Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség. Terhes vagyok 15...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség. Terhes vagyok 15 évesem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv emberek. Mindenféle negatív megjegyzés hidegen hagy, ha kritizálni akarsz valakit ne engem!... A helyzet hogy 15 éves vagyok. Teherbe estem ami magában még nem is akkora baj, mert barátom is támogat anyum is tud a dologról de szerinte szerint el kéne vetetnem. Igen, valóban okosabb döntés lenne de nem szeretném mert rengeteget olvastam a dologról és ha elrontják vagy a legkisebb probléma van nem lehet többé babám... A barátom mellettem áll 2 éve együtt vagyunk tudom, hogy furcsa de így van. Szóval meg tartanám de akkor hogyan szerzek érettségit? Lehetnék magántanuló? Azért fizetni kell vagy ingyen van és félévente bemegyek vizsgázni? Szeretném a babát NAGYON és tényleg undorító, hogy mivel nem vagyunk kereső képesek a szüleim tartanának el de nem tudok jobbat... Igazából ez a magántanulósdi érdekelne és ha tudtok helyeket és írnátok ahol ilyesmit lehet azt nagyon megköszönném... KÉRLEK SEGÍTSETEK. Mit tegyek? Hová menjek ha a baba mellett még érettségit is szeretnék?

2012. okt. 16. 13:58
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Egy párszor hallani fogod a gyereked barátaitól, hogy de jó bőr a nővéred. Persze csak ha megtartod.
2012. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen, érettségi bármikor lehet, levelezőn is akár. És tényleg furcsa, hogy ezen aggódsz, s nem amiatt, hogy oh jajj, vajon mi lesz a neve, fiú e vagy lány, tudok e szoptatni stb ehhez hasonló kismama problémák miatt. Én 21 voltam abortusz alatt, melóm is volt, pasim is, belefoghattunk volna lakásvásárlásba, de mégse tettük, mert éreztem, hogy ehhez még mindig kicsi vagyok /21 évesen/! Értem én, hogy azt hiszed, te nem, te érett típus vagy és majd megoldod. Drága gyermek, nagyon gyenge vagy még ahhoz, hogy embert nevelj. Fel sem tudom fogni, ha annyi terhesvideót meg nyavalyát néztél meg, hogy nem hőköltél vissza. A gyerekvállalás nem egy ördöngösség ugyan, mint ahogy a mai kismamák állandóan sápítoznak, hogy vajon nagyot tévedtek e, hogy 2hónapos pocakkal nem Mozartot, hanem Handel-t hallgattak a kicsivel. De azért bele kéne gondolnod, hogy innentől kezdve vége van annak, hogy "én", és nincs más, csak a gyerek. Kb 20 éven keresztül. Általában tovább, bár olyankor már nem szükséges. 15 évesen nincsenek álmaid, ambícióid ? Mert ezeket egy időre fel kell adnod.... Hozhatok még ezer érvet, de csak annyit mondok, ne ne. Nem lehetsz ostoba.
2012. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... Amúgy nem tartom magam érettnek csak érettebbnek mint a korombeliek... a 72 órás tabival késtem el amúgy. Azért aggódom az érettségi miatt mert nem szeretnék szüleimen élősködni és kellene munka valami akármi amivel pénzt keresek, hogy ne kelljen szüleimen élősködnöm ahhoz meg érettségi kell / diploma ami úgy se lesz ha nem vetetem el sajnos....
2012. okt. 16. 15:40
 34/44 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de aligha vagy éretebb, mint a korodbeliek, mert nem igazán érzed át a helyzet súlyosságát.

Ugyan a lényeget leírták már előttem, de azért tényleg érdemes lenne végig zongoráznod még egyszer azon, hogy megéri elvesztegetned a fiatal korodat... Most lehet, hogy azt mondod, hogy nem vagy "bulizós típus", de gondolj csak bele: így lesz-e ez 10 év múlva is? Ennyi idősen én se mentem soha partizni, aztán szépen, lassan igényem lett rá. És ez még csak a legjelentéktelenebb dolog az egész történetben.

Előtted áll az élet. Mostanában kéne kitalálnod, mit szeretnél az élettől, de ha vállalsz egy gyereket, késő lesz. Sajnos az az igazság, hogy ebben az országban egy érettségivel biztos, hogy nem fogsz megélni -tisztességesen legalábbis. És mivel képzetlen vagy/leszel, külföldön se igazán találhatsz rendes állást.

Mindemellett alighanem a barátod el fog hagyni, mondjon most bármit is; sok férfi 30-40 évesen érzi magát késznek a családalapításra, egy gyereknek még máson jár az esze.

Ha pedig tényleg nem akarod elvetetni, még örökbe adhatod, csak utána kell nézni, hogy s mint lenne lehetséges. Ráadásul számolnod is kell azzal a 9 hónappal, amíg kihordod. Túl azon, hogy ki mit gondol majd rólad, figyelembe kell venned, hogy ez az időszak nagyon meghatározó, hiszen mégis csak a saját gyermeked növekszik a szíved alatt...

Nem akarlak semmilyen irányba se terelni, a te döntésed, mihez kezdesz, de azt javaslom, hogy hallgass édesanyádra. Tudom, nehéz belátni, de majdnem mindig igazuk van az ősöknek!

2012. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
65%

ELkell vetetni szerintem.

senkinek se jo ha 15 évesen lesz egy gyereke!

Nem lehet normálisan nevelni.. ahoz képest meg föleg nulla amit egy saját fizetéssel lakással lehetne nyujtani + belehalhatsz a szülésbe.

2012. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Csak mondom...nagyon rá vagy pörögve az érettségire....felesleges....ha leérettségizel akkor azzal utána nem sok mindent tudsz kezdeni...egy érettségivel nem vesznek fel sehova....az érettségi csak egy kapocs az általános iskola és a főiskola között...erre találták ki a gimnáziumot...ha van egy szakmád azzal sokkal nagyobb eséllyel helyezkedsz el mint ha csak érettségid van....és olyat meg szakmunkásképzőben tudsz szerezni...és te is leírtad, hogy diplomád nem lesz ha nem veteted el.


Nem akarlak meggyőzni semmiről...de nem hiszem, hogy fel tudnád nevelni a babát rendes körülmények között.


Amúgy magántanulásról annyit tudok, hogy fél évenként kell levizsgáznod az egész addigi anyagból....szóval nem könnyű...és azt mind egedül kell megtanulnod ( természetesen jogod van beülni órára, az adott iskolán belül) de gyerek mellett nemigazán menne.


Biztos akarod te ezt? Ráadásul hiába támogat a barátod...2 éve együtt vagytok...de 15 évesek...és ilyenkor még bármi megtörténhet...

2012. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ajánlom megtartást de ha még is ugy alakul, akk ugy fogsz járni mint egyik sozt társam akinek az annyát csak ugy emlegetik hogy "a habán mamája" ( a sztifler mamája miatt)
2012. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

38-as vagyok...


Annyit hozzátennék ha mindenképp ki akarod hordani akkor addig legyél szerintem magántanuló és után örökbe adhatod...

A társadalom elítélne ha ilyen idős korban gyereked lenne...

2012. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

15 éves kislány vagy még... :(

Vetesd el, mert nem normális ilyen korban szülni, NAGYON NEM!

Nem is értem a szüleidet... :(

Nem lehettek egy jó család :(

2012. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Nagyon felelősségteljesnek, érettnek tartalak, amiért vállalod az Életet, aki elindult benned. Le a kalappal, máris jó anya vagy. Ne törődj sem a gyűlölködőkkel, sem a társadalommal. Örülj, mert szerető családban élsz. Az, hogy a barátoddal meddig lesztek együtt, még a jövő zenéje, de ismerek olyan boldog párt, akik 15 éves koruk óta, most 20 éve vannak együtt. Szerintem csináld azt, hogy gyorsan kitanulsz valamilyen szakmát, és majd amikor a baba már bölcsis lesz, dolgozol, és mellette estin tanulsz, úgy majd szerezhetsz érettségit. Igen, borult a sorrend, de ismerek olyan csajt, aki így tanult, és megcsinálta. A nagyszülők is fiatalok még, tudnak majd segíteni. Ne idegeskedj, és szerintem tanulás tekintetében az iskola segítségét vedd igénybe, itt meg ne kérdezz inkább, mert látod, tele van bunkó, életellenes férgekkel. A legjobbakat kívánom Nektek!

2012. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!