Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az elvált szülők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az elvált szülők gyermekei nehezebben boldogulnak a kapcsolatokban?

Figyelt kérdés
Vannak tapasztalatok pro/contra?

2013. febr. 8. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Nagy valószínűséggel...

Főleg, ha fiatalon, pl. nem látják a "normális" családmodellt, stb., stb., hosszú...

2013. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ASOT ***** válasza:
68%

Nem mindig, van akik épp ellenkezőleg, mert vannak akik egy alap tapasztalattal indulnak neki.

De olyan is van aki ez mély sebet hagy, és az nehézkesen indul neki.

2013. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Igen. Számszerűsíteni nem lehet, de ha megnézem a kapcsolataim, akinek elváltak a szülei, az sok mindent nem tud a kapcsolatokról, hiszen nem látta. Rosszabb esetben azt látta, hogy anyuhoz hol ez a pasi mászkált, hol az.


Nyilván nem mindenkire igaz, meg az is számít, hogy mikor váltak el a szülők, hogy utána egyedül maradt-e, aki nevelte, hogy fújt a másikra vagy normális viszonyban voltak, de általában nehezebb dolguk van a családi minta hiánya miatt.


Persze annak se jobb, ahol pl. egymás mellett éltek a szülők, vagy félárva, ideális család kevés van sajna.

2013. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
hát elvileg hamarabb rátrérnek a helyes útra .. mivel a legtöbb család amúgy is képmutató hamispéldák vagy éppen csak rossz példa ilyen alapon új lappa indúl csak rajtad múlik
2013. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ez belülről jön. Az ember szerelmes lesz, aztán az egyéniségétől meg személyiségétől függően kezel különféle helyzeteket.
2013. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem boldogulnak nehezebben. Sok szerencsétlen ember van a kapcsolatokban, mégsem mindnek váltak el a szülei - de lehet, hogy fejre ejtették kiskorában, megerőszakolták, leszívták az önbizalmát az iskolában, jobban szeret maszturbálni, mint szexelni stb, stb. Nem csak a szülői válás tudja elb*szni az embert.

Az én szüleim elváltak, amikor 6 éves voltam, apám drogozott, verte anyát, elég sok volt a kiabálás, sok mindent láttam, mégse lettem lelki sérült. Voltaképpen elég magabiztos vagyok fiúzás terén, szerettem flörtölni, amíg nem lett barátom, de sosem estem túlzásba, és 4 éve tart a kapcsolatom, nincs is semmi gondunk. Nem sokkal a válás után anyukám bepasizott, és 8 évig voltak együtt, de egyszer se tudtam apaként tekinteni a hapsira. Kicsit több az előítéletem a férfiakkal szemben, MAGAMBAN egyből lef*szozom őket, ha disznóvicceket mondanak, és a jövőmet úgy tervezem, ha esetleg egyedül maradok, fel tudjak egyedül nevelni egy gyereket, tehát ne kelljen a pasijaimra támaszkodnom anyagi téren. Ezeken kívül inkább a fiúkkal barátkozom szívesen, bár ezt sem az elvált szüleimre fognám, hanem arra, hogy a körülöttem lévő lányok hülyesége/picsogása szembeszökőbb, mint a fiúké, így nem vágyom a társaságukra 1-2 kivételével.

Szóval én azt gondolom, az embert nem csak a szülei tudják elcs*szni, hiába mondja Csernus is például. Aki erősebb típus, az fel tud dolgozni mindent, a gyengébbekben kialakul valami defekt, de az is ,,gyógyítható" egy kis önbizalomtréninggel. Ha mondanom kellene egy életszakaszt az életemből, ami hatással volt rám, az az általános iskola, ahol az ország legrosszindulatúbb nyomijaival jártam egy osztályba (,,egyest kaptál? Looooooooser!)" Szerencsére a középsuliban kivirágoztam.

2013. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az elvált szülők gyerekei annyival előrébb vannak - szerintem -, hogy jó esetben tanulnak a szüleik hibáiból, így például nem szenvednek évekig egy rossz kapcsolatban, hanem hamarabb tovább mernek lépni. Szerintem az a gyerek jár rosszabbul, aki egész gyerekkorában érzi, hogy nincs valami jól a szülei között (hidegek, kiabálnak, nem puszilják meg egymást, mert ,,a gyerek miatt" együtt maradnak).
2013. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség...én nem elvált családból származom hanem jól szituált rendes körülményű családból és még is nehezzen alakúlnak a kapcsolataim.Viszont ismerek olyat akinek enyja,apja az egész családja alkoholista volt és még is különb életet él a párkapcsolataiba mint én.Szóval ez hozzá állá és egyén függő.
2013. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!