Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő ez? Ez számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ever kérdése:

Elítélendő ez? Ez számít vérfertőzésnek?

Figyelt kérdés

A szüleim vér szerinti unokatestvérek. Rajtam kívül (16 éves) vagy egy fiúk is, az öcsém aki 8 éves.

Össze vannak házasodva polgárilag és templomilag is.


2009. szept. 23. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben ez társadalmilag elfogadott volt, főleg a nemesek között. (Meg is lett az eredménye, rengetek gyerek szültett fogyatékkal). Az ami már mindenkinél kiveri a biztosítékot, az a szülő-gyerek és a testvér-testvér kapcsolat. Ma már azért fura az első unokatestvérek házassága, de azért ez még nem vérfertőzés szerintem. Meg mondjuk, ha távol éltek egymástól és nem együtt nevelkedtek, mintha majdnem testvérek lennének, akkor fel lehet úgy fogni, hogy két idegen egymásba szeretett. Volt már arra példa, hogy elválasztott testvérek egymásba szerettek és később derült ki, hogy testvérek... nahh az szívás.
2009. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem rég derült ki ez az unokatestvér dolog, ugyanis anyukámat örökbe fogadták és valójában apukám anyjának a nővérének a lánya( utálok így magyarázni). A anyukámat meg akarta keresni, állítólagos bűntudat miatt, hogy elhagyta a lányát. Persze anyukám a nem vér szerinti nagyszüleimet tekinti szüleinek. A biológiai anyját, meg hát... közömbösen bánik vele( nem épp a legjobb ember-pia és ilyesmi).
2009. szept. 23. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Uh, az rideg. De ha normális vagy, akkor végülis tökmindegy.
2009. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ÍGy nyilván nem elítélendő, hiszen nem tudtak róla. Szerintem az unokatestvérek törvényesen is házasodhatnak. Szóval sem jogilag, sem erkölcsileg nem rosszak ettől, bár tény hogy kicsit kellemetlen a helyzet.
2009. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nemtudtatok róla akkor nem elítélendő. viszont nektek majd vigyázni kell, mert általában így üt ki a vérfertőzés, h nem az első leszármazott gyerekeknél, hanem az ő gyerekeiknél.
2009. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első unokatestvérek NEM házasodhatnak!!!

Második unokatestvérek is csak engedéllyel (genetikai vizsgálat után).

Más kérdés, hogy néha megteszik. A gyerekeiknek nagyjából a negyede születhet emiatt súlyos rendellenességekkel.

2009. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te nem érted? most írta, hogy össze vannak házasodva.

Hát, én el sem tudnám képzelni magam unokatesómmal:D Olyan, mint a testvérem. De persze a szüleidnél ez más. Ha nincs baj a gyerekek (a tiéd, és testvéreid) mentális egészségével, akkor nincs gond:)

2009. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lány vagy? Mert akkor lehet ismerlek! Anyu egyszer mesélt egy ilyen párról, lehet a szüleid azok:D

Szerintem senkii nem szabhatja meg a másiknak, hogy kit szeressen! Ha a szüleid, annak ellenére hogy rokonok, egymást szeretik akkor ezt el kell fogadni. Ha 2 ember szereti egymást és tiltják őket az csak bajt szül...jólvan ez így =)

2010. júl. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!