Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség. Terhes vagyok 15...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség. Terhes vagyok 15 évesem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv emberek. Mindenféle negatív megjegyzés hidegen hagy, ha kritizálni akarsz valakit ne engem!... A helyzet hogy 15 éves vagyok. Teherbe estem ami magában még nem is akkora baj, mert barátom is támogat anyum is tud a dologról de szerinte szerint el kéne vetetnem. Igen, valóban okosabb döntés lenne de nem szeretném mert rengeteget olvastam a dologról és ha elrontják vagy a legkisebb probléma van nem lehet többé babám... A barátom mellettem áll 2 éve együtt vagyunk tudom, hogy furcsa de így van. Szóval meg tartanám de akkor hogyan szerzek érettségit? Lehetnék magántanuló? Azért fizetni kell vagy ingyen van és félévente bemegyek vizsgázni? Szeretném a babát NAGYON és tényleg undorító, hogy mivel nem vagyunk kereső képesek a szüleim tartanának el de nem tudok jobbat... Igazából ez a magántanulósdi érdekelne és ha tudtok helyeket és írnátok ahol ilyesmit lehet azt nagyon megköszönném... KÉRLEK SEGÍTSETEK. Mit tegyek? Hová menjek ha a baba mellett még érettségit is szeretnék?

2012. okt. 16. 13:58
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
87%

Itt az érettségi a legkisebb gond, azt akárhány éves korban is meg lehet szerezni, felnőttoktatásban is, munka mellett is, tehát attól alapjában véve nem kell félned, hogy érettségi nélkül maradsz, maximum ez eltolódik egy-két évvel. De mondom még egyszer, kérdezd meg az ofődet.


Viszont az nagyon árulkodó (számomra) hogy ez a legnagyobb problémád, hogy hogyan fogsz leérettségizni. Pedig ez simán hátrébb kéne sorolódjon. Egy felnőtt gondolkodású embernél ez hátrébb is sorolódna, de épp ez a hozzáállás mutatja nekem azt, hogy te még bőven gyerek vagy, ha a tények szerint ivarérett is - akkor is még gyerek.

Ha megszületik az a pici, az minimum 20 év, mire felneveled, és még akkor is csak 35 éves leszel. Inkább játszópajtása leszel annak a gyereknek, nem az anyja. Persze nagyon jó, hogy anyukád hajlandó segíteni, és belefeccölni azt a rengeteg pénzt, amibe egy gyerek felnevelése kerül (és itt most ne a cumisüvegre meg a rugdalózóra gondolj elsősorban, mert ahogy nő a gyerek, úgy kerül majd egyre többe), de ez sem mehet a végtelenségig. Mire fogod tanítani azt a kicsit? Hiszen semmi élettapasztalatod! Hogyan fogtok együtt maradni a pároddal, amikor mondjuk 10 év múlva teljesen más, kiforrott személyiségek lesztek mind a ketten? A gyerek akkor is ott lesz, és soha semmire nem lehet mentség az, hogy de én 15 évesen szültem, még magam is gyerek voltam... sem most, sem 10 év múlva, sem 20 év múlva. Fel tudod mérni, mekkora felelősséget vállalsz a nyakadba?


Egyáltalán nem vagyok abortusz párti, sőt, de a helyedben átgondolnám azért egyszer-kétszer a dolgokat. Tudod-e vállalni a gyereket akkor is, ha mondjuk hasfájós baba lesz, és hónapokig nem alszol miatta, vagy ha figyelemzavaros, diszlexiás, értelmi sérült, vagy épp az ellenkezője lesz, mondjuk egy zseni, aki 2 évesen folyékonyan olvas? Annyiféle kimenetele van ennek a történetnek, és te olyan fiatal és tapasztalatlan vagy még...


35/n

2012. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, az azért eléggé elgondolkodtató, hogy még az abortuszellenesek is azt mondják neked, hogy vetesd el... Nem mellesleg itt mi vagyunk a felnőttek (vagy legalábbis a válaszolók többsége), nekünk jóval több tapasztalatunk van.
2012. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 16. 14:43
 24/44 A kérdező kommentje:
Amúgy azért vagyok úgy rákattanva az érettségi témára mert nem akarok örökké szüleimen lenni hanem nekem kéne megkeresnem a pénzt rá... de ahhoz, hogy pénzt keressek kellene egy diploma nem hogy egy érettségi basszus...
2012. okt. 16. 14:45
 25/44 anonim ***** válasza:
95%
Azért akarsz Érettségit, hogy ne egy bolti eladó (tesco) legyél!? Ki kell, hogy ábrándítsalak..még érettségivel sem leszel az!!! Lassan mindenhol kérik a szakképesítést és pénztárosit is! Látszik eszedbe sem jut, hogy ők is tanultak azért a munkáért!
2012. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
24-es, én nem azt mondtam, hogy vetesse el. Nincs jogom ilyen ügyben dönteni. Azt mondtam, gondolja át, legyen tisztában azzal, mit vállal fel, mivel járhat egy gyerek felnevelése.
2012. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, még annyit, hogy érettségi nélkül is létezik munka. Általában szakmunkának hívják az ilyesmit. Nyilván nem te fogsz malteros zsákot hordani az építkezésen, de mondjuk gyárba, szalag mellé el lehet menni 8 általánossal is. Az érettségit pedig meg lehet csinálni munka mellett, esti oktatáson. Kutya kemény helyzet, főleg ha gyereket is nevelned kell mellette, de meg lehet csinálni, rengetegen szereztek így szakképesítést, érettségit, sőt van, aki munka, gyerek mellett diplomázik.
2012. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
90%

Értjük hogy nem szerencsétlen ribanc vagy, de mégis hogy állsz hozzá a társadalomhoz?!


Az egy dolog hogy az itt válaszoló "ne támogassuk a gyerekszexet" és hasonló gyökerek totálisan nulla szinten állnak szociális érzék terén, és az intelligenciájuk is átlag alatti, de a te szövegedből nem ezt lehet leszűrni.... Te okosabbnak tűnsz náluk, és velük ellentétben valószínűleg érzelmi intelligenciád is van. (A szüleid nem ölték ki belőled) Akkor még is miért vélekedsz így? "Átlag tiniribanc", meg amit a romákról mondasz. Szerintem egy kicsit el vagy szállva magadtól. Ha megszülöd a gyereket, készülj fel rá, nem olyan könnyű az élet, amilyennek tűnik. Majd rá fogsz jönni te is, hogy azok, akiket társadalmi hulladéknak állítasz be most, mit éltek át. Mindenkinek meg van a maga története: mindenkinek, aki itt baromságokat válaszolt, a romáknak is, akik téged kiraboltak. Vagy te úgy gondolod, hogy a romák mind gonosz, és lusta emberek? Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy aki 15 évesen teherbe esik, az mind ribanc. Jaj ne, kitalálom te vagy a kivétel.


A saját és a gyereked érdekében tanácsolom neked, hogy ezeken gondolkozz el egy picit és ne csak a gyűlölet hajtson, meg a többi mese, amit megeszel, és majd szépen pofára csattanj az első nehézségnél.

2012. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 14:46 épp ezért mondom, hogy mindenhova diploma kell és ez így eléggé érdekes lesz...
2012. okt. 16. 14:54
 30/44 anonim ***** válasza:
90%

Az hogy későn szóltál arra vonatkozik, hogy már nem tudnád elvetetni, vagy hogy a 72 órás tabit nem tudtad már bevenni?!


Egyébként én a helyedben nem tartanám meg. Igazából nem lebeszélni akarlak, a te döntésed, ítélkezni sem ítélkezek, de nagyon fiatal vagy. A terhesség megszakítás ma már rutin műtét.. Egyrészről sajnos..másrészről viszont elkerülhetetlen, hiszen fejlődik a világ. Tehát alapvetően ettől nem kell tartanod.


Ha még van időd gondolkozni a baba megtartásán, akkor tedd meg. Ha megtartod, akkor nem fogsz tudni tanulni, végzettséget szerezni, jó munkához jutni. Legalábbis egy ideig biztos, hogy nem. Egy gyerek nagyon sok idővel, türelemmel, felelősséggel, és lemondással jár. Gondolkozz el ezen.


A továbbtanulásról pedig kérdezd meg az osztályfőnöködet, vagy valamelyik tanárodat, akit szeretsz, akiben megbízol. Biztos tudnak segíteni ebben a kérdésben.


Sok sikert!

2012. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!