltanak erőszakkal, aztán születik egy gyereked, hogyan adnád elő magad a témában, amiben magad is feszengsz?

Anyukámat nem világosították fel a menstruációról se, nem lehetett barátja még kézfogás szinten se (apja egyszer megverte, mert hazakísérte egy fiú), egy teljesen más kor volt, tőle már az is nagy teljesítménynek számított, hogy nekem, a lányának elmondta a menstruációról a lényeget. A szülő ezen a téren viszi tovább, amit ő kapott, ha nem kapott rendes felvilágosítást sehonnan, nem tudja tovább adni, ha valahonnan kapott, akkor igen. Ez nem egy olyan téma, hogy most esik az eső.

2009. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!