Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A katolikusoknál miután...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A katolikusoknál miután megvan a kívánt számú gyerek, már nem is szabad szexelni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 10:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A családtervezés alapja a fogamzásgátlás, a naptármódszert aki fogamzásgátlásnak tartja, az végtelenül buta ember. A maszturbálás is bűn akkor, mert több millió spermium hal meg olyankor.

De jobbat mondod, a nők menstruálása is vétek, hiszen azt jelzi, hogy a petesejt nem termékenyült meg, szóval az a pete meghal és kiürül. A katolikus menstruáló nők Isten ellen vétkeznek ezek szerint, még ekkora baromságot...

2012. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
11:40, ilyet senki nem mondott.
2012. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

11:29


Nem rád mondtam, hanem a katolikusokra. Persze aki neurotikus, azzal nem tudok mit csinálni.

2012. nov. 14. 11:51
 14/23 Golan Trevize ***** válasza:

A Bibliából ajánlom elolvasni az Énekek énekét.

Konkrétan a férfi és nő közötti szexuális kapcsolatról szól.


Ezen felül a paráználkodás nem egy stabil párkapcsolatban az örömszerzés céljából történő szexuális együttlét, tehát egyáltalán nem tilos.

2012. nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Semmilyen stabil párkapcsolatról nem beszélhetünk, egyedül a szentségi házasságról. Ne vezess félre senkit, utolsó, ha más a véleményed, megteheted, de ne a katolikusok nevében nyilatkozzál.
2012. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Golan Trevize ***** válasza:

Katolikus vagyok, csak nem bigott szentfazék.

Semmi sem tiltja a házasság előtti együttlétet.

2012. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Diavolino44 ***** válasza:

Nah jol van.. ugy erzem ebben az urban emberemre akadtam, vagy vagy asszonyban, jah varjunk csak nem lehetsz no mivel a katolikuok semmibe veszik emberszamba a noket, nem veletlenul nem tolthetnek be semmilyen tisztseget abban a vallasi rendszerben.


S nem kotekekszek, csak meg akarom erteni, ezt az egeszet, s mivel a ket resz teljesen ellentmond egymasnak ezert, jogos volt a felvetesem.

Nezzunk egy konkret peldat, tudatos csaldtervezesre. Van ket 22 eves fiu es egy 20 eves lany. A jelenlegi gazdasagi helyzetben alberletben laknak de osszehazasodtak az ur szent szine elott. Sajat magukat fenntudjak tartani abbol amit keresnek de egy gyereket mar nem tudnak vallalni. Akkor ok bizony megszivtak mert nem szexelhetnek? Igy hogy tartjak ossze a kapcsolatot? Kozos imaval vagy anal szexxel?


Ha a sperium nem eloleny akkor a petesejt sem az. Ezalatal ha a no beavatkozik, hogy a petesejtje ne termekenyuljon meg akkor nem vet a ne olj parancs ellen. Nem ertem mit igeneltel le a 11:33-as valaszanal. Amikor ennek megint nincs ertelme.


Ha egy eszme vagy vallasirendszerhez tartozol, tessek megvedeni es ertelmesen alatamasztani amit irsz. Barmit is irsz en mindenkeppen reagalni fogok mert tudod az nekem ne oktasson ki a szexualis elettel es az erkolccsel kapcsolatba akinek a papaja hivatalosan is bocsanatot kert, hogy az igehirdetoi kisfiukat molesztalnak.

2012. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Golan Trevize ***** válasza:

"nem veletlenul nem tolthetnek be semmilyen tisztseget abban a vallasi rendszerben."


Ez azért így, ebben a formában nem igaz.

2012. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Diavolino44 ***** válasza:

Kivancsi vagyok Golan mire gondolsz?

A legalso fok a pap, ami nem lehet no. Vagy rosszul tudom?


Ugye nem a zardakra gondolsz?

Nekik semmilyen joguk nincs miset celebrelni, onanntol nincs ^hivatalos^ hitelet.

2012. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Golan Trevize ***** válasza:

"A legalso fok a pap, ami nem lehet no. Vagy rosszul tudom?"


Elég rosszul tudod. Eleve ez a "legalsó fok" önmagában rossz kifejezés. Pap az, aki pappá van szentelve. A pápa is pap. Nőt valóban nem szentelnek pappá.


"Ugye nem a zardakra gondolsz?

Nekik semmilyen joguk nincs miset celebrelni, onanntol nincs ^hivatalos^ hitelet."


Szintén a "hivatalos hitélet" kifejezésbe kötnék bele. Hitélete a hívőknek van, akár pappá vannak szentelve, akár nem.

A szerzetesek (férfiak és nők is) az egyházi rend tagjai. A "világi" segítők pontos státuszát most így meg nem mondom, de ők is szerves részei az egyházi rendnek.

Szerzetes pedig igenis koncelebrálhet misén, sőt szoktak is koncelebrálni. Ebben sem vagyok most biztos, de mintha átváltoztatás nélki istrentiszteletet egyedül is celebrálhatnának.

Engedéllyel szentségeket is szolgáltathatnak ki (sőt, erre is kaphat világi személy is engedélyt, tipikus példája az áldoztatás).

2012. nov. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!