Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » HOMOSZ. TÉMA: Magyarországon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HOMOSZ. TÉMA: Magyarországon miért nem engedélyezett az azonos neműek házassága?

Figyelt kérdés
homofób válaszolók kíméljenek, véleményeket várok, de azt ne légyszi h milyen undorító, stb. 16l, bi

2013. aug. 4. 23:05
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
51%
Morvai Krisztinára gondolsz?:)
2013. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
26%

Eleve problémás dolog a homoszexuálisok házasságának elvi indoklása. Szerintük a házasság jelenlegi definíciója kirekesztő, és ők 'egyenlő jogokat' követelnek. Lássuk csak:

A házasság definíciója kirekesztő. Nos, valamilyen szinten az. Viszont, ha belegondolunk, egy definíció célja pont az, hogy megkülönböztesse a valóság egy részét az egésztől. Egy definíció tehát - per definitionem - kirekesztő. Ha a házasság fogalmát megváltoztatjuk, és két ember közti kapcsolatként definiáljuk, akkor is kirekesztő marad. Mindig lesznek csoportok, illetve személyek (elvégre mindenki jogát tiszteletben kell tartani!), akik a definíció további módosítását követelik majd. Ha minden személy, minden szexuális kisebbség számára elfogadhatóvá akarjuk tenni a házasság definícióját, akkor addig kell módosítanunk azt (elvégre bárki jogát kétségbe vonni bigottság), amíg már csak formai értelemben beszélhetünk definícióról. A házasság elnevezést minden társadalmi alakzatra (!), esetleg más, nem feltétlenül emberek közötti viszonyra is rá lehet sütni. Az egész intézmény értelmét vesztené így.

Egyébként következetlenség azt állítani is, hogy a homoszexuálisokat nem illetik meg ugyanazok a jogok, mint a többséget. Nos, a jogok megilletik őket (házasodhatnak, mint bárki más, szülhetnek gyereket is), csak éppen ők nem élnek ezen jogaikkal. Erről viszont nem a többségi társadalom tehet.

2013. aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Komplikato ***** válasza:
96%

Na igen, konkrétan rá. Ezért járna neked egy "kedvenc italod jól behűtve" ha lenne rá lehetőségem. :D


Nem tudom a "problémán" miért húzom fel magamat, de egyszerűen soha nem fogom elfogadni, hogy erkölcsileg fontosabb legyen valakinek a szexuális beállítottsága vagy a vallása, származása, mint az, hogy az illető lop, csal, hazudik, erőszakos állat, másokat akar bántani vagy legyilkolni. Amikor olyan osztja erkölcsből az észt, aki szerint asszony verve jó, gyerek szintén és így tovább. Szerintem ezek az emberek a világ legönzőbb arcai és erőszakosak is, valószínűleg ilyenekből összerakott túlélőcsoport irtaná ki vagy enné meg egymást először. És ilyenek akarják megmondani milyen a jó társadalom. :D


Nyilván senki nem úgy alapít családot, hogy azt várja a fia/lánya saját neméhez vonzódik, én is szeretnék majd (déd)unokákat ha megélem. De nehezen képzelem el, hogy egy egészséges erkölccsel megáldott ember kitaszítana egy barátot vagy családtagot, ha rájönne, hogy homoszexuális.


Anno volt egy osztálytársam általánosban, akit utolsó 2 évben halálra szekíroztak azzal, hogy biztos homi. Hosszú évekkel később kiderült, hogy tényleg az. Utána én 2 évtizedig filóztam rajta, ha nem csúfolják akkor is az lett volna? Ma már tudom, hogy nincs köze a két dolognak egymáshoz. De most is azt gondolom értelmesebb, értékesebb, jobb ember mint akik ezért őt szidnák. Igen tehetséges, feltörekvő arc volt. Most boldog házasságban él egy távoli, ámde értelmesebb országban.


Aztán legutóbbi munkahelyemen vettem észre, hogy ott nem nagyon titkolják a dolgozók a nem identitásukat. Így viszont eléggé érdekes véleményeket hallhattam család, házasság, gyerekvállalás témában, olyan megközelítésekből amire nyilván a legtöbbünk nem is gondolna, hiszen nem érintett az ügyben.


Lehet ez is benne van a pakliban, hogy szerintem kifejezetten ártalmas irányban haladnak ezek a dolgok nálunk. Persze mondhatnám azt is, hogy minden más is.

2013. aug. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 Komplikato ***** válasza:
94%

33-as a magyarázatoddal az a probléma, hogy nem csak a házasság lehetőségéből, de a család fogalmából is kirekesztették őket. (Mondjuk érdekes módon csak nekem tűnt fel, hogy másokat is, akik SOKKAL többen vannak. Az összes kombináció, ahol nem apa+anya házasodva neveli a gyereket, mert élettársak, mert nagyszülők, mert nagybácsi, stb. nem számít családnak.)

A lényeg az, hogy házastársaknak joguk van olyan öröklési lehetőségekre, ami más felállásban nincs. Így nézve sérülhetnek a "mindenkire vonatkozó, kivéve ..." jogok.

2013. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
67%

Az egy más kérdés. Én a homoszexuálisok házasságáról beszéltem, nem a családról.

Véleményem szerint az öröklésnek - a privát autonómia talaján állva - teljesen szabadnak, illetve - családi állapottól függetlenül - mindenkire nézve egyenlőnek kellene lennie.

2013. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
90%

Komplikato:

Egy dupla gintonicot kérnék, jól behűtve:D


Számomra sem az a mérvadó, hogy ki melyik nemhez vonzódik, egy ember értékének nem ez a fokmérője, ennek ellenére valahol önkéntelenül gusztustalannak találom a dolgot, talán a neveltetésemből fakadóan, nem tudom.


Nálunk is volt ilyenre példa, és szerintem sincs összefüggés a kettő között, pl. egy volt általános iskolai osztálytársam, akit éveken át b##gattak azzal, hogy homo, most készül eljegyezni a barátnőjét.


Itthon (főleg vidéken) nagyon el van maradva a közgondolkodás ilyen téren, egyáltalán nem toleránsak az emberek egymással, de más témákkal kapcsolatban sem.

2013. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, érdekes látni, hogy ki mit gondol! :)
2013. aug. 5. 00:56
 38/57 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes téma szerintem, de sajnos még egy csomó ember nincs felkészülve erre. Nem a melegekről beszélek itt most, hanem a nagy (vagy talán mégsem olyan nagy?) átlagról. Nem tudnák egyről a kettőre elfogadni a melegek házasságát. Még az sem helyes szerintem, hogy nem lehet megfogni a barátom kezét az utcán, de egy csajjal lehet ilyet csinálni. Az ember vagy hetero, vagy nem hetero, nem kell megbélyegezni semelyiket sem.

Elég nagy liberális egyéniség vagyok, tehát egy csomó dolgot elfogadok, és elitélem azokat, akik épp az ellenkezőt teszik/mondják. (pl. párttitkár-szindróma:)


17F/bi

2013. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
3%
Azért, mert nem illik bele a keresztény kultúrkörbe.
2013. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
79%
tiltani, hogy a pároknak ugyanolyan joguk legyen szexuális irányultságuktól függetlenül, minden, csak nem "keresztény érték".
2013. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!