Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így élhetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek így élhetek boldog és teljes életet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hónapban nagyon sokat gondolkodtam arról, hogy az életemet szeretném férfi nélkül leélni. Nem hiszem, hogy nem sikerülhetne, hisz soha nem volt senkim, ebből adódóan nem hiányzik se a szerelem, se a szex. Bár igaz 17 éves létemre ostobaság ilyet kijelenteni, de elég reménytelenek tűnik az esetem. Nagyon magamnak való lány vagyok ráadásul annyi rosszat hallottam már a férfiakról, hogy félek, szinte rettegek egy kapcsolatba belemenni. Szóval nem hiszem, hogy nekem valaha is lesz barátom, ne adj Isten férjem.

Nem tudom ,hogy itt ezen az oldalon vannak e olyan nők akik úgy gondolkoznak mint én, esetleg már idősebbek és még nekik sem volt senkijük, de arra lennék kíváncsi, hogy le lehet e élni az életet egy társ nélkül? Egyébként férfiak válaszát is szívesen várom.

Ne haragudjatok ha hosszú lett, esetleg értelmetlen de bizonyos okokból sietnem kellett az írással.

Köszönöm, hogy elolvastad.

17/L



2012. júl. 12. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem.

Ha nem volt még pasid, mi alapján tudod megítélni, hogy nincs szükséged szerelemre, se szexre?

Ismerkedj, chaten/randi oldalon stb.

Legyen önbizalmad, az nem segít ha rondának tartod magad, csak magadba fordulsz. Majd találsz egy fiút aki szeretni fog, és nem használ ki.

2x/F

2012. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az ember előszeretettel retteg olyan dolgok miatt, amelyeket még át sem élt. :)


Le lehet élni így az életet, csak nem érdemes. Nem véletlenül van Férfi és Nő, és ezt nem utódlási szempontból mondom. Fiatalka vagy még, nincs tapasztalatod sem, szerintem feleslegesen döntötted el ezt. Nagyon sok szemét "ember" van; férfiak és nők is egyaránt. Nem az a megoldás, hogy magányosan éled le az életed, hanem az, hogy óvatos leszel, és megválogatod, hogy kivel kezdesz párkapcsolatba.

2012. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2.válaszoló

Köszönöm, hogy írtál.


Nem ítélek, csak gondolom, ha eddig így éltem le az életemet, nem lesz olyan nehéz még leélni 10-20 vagy akár több évet magányosan. Egyébként az ilyen netes ismerkedésekbe nem nagyon szeretek bele menni, nem bízom bennük. Viszont az önbizalmammal nincs semmi baj, nem attól félek, hogy beszélgessek egy férfival hanem azt hogy mélyebb érzelmi kötödést, kapcsolatot létesítsek vele. Mert ott van az bizonyos mondat-"Mi van ha..." nem fogadd el olyannak amilyen vagyok, esetleg lehet, hogy egy rossz emberbe botlok. :( Na mindegy azt hiszem ez az én kínom bajom, majd csak lesz valami.

Még egyszer köszönöm a válaszod.

2012. júl. 12. 21:03
 4/14 A kérdező kommentje:
1* bocsánat
2012. júl. 12. 21:04
 5/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

Neked is köszönöm. Hát igen van benne valami ami írtál.

Azt hiszem ezt még egyszer kétszer átgondolom. És azt hiszem azért nem adok fel mindent.De nagyon nem remélek semmit.

2012. júl. 12. 21:10
 6/14 anonim ***** válasza:

hát nem tudom én nem bírnám ki hogy minden reggel egyedül keljek és minden este egyedül feküdjek le és egész nap ne legyen senki körülötem csak esetleg egy kutya vagy macska. te tudod hogy mit szeretnél kezdeni az életeddel, de nem hiszem hogy a magány az jobb mint 1-2 csalódás után egy olyan srácot találni aki mellet leélheted az életedet nyugodtan. az a 10-20 év jobb esetben legalább 40. Biztos szeretnél 40 évet egyedül leélni? hiába vannak barátaid, az nem ugyan az mintha lenne egy barátod aki mindig melletted áll és ennek a hiányát érezni fogod.

én 17/F vagyok, de nekem volt már egy barátnőm és érzem a hiányt nár most. azért mert most mély ponton vagy ne jelentsd ki hogy nem kell senki. majd később lehe hogy megismersz valakit akivel leéled az életedet. sok sikert hozzá. ;)

2012. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi, teljesen normális vagy, én is hasonlóan gondolkodom :) 17/L

Én azért nem szeretnék férjet, mert

- irányítana akarna, nem lenne meg a teljes szabadságom,

- otthon egy alárendelt szerepben lennék (mert ugye a férfi feljebbvaló, a ház ura szeretne lenni)

- nekem az nem hiányzik, hogy a hátam mögött rosszat mondjon rólam a haverjainak, kinevessenek, stb.

- látom, mi van a szüleim közt, és azt is, ami nincs. Anya már a házasságuk után "szerelemből" mindent megtett apának, tulajdonképpen a saját házának lett a cselédje. Én nem!

- A férfiak úgysem szeretik az okos nőket, megijednek tőlük, lehetsz Te akármilyen szép. Én pedig orvos szeretnék lenni (sebész), kimenni Amerikába, de legalább Angliába, és jól ellenni. Nem akarom életem végéig azt hallgatni egy férfitól, hogy "mindent nekem köszönhetsz" vagy "mars vissza a konyhába". Mert a többségük ezt gondolja!


És most ne feministának gondoljatok, mert nem! Én teljesen egyetértek azzal, hogy a nő inkább legyen otthon, én inkább csak magamról beszélek, hogy én ezt a hagyományos régimódi életformát nem helyezem előtérbe...


Persze, ha szerelmes leszek és a fiú is igazán szeretni fog (mert van ilyen), akkor férjhez megyek. De csak okosan és ahhoz, aki tényleg egyenrangú partnerként kezel.


És akkor jönni fognak a kérdések: ,,Nem fogod egyedül érezni magad 60 évesen a házadban?" Mondom: nem! :D Legfeljebb, ha nagyon magányos leszek, majd örökbe fogadok egy-két gyereket :) És ezt nagyon szép dolognak tartom.


Mindenesetre, Kedves Kérdező, sok sikert kívánok Neked, remélem, rátalálsz a saját lelkedre, és ne úgy éld az életed, ahogyan mások elvárják! Hallgass a szívedre! És ki tudja, lehet azt fogja súgni: Igen, hozzámegyek! Saját gyerekeket akarok :) Ki tudja? Majd meglátjuk ;)

2012. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolod ezt mert előítéleteid (is) vannak a férfiakkal szemben. Ennél viszont fontosabb, hogy van valami a lelked mélyén amit nem fogadsz el magadban és ezért félsz hogy a párod sem fogadná el. Tehát bemagyarázod magadnak, hogy nincs szükséged egy társra. úgy hogy még nem is volt barátod. Azt írod hogy nem hiszed hogy lesz barátod, tehát elkeseredett vagy emiatt és meggyőzöd magad hogy nincs is rá szükséged.

Mindenek előtt ki kell deríteni hogy miért érzed magad elkeseredettnek! (Szerintem már te is todod! Ha nem, fordulj szakemberhez!)

Üdv!

2012. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Majd meglátod, hogy lesz-e Számodra megfelelő partner. Én azt mondom, hogyha lesz, ne utasítsd el csak amiatt, mert Te már 17 évesen a szingli élet mellett döntöttél! Legfeljebb majd csalódni fogsz, de ami nem öl meg, erősít! Tapasztalatot szerzel párkapcsolatok terén is, így több bölcsességed lesz az élethez!


Azt elismerem, sok férfinak csak egy takarító, gyereket szülő csendes robot kell otthonra (a nő), de egyáltalán nem mind ilyen! Igenis vannak férfiak, akik társaságra vágynak, családra, akikre tudnak vigyázni, dolgozni, akikkel elmennek kirándulni, játszani...És igenis vannak álompasik, álomférjek, álomapukák...És mennyivel jobb egy gyereket közösen nevelni! És milyen jó, ha van egy gyereked! Majd olyan 20-25 éves korodban beindulnak a hormonok, és gyereket akarsz majd. És boldogság lesz a gyerekedet a kezedben tartanod! Úgy érzed, teljes vagy!


De hogy ne szomorítsalak el, vannak olyan tanárnőim, akik nem mentem férjhez. Tudok Neked jó és rossz példát is mondani: van, aki nyugodt, kiegyensúlyozott, bölcs, olvasott néni, a kedvenc tanárom, viszont van, akit az egyedüllét agresszívvá, türelmetlenné, egoistává tett. Ez embertől is függ, hogy kezeli a magányt; örül-e neki, vagy megbolondítja.


Csak Rajtad áll, hogy alakítod az életed, de ilyen elhatározásokat majd csak akkor tégy, ha sok mindenen túl vagy. Én megértem, hogy félsz és inkább megelőznéd a problémákat, válást, megcsalást, de ezen még igazán ráérsz agyalni :)


Mindenesetre itt egy elgondolkodtató idézet:


,,Nincs rosszabb, mint úgy érezni, hogy senkit nem érdekel, hogy létezünk, hogy senki nem figyel arra, amit mondunk, és hogy a világ tökéletesen működik a mi zavaró jelenlétünk nélkül is."


Paulo Coelho

2012. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ne az alapján ítéld el a fiúkat/férfiakat amit mástól hallotál. ha valakinek csak egy robot kell otthonra az gyorsan kiderül úgyis. az én környezetemben minden pár nagyon jól megvan, de régebbről is csak olyt tudok felídéni amikor a nő lépett félre vagy hagyta el a férfit. én egy társat szeretnék és nem egy roboot. egy társat akivel közösen építhetek egy házat, belekezdhetek az életbe és jóban rosszban egymás mellett vagyunk. sajnos még nem találtam ilyet, de nem csügggedek el és hozok olyan döntést hogy nem érdekelnek a lányok. majd lezs ahogy lesz.

még mindíg 17/f

2012. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!