Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme az érzelmeknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme az érzelmeknek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem.. Most pl. én nagyon rosszul érzem magam, mert szeretek valakit, akiről azt hittem viszont szeret, de végig a szemembe hazudott, és kihasznált. Még mindig szeretem. Miért vannak érzelmeink, ha ahhoz fájdalom is társul? Az állatoknál az egész evolúciós alapon van. A párválasztás is. Mi az előnye annak, hogy nálunk vannak érzelmek?
2013. jan. 7. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Értelem és érzelem két külön dolog. Az érzelemnek nincs értelme. Ha nem lennének érzelmek, csak értelem, akkor egy nyamvadt számítógép lennél csak. Az érzelmi hullámzás teszi érdekessé az életet. Az érzelmektől megszabadulni akarás is egyfajta érzelem, szóval kár a gőzért, úgyse fog menni.
2013. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ízetlen lenne az élet nélkülük.
2013. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen az érzelmeknek is van evolúciós alapja. Az ember közösségekben él, ez biztosítja leginkább a túlélését. Ahhoz, hogy egy tag életét fontosnak tartsd, szükség van érzelmi kötődésre is, hogy pl. összeálljatok őt megvédeni egy kardfogú tigris támadásától. Persze az sem egészséges, ha egy ilyen közösségben/csoportban örökké megmaradnak a valamilyen okból nem oda tartozó tagok (pl. ha szükségtelenül erőszakosak, és a csoport más tagjára is indokolatlanul rátámadnának), így az is szükséges, hogy idővel a kötődések elhalványuljanak, majd felbomoljanak (ebben segít az érzelmi fájdalomérzet is).
2013. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az embereknél miért alakul ki ez a közösségben élés? Értem, hogy több az esély a fentmaradásra, de sok állat él egyedül, és meg tudja védeni magát.
2013. jan. 7. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Mások a szükségleteink, testfelépítésünk. A természetben is általában a ragadozók és a nagyméretű mindenevők élnek egyedül. Nem is érnek meg túl szép kort.

Az ember eleve pl. sokkal nagyobb fejmérettel és kisebb testmérettel születik aránylag, mint bármelyik állat, a fejlődésünk is tovább tart, sokkal tovább van szükségünk védelemre.

2013. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:/ nem tetszik ez nekem :( TÚl sok a fájdalom... nem akarom érezni.
2013. jan. 7. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni kontrollálni őket. Hasznosabb, mint robot módjára reagálni a környezet változásaira.
2013. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

én ugyanabban a helyzetben vagyok mint te...

kétszer is beleszaladtam ugyanabba a hibába...kétszer hittem ugyanannak az embernek..ostoba voltam...mindenki azt mondja, hogy fogjam már fel, csak kihasznált, lépjek túl rajta...

kezdetben 2 hétig kb. csak sírni tudtam...aztán erőt vettem magamon...most mindenki azt hiszi, hogy már nem is gondolok erre az emberre, holott mindennap eszembe jut...egy csomó miért van bennem...a hiányát már feldolgoztam, de ha látnám, vagy ha újra megkeresne tudom, hogy összeomlana minden amit felépítettem...mert az agyammal felfogtam azt a sok szart amit velem tett és hogy rossz, és hogy senki nem érdemli ezt...de valamiért nem érzek, dühöt, haragot ez iránt az ember iránt...sőt szeretem...szóval én nem látom értelmét az érzelmeknek...vagyis nem értem őket...

2013. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem az erzelmeknek igen is nagy fontosaguk van es nem kene ossze keverni az osztonnel. Az allatok osztonbol cselekszenek mig az emberek kihasznalva hogy tudnak gondolkodni, a gondolkodas utjat valasszak. Attol hogy valakit sokk bantodas erte az eletbe nem azt jelenti hogy az erzelmeknek nincs ertelme. Valojaban a bantodas is esgy erzelem az mas hogy negativ. Ha mar az erzelmekrol beszelunk akkor en ket csoporta osztanam negativ es pozitiv. Mindkettonek meg van a maga szerepe. Ha boldog szeretnel lenni akkor legyel nytott es tegyel valamit erdekeben.
2014. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!