Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a kérdés főleg pasiknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a kérdés főleg pasiknak szól! Srácok nektek bejönnek a vegetáriánus lányok? Ha igen vagy ha nem, akk miért?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 22:52
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

a tojást azért hoztam fel, mert kb a megtermékenyített tojásban az embrió annyi fájdalmat érez, mint egy disznó amikor sokkolják. sőt a disznó boldogan jön ki az ólból, mert azt hiszi hogy kaját kap és vártlanul jön a sokkolás amit ugye nem tud felfogni. ez az élet rendje és az emberek így is túl széppé teszik. mint ahogy írták más állat nem gondolkodik hogy hogyan öljjön kmeg bármit is ha éhes. fogadjunk hogy panelban laksz egy nagyvárosban. egy falusinak ilyen eszébe sem jut amiket leírkálsz. gondolj bele, mész kocsival este és hány állatot elütsz amit észre sem veszel? békát, sündisznót, bogarakat, vagy amit észreveszel: nyulat, őzet, kutyát, macskát. ez van és ezen nem tud senki változtatni, sőt az egézséges étrendbe is írnak húst.ismertem 1-2 vegát, de ők állandóan betegek voltak, meg gebék meg fal fehérek.

de te tudod én nem meggyőzni szeretnélek, csak szeretném ha te is elfogadnád a mi érveinket. mi itt öten vagy hatan vgayunk húsevők és te azt hiszed hogy mi vagyunk a szívtelen, kegyetlen hülyék, te meg a világ megmentőlye egy nagy bölcs, pedig nem így van. gondold csak végig.

régen beállt ez a tápláléklánc, az állaok szaporodnak.

de mondok valamit: tudod ha nem ennénk meg annyi állatot, akkor elszaporodnának, kiírtnák a növényeket és oda a biológiai egyensúly. egy idő után minden tele lenne éhenhalt állatokkal és nem lenne növény, nem lenne oxigén. ebbe is gondolj bele. azal hogy te és a családod nem esztek húst, az erre nincs hatással, de ha mindenki abbahagyná a húsevést akkor bizony ez lenne a problélma.

2012. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Ⱳhite ßelle, én a legkevésbé sem vagyok érzéktelen ember, és nagyon, nagyon szeretem az állatokat. Látod, pont erre céloztam korábban, amikor azt mondtam, hogy fanatikus vagy. Az ellenvéleményt meg sem hallod, mert aki bármi olyat mond, ami a te nézetrendszeredhez nem passzol, az automatikusan állatkínzó, érzéktelen stb., akire nem kell odafigyelni.


34-es, 41-es, minden szavatokkal egyetértek.:) Kiegészíteném még azzal is, hogy ha nem ennénk húst, mi történne a húsukért tartott háziállatokkal, tyúkokkal, disznókkal, tehenekkel? Ezeknek a fajoknak annyi lenne, mert a természetben életképtelenek, házi kedvencként meg senki nem akarna sok százmillió tyúkot stb. befogadni, az etetésük meg, ha húst nem adnak, annyiban van, hogy abból egész Afrikát élelmezni lehetne. Tehát a húsevés vége az összes ilyen haszonállat létezésének végét jelentené.

2012. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Ⱳhite ßelle ***** válasza:
48%

Ilyen ostobaságot már rég hallottam. Egy tojásnak mi okozna fájdalmat? Viccnek is rossz. Sokkolnának téged utána tudnád meg, hogy fáj-e. Egy halott állat teste nekem nem táplálék és soha nem is lesz az. Más ÁLLAT, ez teszi az embert emberré, hogy van tudatossága, van választása. Szerencsére már jobb az életszinvonal annál, minthogy erre legyenek kényszerülve az emberek.

Tehát ez az érved is elbukott.

Szándékos gyilkolászát és dögevést ne keverjük már össze azzal, hogy véletlen, együtt érzek vele, ha úgy van még bevinném állatorvoshoz is ha pl. egy macska, nyuszi vagy ilyesmi lenne.

Nekem semmi bajom nincs, egészséges vagyok. Vannak akik nem bírják, de szerintem azért mert nem is igazán tudatosult bennük, hogy így is lehet élni és szinte semmiben nem különbözik a hétköznapi étrendtől.

Gebe sem lennék és dagi sem, pont jól nézek ki. Fehér ugyan a bőröm, de amíg ettem addig is fehér volt, meg sok olyat ismerek akik nem vegák és mégis fehérbőrűek. Fehér bőr amúgy is sokkal szebb, mint amikor már 20 évesen valaki 30nak néz ki a barnaságtól. Barnaság öregít.

Nem tudom ezeket elfogadni, mert ezek számomra nem érvek hanem kifogások, hogy márpedig úgyis neked legyen igazad, csak mert ez a társadalmi elvárás nem kötelező mindenkinek követnie.

Nem tudom máshova tenni, mint érzéketlenségnek, meg szerintem gusztustalan is. Halott a temetőbe való nem az asztalra.

Jaj már, ez is ostobaság, hogy elszaporodnának. Gyakorlatilag lassan kihalófélben lévőek leszenk az erdei állatok.

Ennek sem néztél utána, csak a hasadra ütöttél és írtál valamit...

Vegán életmód a Föld energiájának 5%át igényelné, mindenevő 30%ot igényel. Ha 1%-kal csökkene a húsfogyasztás 60 millió embernek lenne elegendő étel ahhoz, hogy ne haljon éhen.

Látod, én számokban beszélek. Mert tudom mit beszélek és utána olvastam rengeteget.

Soha nem szerettem a húst, (irtózom így nevezni egy élőlényt...) amíg ettem addig is csak a csirkét szerettem, többit csak azért ettem meg mert azt rakták elém és szerintem ezzel így vannak a legtöbben csak aztán ránevelik erre az embert.


Akik így állnak hozzá ők vajon megennék-e a kutyájukat?


[link]

[link]

[link]

[link]


"Semmi sem lesz kedvezőbb hatással az emberiség egészségére és túlélési esélyeire, mint a vegetáriánus étkezésre való áttérés."


Albert Einstein



És itt befejeztem.

2012. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
0%

jó is hogy befejezed, mert a vegetáriánus étrend miatt még az agyad sem fejlődött ki. mi sem arról beszélünk hogy kutyát vagy macskát eszünk. mi a háztáji állatokról beszélünk mint pl sertés, baromfi vagy marha. ezek a természetben nem tudnának életben maradni, mert ahhoz vannak szokva, hogy kapják a táplálékot. amúgy téged sokkoltak már, hogy tudod hogy fáj? ezért van az állatvédelmi törvényben a sokkolás, mert teljesen fájdalommentes. magyarországon az erdőben élő állatok azért nem szaporodnak el, mert vadásszák őket és mert természetes úton elpusztulnak. arról meg hogy a csirke és egyéb háztáji állatokat ha nem ennénk akkor senki sem tartaná őket és bizony hamar kipusztulnának. kinek érné meg mondjuk sertést tartani, mikor nem tud vele mit kezdeni?

nagyon is jó érveket hozunk fel, csak te annyira istennek érzed magad hogy nem fogadod el ha más okosabb, vagy épen jobb érveket hoz. ezt abból is következtetem, hogy azt írad hogy pont jó vagy. nem azt mondom hogy én vagyok okosabb, mielőtt ezt is kiforgatnád. de arra nem tudtál mit reagálni, hogy a borjakat megölik azért hogy az annyuk tejét el tudják adni és azt te is megiszod.

fogadd el, hogy az egész emberiség ha vega lenne akkor tömegesen pusztulnának ki az állatok.

és miért változatnánk azon, ami az emberiség létezése óta jól bevált táplálék? az emberek gondoskodnak róla, hogy amit megesznek az helyett legyen másik akár növényről van szó akár állatról.

de nem az számít hogy ide mit írsz, inkább hogy a monitor előtt a válaszokat olvasva mit gondolsz, mert nehéz beismerni, ha valaki téved egy témában.

na de nekem m1 ha te vega is vagy, csak ne írd azt másnak hogy tudatlan, szívtelen tuskó ha nem ismered.

2012. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de azért válaszolok...

Én vegán vagyok tehát nem csak vega mint Belle, de tejterméket és tojást sem eszem. Nem próbálok senkit megtéríteni de én lépten nyomon abba ütközöm hogy húsevők próbálnak téríteni vegákat.

A napi szintű húsevés nagyon rossz a testnek, de inkább függ a minőségtől mint a mennyiségtől. Az egyik hozzászóló írta, hogy falusi és saját tartásból származó húst eszik - ez lenne az ideális. Nem kell mindenkinek vegává válnia, de egy tiszta falusi állat húsa tápláló, míg egy tesc*ban vett, nagyipari tenyésztésből származó állat húsa - akit teletömtek gyógyszerrel - mérgező. Tény az is hogy a rák és egyéb népbetegségek azóta ennyire elterjedtek mióta a nagyipari húsfogyasztás ilyen menő (20. század)

De elsősorban nem a húsfogyasztás a probléma hanem hogy a marketekből vett kolbász meg szalonna meg stb többek között annyi gyógyszerből származó hormonmaradványt tartalmaz ami hosszú távon fogyasztva súlyosan egészségkárosító.

Arról nem is beszélve hogy ezek az állatok életükben nem látnak napfényt, élhetetlen körülmények között nevelkednek teletöve gyógyszerrel, és ez nem azért rossz valakinek mert túl empatikus vagy sem, hanem mert az ilyen állatok húsát fogyasztva az ember nemhogy tápanyaghoz nem jut, de kimondottan beteg állatok húsát eszi. A tej is hasonló, sőt még rosszabb mint a hús ilyen szempontból, de egy Nyers falusi tej sokkal egészségesebb. Tehát elsősorban nem a húsevéssel van a gond hanem a termékek minőségével. Ha valaki húst akar enni: vegyen egy farmot, mangalicákat, kecskét tyúkot stb és nevelje maga és vágja le maga. Csak ebben az esetben lesz tápértéke. De amíg gyógyszerezett állathúson él a társadalom addig tovább fog nőni a civilizációs betegségek száma - ahogy pl rák is csak elvétve fordult elő egészen a 20. századik, ma meg a többség abba hal bele. (hasonló arányok vannak a cukorbetegséggel és a túlsúllyal: fogyasztói társadalom mocska)

Tehát hiába vagyok vegán, nem hiszem hogy mindenkinek azzá kellene válnia. De egészséges húst és növényeket stb kellene ennie, nem pedig génmanipulált meg vegyszerezett dolgokat...

2012. dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!