Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés előtt 1 hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtt 1 hónappal kijelenti a párom hogy szakít. Nekem meg elveszett több évem, és hiába terveztem, vásároltam! Hogy lehet valakit így kihasználni, hitegetni?

Figyelt kérdés

2 évig együtt csináltunk mindent! Rengeteg időt, energiát fektettem bele, az összes szabad percemben, hétvégén, hétköznap este azon voltam, hogy építgessük a közös életünket! Vásárolni jártunk hetente!

Terveztük, hogy majd együtt élünk, milyen jó lesz stb.

Persze volt stressz is meg idegesség is, neki is, nekem is a munkából kifolyólag, plusz az állandó fáradtság, e miatt volt pár konfliktus, kicsit lehet el is hanyagoltuk egymást, de ez engem nem érdekelt, tudtam hogy a fáradtság miatt van, és ha vége lesz ennek, több időnk lesz egymásra.

A ház nem közös, az ő nevén van, és anyagilag csak a belső részéhez járultam hozzá.

Erre most kitalálja, hogy ez nem működik így, hogy már nem jó a kapcsolatunk. És hogy szakítsunk!!!! Beköltözés előtt alig 1 hónappal, sőt 3 héttel!!

Mondtam neki, hogy ez így engem most egy csapásként ért, mert mit gondol, nem hiába vettem ki én is a részemet az egészből!! És hogy még is hogy képzeli ezt??? Azt mondta hogy ő visszafizet nekem mindent, de engem nem a pénz érdekel!! A pénznek semmi értéke ahhoz képest, hogy 2 évig terveztünk, mindent együtt beszéltünk meg az utolsó szögig, hogy mit hova, milyen színt, milyen csempét, mit kell kibontani, hova kell állmennyezet stb-stb!

Hát most én mit kezdjek a kettétört életemmel?

Mondtam neki, hogy most már ne azon a fél éven múljon. Össze kell költözni, és ki kell próbálni hogy milyen lesz együtt élni, mert én biztos vagyok benne, hogy minden magától helyrejött volna.

De ő csak azt mondja, hogy nem, semmi sem változna meg.

Nagyon dühös vagyok rá, és utálom magam azért, hogy szeretem őt!!

Hány hónap, vagy én lesz nekem az, amig egy ilyet feldolgozok????

Úgy érzem becsaptak, kihasználtak. (lelki kihasználásról beszélek, mert a pénz mondom semmit nem ér ahhoz képest, amit most érzek!!!)

Mi tegyek??? Hogyan dolgozzam ezt fel??



2012. szept. 5. 22:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy ezzel a veszteséggel egy lehetséges sokkal nagyobbtól menekültél meg. Mit kezdenél egy tíz éves kapcsolattal, két gyerekkel, a párod nevén levő házzal ha akkor közölte volna, hogy mehetsz?
2012. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

ja, és ne fogd fel ennyire drámaian, hogy "kettétört az életed"

nyugi, nem halt meg senki, minden rendbe fog jönni.

majd le fogsz nyugodni és máshogy fogod látni a dolgokat.

nem ment kárba az utóbbi két éved, ez a kapcsolat az életed része, ami most már a múltad.

állomások vagyunk egymás életében, mígnem megtaláljuk a végállomást, ahonnan már nincs értelme tovább menni. előfordul hogy egy állomást már a végállomásnak hiszünk, de később kiderül hogy tovább kell menni.

ez nem a világ vége. igen, nagy pofáraesés (mindenki átesik ilyesmin, LEGALÀBB egyszer) de fel kell állni.

2012. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem erőltettem magam rá!

Ő volt az, aki el akarta kezdeni ezt az egészet, hogy minél hamarabb összeköltözhessünk, külön a szülőktől, nyugodtan lenni, közös életet elkezdeni.

Az sem zavarta, hogy anno amikor még ez az egész elkezdődött nem volt egy forintom sem.


Nekem ez az első kapcsolatom!!! Első, és sok mindent megéltem!


Apróbb jelek persze voltak, kisebb veszekedések, amiből ő csinált mindig világi nagy problémákat, mert mindent felfújt, de én ezt beletudtam annyiba hogy fáradt, kimerült.

2012. szept. 5. 22:59
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

oh, első kapcsolat... így már más.

az első kapcsolat végébe egy picit mindenki belehal, ez normális.

"tudod az első pofon a legnagyobb" :)

2012. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Jobb hogy most mentek szét mint még pár év múlva,

2-3 év a rózsaszin ködfelhő ha ezzen túl nem lát semmit a másikban ott nyugott hosszú kapcsolat nem lesz.

2012. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.


Nekem is első kapcsolatom volt, és 2,5 évig voltunk együtt. Munkanélküli lettem, és így eldobott magától. Aztán megtudtam, hogy meg is csalt egy vén ribivel. Szép vége egy első kapcsolatnak, mi? :)


Nyugi, az elsőnél az ember iszonyúan naiv, és kegyetlen hülye. Én is így voltam. És 23 éves koromig ilyen naivan gondolkodtam. Aztán ezzel a dologgal felnőttem egyik percről a másikra. Nagyon sokat tanultam belőle, és azt mondom, hogy megérte. Még ha sok álmatlan éjszakámba is telt, nagyon megérte. Persze, ez örökre tüske marad a szívemben, de ma már úgy gondolok rá, hogy örülök, hogy megtörtént. Mert bölcsebb lettem általa.


25/n

2012. szept. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántás, de 2 év az tényleg semmi egy kapcsolatban. Helyre fogsz jönni, hidd el, ha ő volt az első, akkor max. 22-24 éves lehetsz, fiatal vagy még. Most azt hiszed, h vége a világnak, elvesztegetted az idődet, pedig dehogy... :)))) Ilyen az élet. Nem kívánom, de lesz még ilyen. Egyre lazábban fogod kezelni.

És ne mondd, h nem érdekel a pénz, az utolsó szögig számoljatok el, és mindent fizessen vissza, amit te beleadtál. És ne részletekben. Egyben, és minél előbb. És könyörgöm, barátok se maradjatok! :)

2012. szept. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak bepánikolt, korainak érzi még az összeköltözést. Ne erőltesd! Ha visszajön, akkor minden happy, ha nem, akkor meg volt két szép éved. Végül is jól érezted magad, nem? Nem a cél elérése a lényeg, hanem hogy ezt a két évet lelkesen, boldogan töltötted. Most persze nyilván csalódott és szomorú vagy, de ez majd elmúlik, és megint jól érzed magad. Az élet már csak ilyen, egyszer fent, egyszer lent. A következő csalódást már könnyebben át fogod vészelni.
2012. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

2 év?? Nulla idő.


A barátnőm 11 éves kapcsolata szakadt meg ugyan így. Ő tervezt a házat, meg bele mindent. 11 év után. És amikor egyszer elment, mert vitt valami apróságot, ott találta a pasit egy másik nővel.. Örülj, hogy te nem jártál így.


Ja, a barátnőmnek azóta szerető párja, és gyereke van.


Állj fel, és kezdd újra! Mással. Ne hisztizz.

2012. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt! 2 év valóban nem sok, gondold el, mások 10-20 év után jönnek rá erre.

Fiatal vagy, éld az életed! Nem vesztek el az éveid!


Ami nagyon fontos, hogy legyen önbecsülésed, hogy várjuk el a férfiaktól, hogy becsüljenek, tiszteljenek minket, nőket, ha mi magunkat sem becsüljük! Gondolok itt arra, hogy egy férfinek ilyen szituációban nem mondjuk, hogy " már úgyis mindegy, fél évre költözzünk össze! "


Fel a fejjel, járj társaságba, szórakozz, bulizz! Ez segíthet, meglátod , találni fogsz valakit, aki mellett azt mondod, hogy köszönöd, hogy az exed ezt tette, mert így megtaláltad a jelenlegit!

2012. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!