Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy egyetlen nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy egyetlen nő sem gondol erre, mielőtt gyűlölni kezd itt valakit?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy a legtöbb kommentelő nőből heveny undort vált ki minden férfi, aki problémáit hangosan elpanaszolja itt. Különösen akkor, ha kitartóan ragaszkodik az álláspontjához és rendre negatív hangvételűek a hozzáfűznivalói.

ekkor szerintem két eset lehetséges.

1. Valóban olyan, hogy csak szereti sajnáltatni magát és valójában élvezi a helyzetet. Ez szerintem hamar észrevehető, egy-egy elejtett mondatából, megjegyzéséből.

2. Valós és komoly események állnak a lelkiállapota hátterében és ezek miatt képtelen már bármiféle pozitív gondolatra, pl. nem képes elhinni, hogy szeretheti őt lány, kedvelhetik az emberek, lehet még szép élete, karrierje, stb..., mivel a félelmei, szorongásai már eggyé váltak vele, az élete részét képezik.

A kérdés lényege az lenne, hogy a 2-est miért veszik egy kalap alá az 1.-essel?


2013. jún. 20. 23:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Nekem vannak/voltak ennél sokkal nagyobb problémáim (ha csak a férfi nemmel való interakcióimat nézzük), mégsem okádtam ide olyan kérdéseket, amikben arrogáns módon írtam sértő dolgokat az összes férfira. Attól még, hogy sok semmit nem érő tapló EMBER van (akár nő, akár férfi, mindkét nem egyedei között akad jópár ilyen sajnos), nem kellene az összesre ráhúzni. Főleg nem a specifikus tapasztalatokat, amiket ők a kis életükben tapasztaltak (ami közel sem egy reprezentatív minta).


Sajnálom, de nem leszek empatikus ilyen szánalmasan arrogáns, életképtelenül gyenge, buta emberekkel.


Azt pedig fenntartom, hogy akinek valós problémája van, és képes összetetten gondolkozni, annak szívesen segítek bármikor.

2013. jún. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"Jó példa rá, amikor valakit éveken keresztül egzecíroztattak, kutyaként bántak vele a munkahelyén vagy a családjában."


Ez például már szerintem egy valós probléma. Ha valaki ezt sírná el nekem, egész biztosan nem éreznék egy csepp ellenszenvet sem, hanem minden erőmmel próbálnék segíteni neki megtalálni a megoldást (ami nem a másik fejének a szétlövése :) ).


De ahogy ez nem ér a közelébe sem egy családtag elveszítésének, úgy az sem ér ennek a problémának a közelébe, ha valaki azért sír, mert némelyik nő nem nyalta fényesre a s*ggét.

2013. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

"Pláne ha az illető tényleg megpróbálja megoldani őket, és ennek ellenére nem sikerül, ugyanis gyakran van ilyen."


Könnyen lehet ilyen esetben-én legalábbis erre gondolok-hogy nem a megfelelő módon és megfelelő helyen próbált javítani magán az illető. Kicsit olyan ez, mintha viharban léket kap a hajó, a tengerész viszont a vitorlát kezdi el foltozgatni, pedig az olyankor részletkérdés a másik problémához képest.

2013. jún. 21. 00:18
 14/29 A kérdező kommentje:

"mert némelyik nő nem nyalta fényesre a s*ggét."


Nem erről van itt szó. Önmagában a korrekt nem-et el lehet fogadni. De sokan manapság körítéssel teszik, ami már nem kéne, tehát felesleges és nagyon tuskó dolog belerúgni az illetőbe. Ez már valós és komoly probléma.

2013. jún. 21. 00:33
 15/29 anonim ***** válasza:

"Ha valós problémája van, akkor szívesen segítek, támogatom őt. , támogatom őt."

A többi, amit írtál, nem rossz - ez a mondatod viszont az empátia teljes hiányát mutatja.

Tulajdonképpen ezt jelenti:

"Ha olyan problémája van, ami nekem is probléma, akkor szívesen segítek, támogatom őt."

Már ne haragudj: nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy neked ez kis probléma, másnak meg nagy. Pont ehhez kellene az empátia.

Van fordítva is - de az ugye nem kerül eléd, azt megoldja.


Arról már nem is beszélve, hogy ha nem segítesz abban, ami neked könnyű, akkor miben segítesz? Ami neked is nehéz, vagy nem megy? Mégis, abban mit tudsz segíteni?


Sokszor van olyan is, amit írtak: hogy összeadódnak a kudarcok. Arról nem is beszélve (ehhez is kéne empátia), hogy a férfiakat ugyanaz a kudarc általában jobban letöri, mint a nőket. Ez részben adottság, részben neveltetés miatt van így. Akit keménynek nevelnek, azt nem érheti ugye kudarc. El kell hárítania. Ha nem sikerül, az még nagyobb kudarc. Ha ráadásul segítséget is kér - akkor már fölmerülhet, hogy más hordja a tökeit, nem?

Míg egy gyenge nőnek ez nem jelent újabb csapást, hiszen mit várunk tőle? Majd valaki megoldja neki, ha őneki nem megy.


Viszont abban igazad van, hogy léteznek ilyen játszmák is.

Azon lehet ezt lemérni, hogy ha hozod a megoldást, akkor az illető ezen kezd el dolgozni, vagy pedig erre is ellenérveket keres.

2013. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"Arról már nem is beszélve, hogy ha nem segítesz abban, ami neked könnyű, akkor miben segítesz? Ami neked is nehéz, vagy nem megy? Mégis, abban mit tudsz segíteni?"


Erről jutott az eszembe a következő. Sok olyan ember van, akit dicsérnek, hogy milyen remek szakember vagy kutató xy területen. tanárként viszont pocsék!

Ez azért van, mert képtelen átérezni a nebulói helyzetét. Neki gond nélkül megy, mi az hogy másnak nem?!

Ez a gond szerintem itt is, hogy sokan olyan dolgok miatt feszítik keresztre az embereket, amik számukra ismeretlenek.

2013. jún. 21. 01:08
 17/29 anonim ***** válasza:

"A többi, amit írtál, nem rossz - ez a mondatod viszont az empátia teljes hiányát mutatja."


Jó, nem fogtad fel, amit írtam. Vannak emberek, akiket nem sajnálok, és kész. Akiknél úgy érzem, hogy a reakció (nem feltétlenül a nyafogás - az még elviselhető, de az ARROGANCIA, és az általánosítás nem) egyáltalán nincs arányban az adott dologgal. Az ilyenen pedig nem lehet normális tanácsokkal segíteni (tapasztalat), hanem inkább józanítani kell őket.


Nem csak olyanon segítek, akinek a problémája nekem is probléma, hanem aki valóban segítséget vár, és normálisan viszonyul ahhoz, akitől a segítséget várja.


Nézzétek például az alábbi két kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__ismerkedes__448..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


Hasonlítsátok össze! Ha ezek után valaki még mindig nem érti, hogy mit próbálok magyarázni, akkor feladom. :)

2013. jún. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Tökéletesen megértettem.

Arról kérdeznélek még, hogy mi a véleményed az olyan kérdésekről, ami a kettő között van? Tehát nem nőgyűlölő, de mégis komoly ellenszenvet vált ki, mert valamely kényes témát érint?

2013. jún. 21. 01:35
 19/29 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a kérdező hogyan reagál a logikus, segítő szándékú kommentekre.
2013. jún. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

és ezek miatt képtelen már bármiféle pozitív gondolatra, pl. nem képes

elhinni, hogy szeretheti őt lány, kedvelhetik az

emberek, lehet még szép élete, karrierje, stb...,

mivel a félelmei, szorongásai már eggyé váltak

vele, az élete részét képezik.


A második pont innentől megegyezik az elsővel.


Azzal meg h legyen empatikus az ember akiről leperegnek a jó tanácsok,és még a segítségnyújtót h.lyézi le. A segítség nyújtás/empátia meg nem azt jeleni h helyette oldjuk meg a problémát,hanem tanácsot adunk és megpróbálunk rávilágítani a probléma gyökerére mert ezeket mindenkinek saját maga kell hogy megoldja.

Néhányan akarva-akaratlanul nagyon félreértik a dolgokat.

A fenti 2 lehetőséget meg az választja el egymástól,hogy az a valaki hajlandó-e meg fontolni az intelmeket vagy nem.

2013. jún. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!