Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A tanar-diak kapcsolat akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanar-diak kapcsolat akkor is tilos, ha egyaltalan nem tanitja a tanar - meg helyettesitonek sem irjak ki -, csak egy intezmenyben vannak?

Figyelt kérdés

Bocsi, telefonrol nincs ekezetem...

Elore is koszonom a valaszokat! :)


2012. ápr. 26. 12:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés elemzésénél szóba jöhet még a tanár fegyelmi felelősségre vonása. Fegyelmi vétséget követ el a közalkalmazott, ha a közalkalmazotti jogviszonyából eredő lényeges kötelezettségét vétkesen megszegi. A törvény nem sorolja fel tételesen a fegyelmi vétségeket, hanem csak annyit mond, hogy a kötelezettségszegésnek lényegesnek és vétkesnek kell lennie. A közoktatási törvény szerint a pedagógus alapvető feladata a rábízott tanulók nevelése, tanítása. Ezzel összefüggésben lényeges kötelessége, hogy a nevelő és oktató tevékenysége keretében gondoskodjon a tanuló testi épségének megóvásáról, erkölcsi védelméről, személyiségének fejlődéséről.


A kötelezettség vétkes megszegéséről akkor beszélhetünk, ha a tanár nem olyan magatartást tanúsított, amit az adott körülmények között, munkaköréből adódóan elvárhattak volna tőle. Ezek alapján véleményem szerint előfordulhat olyan helyzet, amikor a tanár a diákjával folytatott intim kapcsolatával veszélyezteti a diák személyiségfejlődését, illetve erkölcsi védelmét, és ezzel fegyelmi vétséget követ el.


Fontos kiemelni, hogy ez mindig az adott helyzet körülményeinek vizsgálatával dönthető el. Példával talán úgy lehetne szemléltetni, hogy kevéssé képzelhető el a fegyelmi vétség, ha egy 25-30 év körüli tanár folytat intim kapcsolatot a 18 éves diákjával, mintha mindezt a 15 éves diákjával tenné.

2012. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10, két év múlva érettségizek...

Köszönom az eddigi válaszokat! :)

2012. máj. 23. 07:12
 13/17 anonim ***** válasza:
most ha te vagy 18 ő meg 27 akkor nem tudom, hogy bárkinek milyen problémája is lehetne, akárhol összejöhetsz egy 8-10évvel idősebb valakivel, nálam ez is ugyanolyan mintha pl bulin szedted volna fel...
2012. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

nem nem tilos.

nyilván nem kell az iskolában kézen fogva mászkálni és csókolózni.

senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csináltok iskolán kívűl.

2012. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen akkor is, de ha tuti a másik akkor én ki nem hagynám!!!


29F

2012. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez off de... én őszintén nem értem, hogy nem lehet ezt megoldani? Hogy buknak le?

A te esetedben pl... összejönnék mondjuk ezzel a nem is tanít tanárral. Megbeszélem vele, hogy iskolában semmilyen formában nem beszélünk/érintkezünk semmi.

Iskolán kívül meg mégis ki a búbánat tudná meg, hogy te a szabadidődben átmész a tanárhoz, vagy randiztok valami eldugottabb helyen, vagy moziban, vagy akármi. Ha meglátnak együtt, hát véletlenül itt összefutottatok aztán köszöntetek egymásnak, és mentek is tovább kétfelé.

De érettségiig én nem hiszem el, hogy nem lehet ezt megoldani, hogy ne derüljön ki.

2012. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tilosnak nem tilos, de nekem pl. ráment az egyetemi karrierem arra, hogy összejöttem egy hallgatómmal.
2012. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!