Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, hogy egy alig huszonéves lány nincs hozzászokva ahhoz, hogy a fiúk hozzáérjenek (pl. megöleljék) vagy együtt kávézgassanak és hasonlók?

Figyelt kérdés
Volt már ilyen esetem, barátilag találkoztunk egy lánnyal, de nagyon zavarban volt. Sose volt még barátja (most olyan 20-21 éves), önbizalomhiányos, a szülei is tiltották a fiúktól gimis korában stb. Nem volt semmi különös, kávézgattunk, beszélgettünk, de végig éreztem azt, hogy zavarban van, összekucorodott a székben, lesütötte a szemét, de sokat mosolygott, ugyanakkor viszont gyakorlatilag kizárt engem a személyes teréből, és úgy vettem észre, hogy nincs hozzászokva az ilyesmihez (mármint hogy "kettesben" legyen egy fiúval, vagy hogy pl. a fiú rövid időre átölelje a vállát). Mennyire normális dolog ez így huszonévesen? Mi lehet az oka? Oké, hogy a szülei tiltották a fiúktól, de szerintem ennek a "rettegésnek"/gátlásosságnak más oka is lehet, egy felnőttet elvileg nem befolyásolhat ennyire a múltbeli szülői tiltás. Ti mit gondoltok erről?

2013. febr. 17. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem velem kávéztál? :D Én is ilyen vagyok.


Nem normális, de előfordul. Életemben először most randiztam 1 hete, hát mit ne mondjak, elég zavarban voltam én is hogy egy fiúval kettesben voltam. Pedig én is elmúltam már 20 éves.

Önbizalom hiány, zárkózottság. Ez az oka.

2013. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem oldottabb lesz, ha egyszer lesz barátja

azt viszont én sem szeretem, ha idegenek hozzám érnek, ha lehet kerülöm

2013. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nem most volt, és nem is randi volt. És egy ilyen lányhoz hogyan lehet lelkileg közelebb kerülni?

Az egyébként valószínű, hogy nyitottabb lesz, ha lesz barátja, csak az a kérdés, hogy hogyan szerez magának barátot egy ilyen lány, ha ennyire gátlásos, és esetleg nem enged magához közel senkit. Egyébként nem voltam neki teljesen idegen, előtte vagy 2-3 évig elég rendszeresen beszéltünk msn-en.

2013. febr. 17. 20:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is közre játszhat, hogy új neki a helyzet. Amikor én is először elkezdtem jobban fiúkkal foglalkozni, beszélgeti velük stb, én is zavarban voltam, mert nem tudtam mit hogyan mondjak, mi érdekelné őket, hogy ne legyek unalmas. Az is igaz, hogy ez nekem jóval fiatalabban volt. De van akinek ilyenkor jön el ez az időszak. Meg persze msn teljesen más mint a személyes találkozás. :)
2013. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

inkább verbálisan próbálj hozzá közeledni, szóban dicsérd

finoman adhatsz neki visszajelzéseket is, h neked mi okozza a nehézséget vele kapcsolatban, de akkor mondj neki valami pozitívat is, h ne vedd el az önbizalmát

2013. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azóta sajnos mintha eltávolodtunk volna egymástól, nagyon ritkán beszélünk. Személyesen pedig nem is nagyon tudnánk találkozni, elég messze lakunk egymástól. Ami plusz nehézséget okoz, hogy beleszerettem, de úgy érzem, hogy akkor elrontottam mindent, hogy biztosan unalmas voltam neki, meg hogy csalódott bennem stb. Ez az én hibám, ezt is képes voltam elrontani, mint mindent. :(

Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2013. febr. 17. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán mondd el neki mit érzel iránta.
2013. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"szülei is tiltották a fiúktól gimis korában"


Mégegy ember, akit elcsesztek a szülei.

2013. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!