Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire áldoznátok fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire áldoznátok fel a jövőtöket a kapcsolatotokért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátom 3 évvel fiatalabb nálam. (Én 21 vagyok, ő 18). Már másfél éve együtt vagyunk, megértjük egymást nagyon jól, csak kezdenek előjönni a korkülönbség miatti nehézségek. Ő most érettségizik, én idén diplomázok. Elég szar helyzetben van a családom, bennem bíznak, hogy tudok boldogulni. Sajnos a magyar valóságban az alapszakos diplomám, és nyelvtudásom már nem olyan ritkaság, már most pályázok állásokra, de nagyrésze már előre el van döntve... vagy 3-5 év tapasztalatokat kérnek. Sok barátom külföldön él, ijesztő számban sokan, és egyre többen mennek, és nagyon jól meg is vannak. Anyukám segítene elindulnom, csak menjek már el innen. Neki két állása van, ápoló, egyik 12 órás, sokszor utána megy a másik munkahelyére. Sajnos pénzben elég szarul állunk, hiába dolgozza magát hülyére... Fáj látnom, ahogy leépül, kedvetlenedik - és a családom tényleg dolgozik, szorgalmas, kétkezi munkás.Nem tudom elképzelni, hogy itt építsem a jövőmet, mert nem mozgok olyan körökben, hogy előre meglegyen a helyem, vagy valaki toljon.


Barátom nemzeti érzésű fiatal srác, ő ellene van a "menekülésnek". Jönni nem fog velem. Mikor viszont felhozom a témát, hogy én mennék, megkapom a fejmosást, hogy máshol se jobb, itt születtél, ne hidd, hogy kint jobb lesz. Ha "itt hagyom", akkor miattam kell szakítanunk. Ő hajthatatlan.


2012. nov. 15. 11:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ők jobb helyzetben vannak, sulijában még akar maradni tanulni. Szóval neki még nem kell aggódnia azon, hogyan lesz zsebpénze, mert neki még két éve van biztonságban, anyukája is tud neki adni.

Nekem viszont ha nem dolgozok, nincs semmim, és el kell kezdenem most már építeni.

2012. nov. 15. 12:01
 2/13 anonim ***** válasza:

Kemény dió!


"megértjük egymást nagyon jól"


"Jönni nem fog velem. Mikor viszont felhozom a témát, hogy én mennék, megkapom a fejmosást, hogy máshol se jobb, itt születtél, ne hidd, hogy kint jobb lesz."


Ezek szerint akkor azért annyira mégsem vagytok egy hullámhosszon!

Én voltam kinn,300 ezret kerestem szálloda takarítással 8-9 órában,szakmával 70 ezret,12 órázásokkal.

Itt kezd haldoklani minden,hatalmas munkanélküliség,

kevés munkahely,már kevesebb ideig jár a munkanélküli segély.

Ő azért meri ezt kijelenteni,mert tanul,ott van anyuci,apuci,aki még eltartja,így nem tudja milyen nehéz lesz a való életben.

2012. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha szomszéd országba mész, akkor gyakran haza tudsz látogatni, sőt nem is kell, hogy a kiköltözés örökre szóljon. Lehet távkapcsolat, ez jó próba lenne.

Másrészt meg ilyen fiatalon, bocs, hogy ezt mondom, de nem lennék benne 100%-ig biztos, hogy 10 év múlva is együtt lesztek, én kimennék, ha lenne lehetőségem.

2012. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semennyire. A jövőm az első. Bár kinek mi. Én biztos nem lennék boldogan ha a párom megmaradna de szegénységben kéne élnem vagy lemondani az álmaimról.
2012. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen probléma, mármint hogy ilyen különbségek jöttek elő. Bár nekem a korral nem járt, csak felfogásbeli különbségek. Én úgy vagyok vele, ha valaki része akar lenni a jövődnek, akkor köthet kompromisszumot. Emberek százezrei oldalak meg hasonló helyzeteket. Ingázáson nem gondolkodtál, ha már külföld? Az sajnos igaz, hogy nagyon nehéz belevágni, meg hajtani fognak, magyarnak sajnos csak rosszabb munkákat adnak. Akkor a párodnak nem kell feltétlenül külföldre menni, te tudnál ott munkát vállalni. Viszont inkább ez további dolgokat hoz maga után: ha te keresel, ő meg továbbra is éli a megszokott életét, akkor elég nehéz összeegyeztetni, főleg ha makacsul ragaszkodik az elveihez.

Mindenesetre drukkolok nektek! :)

2012. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én volt,hogy pont eldobtam egy hatalmas lehetőséget,a

párom miatt,amit utólag százszor bánok,hisz azóta szétmentünk,megcsalt.

Párod,barátod később is lehet,esélyed arra,hogy ne kelljen szenvedned,éhezned,legyen jövőd,már kevesebb.

De ezt valahol te is tudod.

2012. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

És igen!

Ha része akar lenni a jövődnek,akkor megért,elfogadja a döntésedet.


Bár a meleg szobában,biztonságban nem foglalkozva a külső dolgokkal,nem a hétköznapi nehézségek miatt rágódva,nem biztos hogy vágja,miről van szó,mekkora jelentőségű dologról.

2012. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amikor még csak a kérdést láttam azt mondtam volna bármit.. A körítést elolvasva ez már kicsit bonyolódik.. Én is kimegyek, a párom is, mi két ellenkező országba megyünk, így tudtuk megoldani, de én csak tanulni megyek... Úgy érezzük két év kibírható, mindketten havonta egyszer max kétszer jövünk haza és akkor igyekszünk együtt lenni.. Közösen tervezünk, biztosan ki fogjuk bírni, de ha arra kérne feladnám érte a saját külföldi tanulmányaim, mert kinn tudok szerezni állást a bsc-vel ketten együtt két fizuból már eléldegélnénk, ha ragaszkodna ehhez.. A ti helyzetetek teljesen más.. A te esetedben nem maradnék.. A barátod még fiatal, nem kell elképzelnie a jövőt most még el van.. Nem is várhatod tőle, hogy tartson ki amíg leérettségizik és jöjjön utánad, mert amint leírtad ragaszkodik a hazához..Neked viszont menned kell ez egyértelmű.. Sajnálom de akárhogy is forgatom a dolgot ennek két kimenetele lehet.. vagy te jössz haza időnként és tartjátok a kapcsolatot, megpróbálsz itthon szakmádtól független mindenféle munkát elvállalni vagy különmentek.. Még reménykedhetsz, hogy rájön itthon nem habostorta az élet az állást keresőknek..
2012. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én az egész írásodból is azt szűröm le, hogy ez a kapcsolat nem is komoly egyáltalán. Így pedig "feláldozható". Mármint ahogy olvaslak, mintha te magadat egy nagy felnőtt nőnek tartanád, a barátod meg csak egy sz*ros elkényeztetett gyereknek. Nekem ez jött le. Pedig a korkülönbség egyáltalán nem nagy, nem ott van a gond, hanem ott hogy nem értitek meg egymást, nem is gondolkodtok hasonlóan. Te mennél, ő nem fog soha. Mindenképp jobban jársz külföldön, szóval egy pasi ne tartson vissza.
2012. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

en mar egyszer eldobtam az exem miatt egy baromi nagy lehetoseget,mert azt hittem,forever,meg minden. hat nem lett forever.

a mostani paromat akarmennyire szeretem,nem adnam fel erte a jovomet.megtanultam,hogy minden mulando. persze komprumisszumot lehet kotni minden helyzetben

2012. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!