Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányok nem ismerik a keresle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányok nem ismerik a kereslet-kínálat törvényét, ha már annyira panaszkodnak a mai férfiakra?

Figyelt kérdés

Több lány is panaszolta már nekem, hogy nem érti, miért nem adja magát egyetlen srác sem előttük. Ehelyett mindegyik veri a mellét és játssza a f...agyereket. Nagyokat mond, teátrálisan nyilvánul meg, illetve jól láthatóan taktikázik.

Amikor válaszoltam nekik, miért, csak lestek.

Mindenki tudja, hogy ha egy fickó akar valamit egy nőtől, akkor a létező legrosszabb hely számára a barátzóna. Ezt mindenki mindenáron el akarja kerülni, akár teljesen abnormális viselkedés árán is.

Volt olyan lány, akitől nyíltan meg is kérdeztem, hogy mégis mit várt?! Amikor egy-egy adott társaságból a legfigyelemfelkeltőbb (néha sajnos emiatt a legbunkóbb, legalpáribb) fickót választják, a szerényebbek mehetnek a levesbe, akkor miért csodálkoznak?

(Ha lehet, akkor az evolúciós és alfa-hím-es magyarázatokat hagyjuk már, mert itt nem erről van szó szerintem!)


2012. nov. 19. 19:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy nekem nem megy a dolog, de mi az isten a kereslet-kínálat törvénye? még rá is gugliztam, de nem találtam semmi hasznosat.


remélem arra gondolsz, hogy az a pont ahol a kereslet és a kínálat metszi egymást, határozza meg a piaci árat.


most egyrészt nyilvánvaló, hogy a kedves kérdező fas... butaságot beszél, hiszen már onnantól kezdve nem mindegy a dolog, hogy milyen piacokról beszélünk?

(erről később)

tegyük fel, hogy a szolgáltatók a férfiak a kedves vásárlók pedig a hölgyek. de mit szolgáltatnak a férfiak? milyen javakról beszélünk éppen? hogy ez pontosan mi, azt később tárgyaljuk, de tegyük fel hogy normális javakat szolgáltatnak.

(bár fordított esetben akár feltételezhetnénk máshogy is. pl. egy férfi minél több pénze van, lehetséges, hogy annál többet költ a hölgyekre.)


szóval mit is árulnak a férfiak? társaságot? a személyüket? miért cserébe nyújtják ezt?

ahogy én értelek, az kb. így hangzik:


minél több férfi van, a nők annál kevésbé értékelik őket.


(vegyük észre, hogy az előző zárójeles megállapítás még mindig megállja a helyét, illetve annak, hogy milyen termékről van szó, itt fontos szerepe van)!


azonban te belekeversz valami olyat, ami nagyon nem illik ide. mi ez? a változás. miért gondolod azt, hogy az emberek nem ugyanolyanok? miért is ne tennéd? mert igazad van! az emberek nagyon nem ugyanolyanok. és mi történik ilyenkor? az történik, hogy ez se nem verseny se nem monopólium! tehát sosincs olyan különleges ember, aki saját maga alakíthatja az árait (valójában persze van. semelyik férj sem feleség nem adná el a párját "semmi pénzért") -> tehát ez nem monopólium.

illetve arról sem beszélhetünk, hogy az emberek mind ugyanolyanok -> ez bizony nem verseny.


Akkor mi ez? Ez kérlek monopolisztikus verseny! A termékek differenciáltak, de azért egymás helyettesítői lehetnek.



A tanulság az, hogy minden részlet nagyon fontos. A feltételrendszereidnek helyesnek kell lennie, ahhoz, hogy az órán megtanultakat helyesen alkalmazd! Pl. az elmélet akár ott is elbukhatna, hogy a fogyasztók nem rendelkeznek homogén elvárásokkal.



KNOW YOUR ECONOMICS BEFORE TALKING BULLSHIT!

kthxbye

2012. dec. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!