Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összekössem az életemet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összekössem az életemet egy értelmi fogyatékos fiúval?

Figyelt kérdés

Van egy értelmi fogyatékos fiú.Aki megkérte a kezemet.Nem csúnya,és igazából nem látszik rajta hogy beteg.És csak néha venni észre a gondolkodásán.De úgy szeret ,és úgy udvarol mint az átlag.Nagyon szeretem.De félek romlani fog az állapota.És akkor mit fogok kezdeni,egy beteg értelmileg fogyatékos férfival? Mit fognak szólni az emberek? Milyen hatással lesz az én munkámra? (Gyógypedagógus) Milyen gyerekeink lesznek! Segítsetek!

Mindketten 23 évesek vagyunk.(A barátom Microcephalia-s.)


2012. dec. 14. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd,én férfi vagyok,de nem hiszem hogy tudnám ezt egy életen át csinálni.Az egy dolog ha a szerelmemmel,akivel évek óta együtt vagyok történne valami ilyesmi - akkor biztos nem hagynám el emiatt,de startból beteg lánnyal nem terveznék semmit.
2012. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem ismerem ezt a betegséget. Idővel szellemileg leépül? Vagy miért romlik az állapota?

Ha tudsz társalogni vele, ha szereted és még a kezed is megkérte akkor szerintem van olyan értelmi szinten, hogy képes önmagáról gondoskodni, és talán még a kapcsolatról is.

Ha úgy érzed, hogy belevágnál, csak a ti döntésetek lehet de én megtenném.

2012. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne haraudj, de kemény leszek.


Sürgősen gondold át, hogy mennyire vagy hiteles, mint társ, és mint gyógypedagógus. Ha az lennél, nem tennél fel ide ilyen teljesen fölösleges kérdést.


Egyébként meg mi az a microcephalia?

2012. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.Képes lennél egész életedben őt ápolgatni? Sok áldozattal fog járni.

Örökölhető a dolog? Mert akkor a gyerekek se lennének biztonságban.

Ágyban tudna-e teljesíteni? Ez is egy alappillére a házasságnak.

2012. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nehezebben ért meg dolgokat.Sajnos van hogy úgy lehet beszélgetni vele mint egy normál emberrel.De van hogy gyerekes,és könnyen rá lehet venni butaságokra.Hiszékeny.Nehezen lehet megmagyarázni neki valamit,de ha sikerül akkor vissza is tudja mondani.De sajnos van,hogy perceken belül elfelejti.Nem tud egy városban tájékozódni sem,és azt sem tudja elképzelni mennyi az 1 méter.Csak segítséggel. :-( Nem tudom hogy később romlani fog-e,vagy javulni az állapota.A szexről még nem nagyon beszélgettünk,de szerintem kb.tudja mi a szitu.De gondolom ebben is,mint a többi dologban tanítani kell még. :-/
2012. dec. 14. 22:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha nem lennél gyógypedagógus, megérteném a bizonytalankodásodat, így viszont nem.


A kérdést valami egészen máshogyan kellett volna megfogalmaznod. Nem, ne kösd össze az életed egy értelmi fogyatékos fiúval. Olyannal kösd össze akivel egy szinten tudsz lenni, aki a társad tud lenni, akivel brutálisan tudsz szexelni. Ha a barátoddal mindezt (és még sok mást) is veszitek, akkor a kérdés nem kérdés. Ha kérdés, akkor már régen rossz...

2012. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szeretem.Szoktam tanítgatni.Sokat aggódom érte.És őszintén már én sem tudom mi van... :-( Gondoltam már rá úgy is mint a szerelmemre,de néha meg olyan mintha a gyerekem,vagy a kistesóm lenne.
2012. dec. 14. 22:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagytok egy szinten, ezt te is jól tudod. Láttad az Inside I'm dancing- ot?
2012. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gabriell88 ***** válasza:
Nehéz kérdés.Egy fogyatékkal élő ember is lehet teljes ember.Sőt az is.Hisz ugyanúgy érez, szeret.Azt kellene tisztáznod, hogy mit érzel iránta és tudtok e együtt boldogulni az életben.A házassággal nem csak egy barátot de egy társat is választasz egy életre.Én nem sietném el ezt.Mi itt hiába mondanánk a helyedben mit illetve mit nem tennénk, dönteni helyetted nem tudunk.És nem is lehet.Őszintén még a helyedbe sem nagyon tudom magam képzelni.Ahoz látnom kéne a köztetek lévő kapcsolatot.ő mit érez stb.Mert fenn áll a lehetőség, ha belemész és meggondolod magad, nagyobb szenvedést okozol, mintha nem tennéd,de ezt nem tudhatom.Ha vele akarsz lenni és leélni az életed, tedd de csak akkor ha teljesen biztos vagy ebben
2012. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű, jó sok kérdést tettél fel, megpróbálok rájuk válaszolni:

1. A microcephalia nem konkrét betegség, hanem egy nagy gyűjtőfogalom (szó szerint "kicsi fej"-et jelent), mely általában ezt takarja, hogy az illetőnek nem fejlődött ki teljesen az agya. Ennek számtalan oka lehet, például születés közbeni oxigénhiány vagy méhen belüli fertőzés. Értelemszerűen utóbbiak nem örökölhetőek, viszont rengeteg genetikai eltérés is okoz ilyen állapotot, ahol az öröklődés esélye elég komolyan fennállhat.

2. Mivel kismillió betegség okozhat ilyen állapotot, ezért azt se lehet megjósolni, hogy az állapota fog-e változni (ha genetikai, akkor nagyobb eséllyel fog romlani; míg ha születési károsodás, akkor jó eséllyel így marad).

3. Az emberek jó eséllyel furcsán fognak rád nézni (a "hülyének fognak tartani" jobb kifejezés, de olyan csúnyán hangzik). A szüleid biztosan el fogják sírni magukat és nem örömükben... Körülbelül naponta 100x fogod hallani a "Nem igaz, hogy a normális férfiak között nem találtál senkit. Mi lesz ha öregek lesztek? Ki fog ápolni kit?" jellegű megjegyzéseket.


4. Szerintem nem jó dolog hazavinni a munkát, ami a te esetedben bekövetkezne. Képzeld el, amikor már 30. éve fogsz fogyatékosokkal dolgozni, már unni is fogod, kicsit meg is fogsz keseredni és amikor hazaérsz egy fárasztó nap után, otthon is folytathatod azt, amit a munkahelyeden...


+1: Nem kérdezted, de én azért elmondom, hogy szegény fiúnak nem lesz egy jól kereső állása (sőt, inkább semmilyen), és te se fogsz olyan hű de jól kijönni a gyógypedagógusi fizetésedből, és erre családot tervezni (a lehetséges genetikai kockázaton felül) a mai világban elég necces. Csúnyábban mondva: nyomorogni fogtok a gyerekekkel...



Elhiszem, hogy sajnálod, de emiatt nem kell feláldoznod a saját életed.

2012. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!