Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A "lúzereket" miért nem védi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "lúzereket" miért nem védi meg senki?

Figyelt kérdés

Sokszor eszembe jutott már ez a gondolat. Ma már szinte mindenkinek, aki valamilyen okból hátrányban kell érezze magát másokkal szemben; van valamilyen érdekképviseleti szerve. Ha egy feketét, egy ázsiait, egy meleget stb... bántalmaznak, valaki biztosan a védelmére kel. Ha a vallása miatt éri valamilyen retorzió, akkor is van, akikre számíthat.

Ellenben, ha valaki a születési adottságai, viselkedése, bármi okán nem tartozik a társadalom/közösség megbecsült tagjai közé, hanem csak egy megtűrt valaki lesz, akkor pokoli helyzetbe kerülhet. Szóban és tettben egyaránt terrorizálhatják, mindenféle szankció nélkül.

A lányok szintúgy nyíltan semmibe vehetik és mindez bárki más szemében a világ legtermészetesebb dolga lesz. Mintha valamilyen megbélyegzett bűnöző lenne, aki esélytelen a kegyelemre.

Mégsincs semmilyen szervezet, közösség, akihez fordulhatna, mert kiközösítettnek számít a társadalomban.

Miért van ez így?



2012. szept. 14. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
de most mit akarsz? érdekképviseleti szervet az alacsony-vékony embereknek? Parlamenti felszólalásokat, tévés beszélgetéseket, interjúkat?? Ha megvernek, az bűncselekmény, ugyanúgy véd téged az állam, mint mást. A retkescigányok meg bárkibe belekötnek, ha többen vannak, meg fel vannak fegyverkezve, ehhez nem kell lúzerség. De az országgyűlési biztos se fog levelet írni egy szép lánynak se, hogy méltányoljon jobban téged... nem értem mit szeretnél :/
2012. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom a saját esetemet. Mivel kissé különc voltam mi9ndig is, ezért mások rendre kipécéztek maguknak.Ez volt általánosban is és a középiskolában egyaránt. Szóban és időnként tettben is megkaptam a magamét. Egy idő után már gyomorgörcsöm volt, valahányszor be kellett menni az iskolába. Nem kelt a védelmemre senki, max. elmondta nekik egy-két ember, hogy mekkora bunkók, de ennyi.

Egy szervezetre gondoltam, ami ilyen esetben a védőszárnyai alá venné az illetőt. Most őszintén. ha a téged kínzók között több kitűnő tanuló illetve sportoló van, akik a nyilvánosság előtt a suli krémjének számítanak, akkor mit tehetsz? Ráadásul úgy, hogy a "tevékenységük" nem hagy külsérelmi nyomokat.

Sulit váltani pedig nem tudsz, mert nem vesznek át máshová.

2012. szept. 14. 22:23
 13/19 anonim ***** válasza:

Mivel nem támogatom az ilyen b@sztatásokat, így énis meg szoktam őket védeni!

Kérdező, merre felé laksz?

Lehet tudok segíteni!

2012. szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos ezek a bántalmazások olyan jellegűek, hogy képtelenség megvédeni tőlük a bántalmazókat. Ha pl. a fizikai erőszakot meg is torolnák ezeken a barmokon, akkor is maradnának a pillantások, a megjegyzések, a lenézés stb.


Ettől tehát csak akkor szabadulhatsz, ha megszűnsz lúzer lenni. Vagy legalábbis ha meggyőzöd őket arról, hogy nem vagy jó célpont.

2012. szept. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
King Kong, a kérdés ebben a formában már nem aktuális, de azért köszönöm.
2012. szept. 15. 02:32
 16/19 anonim ***** válasza:

Ja, oké!

1 gondal kevesebb XD

2012. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Tanuld meg hogy mindenkinek magát kell védenie, és csakis magára számíthat. Ezt fogadd el és változtass.
2012. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 szamóca.. ***** válasza:
de miért voltál különc? ha zavart, hoyg kinéznek, miért nem olvadtál be? tudod, van választásod. mindig van... egyszer egy ilyen kis emo lánynak mondtam, mikor sírt a szája hogy hát őt mindenki megnézi... kérlek, ha különcként viselkedsz, akkor vállald fel hogy úgy is kezelnek.
2012. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés már nem aktuális, mivel rég nem vagyok középiskolás. Akkor még az EMO nem is létezett. A különcség pedig az, hogy nem jártatod a szádat a semmire, csendesebb és szerényebb vagy és hasonlóak. Ez bizonyos elemeknek egy felhívás keringőre.
2012. szept. 25. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!