Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszél sokat arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért beszél sokat arról, hogy megcsalták?

Figyelt kérdés

Harminc évesek elmúltunk. Én már egyszer el is váltam, van gyermekem is a házasságból. A páromnak 10 évvel ezelőtt fiatalon volt egy 4 éves élettársi kapcsolata, ami azért ért véget, mert a hölgy megcsalta. Sokat beszél nekem róla, elmesélte mennyire szerette, mennyit dolgozott, hogy mindent megadjon neki, ő pedig megalázta, elárulta, megcsalta. Próbáltam partner lenni ebben, megbeszéltük számtalanszor. Arról is beszéltünk, hogy ez nem az ő hibája, hogy én szeretem, imádom, tisztelem, sosem aláznám meg. De valahogy mindig előjön, beszél róla, lassan már egy éve. Jó ember, törődik velünk, szeret, figyelmes, de valahogy már kezd elegem lenni abból a nőből. Sőt, már ott tartunk, hogy néha úgy érzem, hogy én azért vagyok csak neki, hogy valaki törődjön vele, szeresse, gondoskodjon róla, ő pedig él a maga kis csalódott világában. Lehetséges ilyen, hogy valaki még 10 év után sem tud megszabadulni a másik emlékétől és a megcsalás fájdalmától?

Már olyannyira zavar ez a dolog, hogy szex közben is eszembe jutott, hogy talán most is rá gondol. Már kezdek kiábrándulni belőle, pedig nagyon szeretem. Már elmondtam neki, hogy érzek, és azt válaszolta, hogy semmi okom ezeket a dolgokat gondolni, hogy ő már lezárta a múltat. Ilyenkor pár hétig nem beszél róla, majd újra kezdődik minden elölről. Nem akarom elhagyni, mert jó vele, de a múltjával teljesen kikészít.



2013. jún. 27. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt éltem át, hogy a barátnőm minden olyan helyen, ahol emlékei voltak előző kapcsolatiból, azonnal mesélni kezdte. Egy ideig nem zavart, mert természetes 30 felett, hogy vannak exek és emlékek. De zavarni kezdett, aztán talán 2 alkalommal szóltam is. Elmondtam, hogy tudok ezekről, nem is baj, ha néha szóba hozza, de ha minden alkalommal azonnal eszébe jut, akkor az azt jelenti, hogy érzelmileg még kötődik az említett exekhez.

Erre az volt a válasz, hogy nem, dehogy... Ami még igaz is lehet, csak éppen nem találta el, hogy nekem hol van az ingerküszöböm.

Elmondtam azt is, hogy én is tudnék sokkal többet beszélni exekről, nekem is nagyon sok helyről vannak emlékeim, de nem teszem, mert úgy érzem van egy határ, ami felett már neki lenne kellemetlen, ha ezekről mesélnék. Ezzel gyakorlatilag elmondtam, hogy én figyelmesebb vagyok nála.

A dolog működött. Azóta tényleg egészséges mértékben hallok csak exekről.

2013. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én is mondogattam neki, hogy nekem ez már így rosszul esik, és nekem is van múltam, mégsem mondogatom mindig. Neki meg ez a fura, hogy nem beszélek róla. Mondtam, hogy az a múlt, mögöttem van, és aki folyton hátra tekint, az nem halad előre. Úgy igazából ez sem nagyon segített.

Én megértem a csalódottságát, és biztosan nekem is pokolian fájt volna, ha pl. a volt férjemet rajta kaptam volna az ágyban egy másik nővel. Lehet meg is bolondultam volna. De nem hiszem el, hogy 10 év után ezt már nem lehet félre tenni. Elfelejteni biztosan nem, de mellőzni és a jelenre koncentrálni, nem pedig boldogtalanná tenni azt is, aki boldoggá tenné.

2013. jún. 27. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Azzal is megpróbálkoztam, hogy amikor mesélni kezdett, akkor gyorsan eltereltem a témát és én kezdtem sztorizásba exekről. Ez önmagában biztosan kevés volt, de a fentiekkel együtt már működött.
2013. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!