Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért most komolyan lenézhetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezért most komolyan lenézhetnek a férfiak?

Figyelt kérdés

Jogi karon nemzetközi tanulmányokat tanulok, 2 felsőfokú nyelvvizsga a feltétele, épp ezeket csinálom. Mesterszakra is szeretnék menni, mert van francia nyelven, plusz még fordító és tolmács is szeretnék lenni (ez is mesterszak).

Csomószor volt már olyan, hogy egy férfi gáznak találta, mert elvileg büfészakra járok és egy olyan lány jóval többet ér, aki valami értelmeset tanul.

Nem hinném, hogy ezért el kellene ítélni, én nagyon szeretem, vannak céljaim, tanulok rendesen, de ezért elítélni?

Nektek mi a véleményetek erről? 20L



2013. jún. 1. 19:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10-es voltam, ja és 28 éves srác vagyok.
2013. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben azért nézik le a bölcsészeket, mert nekik általában kevesebbet kell tanulni év közben leginkább (ezt kár is tagadni) és ezért is nevezik büfészaknak, valamint rengetegen elvégeznek egy bölcsész szakot, amivel nem találnak munkát, aztán meg sírnak, hogy nem kellenek sehová és ebből ered a lenéző viselkedés (egyszerű általánosítás, bár emiatt nem lehet hibáztatni senkit szerintem)
2013. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Valóban, nálunk is vannak formák, akik eléggé gázok... Nem is értem minek akarnak itt lenni. :D


Igazából nekem mindig a közös nevező számított, nem az a fajta tudás, ami egyetemen megszerezhető. Párom OKJn végzett, nehezen talál rendes munkát, de a logikája, matematikai érzéke, elektronikai tudása rendkívüli, csodálom érte. Neki a nyelvek mennek nehezen, meg az ilyen seggelős tantárgyak.

De én úgy szeretem, ahogy van, kiegészítjük egymást, mert olyan jólelkű, hogy 3 ember kitelne belőle. Nem mondom, hogy nincsenek mélypontok, de nem panaszkodhatom. :D

2013. jún. 1. 19:28
 14/18 anonim ***** válasza:
én csak azt nézem le aki fennhordja az orrát a tanulmányai miatt. én ezekre nem lennék "fel" amiket írtál pl. de nem azért írom, mintha te ilyen lennél. tőled függetlenül
2013. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát kell tanulni, nem azt mondom, azért vannak kemény időszakok, de év közben is tanulok, mert fizetősről tettek át államira, úgyhogy küzdenem kell.


Valóban sok az általánosítás, hiszen vannak felesleges szakok, sokan 0 tanulással átbukdácsolnak, de hiába van diplomájuk, nem ér semmit. De van olyan is, aki azért megy egy adott büfészakra, mert érdekli. Pl. van olyan barátnőm, akinek mindene a történelem, tudja, hogy nem ér semmit töri szakkal, de mindenképpen elvégzi, mert annyira szereti. Sajnos az általánosítások nem véletlenül alakulnak ki. :/


Nagyon nem szeretem, ha arcoskodik valaki, hogy milyen szakon van, milyen diplomája lesz, mennyi diplomája van, lenéz mást, aki nem ért el hasonlót.

De a fordítottját se szeretem. Múltkor a villamoson egy fiatal férfi a telefonpartnerével elég csúnyán ócsárolta az egyetemistákat, diplomásokat. Nincs ezzel gond, hogy ő nem végzett egyetemet, de olyan savanyú a szőlő effekt volt.


Én értékelem a szakmunkásokat is, a mezőgazdaságból élőket is, mindenkit, aki dolgozik, de az még mindig kiakaszt, ha valaki hülye és ítélkezik látatlanul. Tenni ellene nem lehet, de néha azért mérgelődök magamban.

2013. jún. 1. 19:44
 16/18 anonim ***** válasza:

Öt nyelven "beszélek", ebből kettő holt nyelv. Szerinted hányszor kaptam meg, hogy nem vagyok normális?


Én ezt szeretem, váll megvon, továbbmegyek. Ha valakinek nagyon nem tetszik, csinálhatja utánam. Ne foglalkozz ennyit mások véleményével, mert ezzel csak magadnak ártasz. Nagyon rendben van, hogy komolyan veszed a szakod és vannak céljaid.

2013. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is büfészakos vagyok (egy másik büfészak), a párom pedig villanyszerelő szakmunkás... na szerinted én mennyi oltást kaphatok? :D

Vedd őket semmibe, és legyél boldog a pároddal. Az emberek imádnak ítélkezni, meg megmondani, hogy az miért nem jó, miért kevesebb, amit éppen a másik csinál, és ez az élet minden területén így van. Sajnos.

2013. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azért kapom a fura kritikákat, mert mérnöknek tanulok. Nem egy ismerősöm megjegyezte, hogy hogy akarok így magamnak egy "egyszerű halandó párt"!?!? Csak néztem rájuk nagy bamba tekintetekkel, fogalmam sem volt hirtelen mire értették, de az évek alatt már megszoktam.


Sok srácnak ha elmondom mit tanulok és hogy elég jól haladok a diploma felé (ergo lesz is, nem csak melegedek az egyetemen), akkor hasonlóan kerek szemekkel néznek, hogy úristen az nem valami nőies.

Sokan megijednek, avagy nem akarják, hogy a barátnőjük "okosabb" legyen náluk, többet keressen stb. Ezt pláne az alacsonyabb képzettségű srácokon veszem észre. Az egyetemista srácoknál kevésbé találkoztam ilyesmivel.


Én azt veszem észre, hogy bármit tanulsz, vagy csinálsz abba bele lehet kötni és ha valaki akar, akkor bele is fog!


Nekem ez az álmom, én ezzel szeretnék foglalkozni, a rosszalló megjegyzéseken csak mosolygok, akinek nem tetszik valami, az tovább állhat, az én életem, én tudom hogyan szeretném élni! :)

2013. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!