Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » HOMOSZ. TÉMA: Magyarországon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HOMOSZ. TÉMA: Magyarországon miért nem engedélyezett az azonos neműek házassága?

Figyelt kérdés
homofób válaszolók kíméljenek, véleményeket várok, de azt ne légyszi h milyen undorító, stb. 16l, bi

2013. aug. 4. 23:05
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
29%
Vicces, hogy a formális logika alapján levezetett gondolatmenetemet lepontozzák, csak mert nem korrekt politikailag a konklúzió. :)
2013. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
57%

"tiltani, hogy a pároknak ugyanolyan joguk legyen szexuális irányultságuktól függetlenül, minden, csak nem "keresztény érték"."


Na ez azért szerintem eléggé diszkrimináló hozzászólás volt. Miért nem lehet elfogadni minket úgy, ahogy vagyunk? Ha már a kereszténységnél tartunk, kedves válaszoló:

-szoktad tartani a böjtöt húsvét előtt?

-a Biblia nem nyilatkozik arról, hogy a homoszexualitás nagyon nagy bűn lenne.

-a Biblia tartalmazza ezt a részt: ",A körülmetéletlen férfi pedig, aki nem metéli körül az ő férfitestének bőrét, az ilyen férfi kivágattatik, mert felbontotta az én szövetségemet." Miért nem vagy körülmetélt, ha benne van Bibliában? Valamint az a másik kérdésem, hogy a homoszexualitást miért állapítod meg nagyobb bűnknt, mint az előbőr megtartását?


A válaszolj mihamarabb hozzászólásként.

2013. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
3%

Lehet azért mert akkor valóban örökbe tudnának fogadni, családot alapítani, stb és akkor alapjában rengne meg a társadalom, melynek alapja a család, ami áll egy nőből egy férfiból és a gyerekekből. Meg ugye így szaporodik a társadalom (a család által), és a melegek nem tudnak szaporodni! A béranyaságot és a nőknél való mesterséges beültetéseket hanyagoljuk, a béranyaság amúgy sem megengedett hazánkban.

és a definíció szerint is a házasság egy férfi és egy nő közötti kötelék, szóval már ez önmagában kizárja a melegek házasságát.

2013. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
95%
Már amúgy is elég sokan vagyunk a földön. Akkor mi van, ha egy családdal kevesebben vagyunk? Miért engedik a vega életmódot, vagy a dohányzást, ha nem egészséges az orvosok szerint? Egy nő vállalhat több gyermeket is. Nem ezen a néhány melegen múlik.
2013. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
97%
Érdekesek a válaszok. Leszbikus lány vagyok, nemrég vállaltam fel. Azelőtt pasikkal is voltam, de egyszerűen sosem voltam igazán boldog, mindig hiányzott valami. 6 hónapja ismertem és szerettem meg a barátnőmet. Eddig életem legjobb időszaka volt ez a 6 hónap és vele szerintem csak jobb lesz a jövő is. :) A szüleim magas iskolai végzettségű emberek, de mégsem toleránsak. Ők is folyton a Pridedal argumentálnak és hogy undorítóak vagyunk, stb. Meg hogy nincsenek értékeink. Én katolikus értékek szerint nevelkedtem és csak azért, mert egy nőben találtam meg életem párját, ez nem fog változni. Továbbra is betartom a böjtöket, eljárok a templomba és hiszek Istenben. Igen, szeretnék összeházasodni a barátnőmmel majd, de ha ez nem lehetséges Magyarországon, akkor megoldjuk úgy, hogy Amsterdamban lesz az esküvőnk. Engem ez sem zavar. És nem értem, hogy az erkölcs miért függ össze azzal, hogy melyik nemhez vonzódik valaki? Nekem az erkölcstelen ember az, aki lop, bántja a másikat, hazudik, kárt okoz másoknak, nem őszinte, átgázol másokon, stb. Az, hogy kivel jár, vagy él együtt, az nem számít ide, Legalábbis szerintem. Ami pedig a gyerekeket illeti, nálunk biztosan kötekedne a többi gyerek, mert a szülők nem magyaráznak meg nekik kb. semmit és átveszik az ő viselkedésüket. Van 2 meleg férfi ismerősöm, 4 fiút nevelnek. A fiúkat egyszer sem érte támadás, vagy bármi, mert mindenki normálisan kezeli a dolgot. Egy kicsit nyitottabb és toleránsabb országról van szó. Ami pedig a Prideot illeti, én nem voltam még soha, meg annyira nem is vonz, de nem értem, hogy miért kell pár idióta alapján az egész meleg társadalmat hibásan megítélni...
2013. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

@ 43/46 Időpont ma 12:14


mielőtt agyvérzést kapsz a hisztérikus kirohanásod után, fuss neki a mondatomnak még egyszer.

2013. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

Nem kapok agyvérzést ennyitől :)

A kereszténység szempontját figyelembe véve miért nem metélik magukat körül a hívők? Pedig benne van a bibliában.

Ennek fuss neki mégegyszer.

2013. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
mert az nem Jézusi parancs, hanem zsidó törvény. de semmi köze ahhoz, amit én írtam.
2013. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
91%
[link] én csak ennyit tudok hozzátenni.
2013. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
2%

Mert a hazassag vallasi dolog - nem pedig politikiai! Es nem is szabadna keverni a kettot!!!


A papa azt mondja hogy nem akkor nem es kesz!

Olvasd el a Bibliat.


Nem vagyok hithu kereszteny, csak nem szeretem amikor keverik a szezont a fazonnal. Ez egy vallas. Nem toleraljak az egynemuek kapcsolatat. Kesz. Ennyi.


Ha a politikai vezetes ugy dont -vagy mar dontott?- akkor reszemrol lehetnek elettarsak papiron...


Mellekesen felhaborito hogy 16 eves kis tini letedre mar jol tudod hogy bi vagy!!! Netan szexeltel mar fiuval es lannyal is? Komolyan felmaszom egyszer ettol az egesztol a plafonra! Milyen szulok azok akik ezt engedik?! Micsoda egy elcsszett generacio...

Ahelyett hogy meg bicikliznel a haverokkal a faluban...


Nah kileptem... Eleg ez nekem. Csak remenykedni tudok hogy nem lesz ilyen a gyerekem- marmint nem biszex- mondjuk annak is orulnek ha nem lenne az- hanem olyan valaki aki 16 evesen ilyen jol tudja hogy bi...


es meg oreg se vagyok annyira...

22/N


Ui.: meg ha reprezentativ mintat szeretnel akkor turd el hogy homofobok is irnak!!! Tudod mindenkinek lehet sajat velemenye- ezt torveny nem tiltja! Mellekesen hasonlo tiltasokkal te nem fogsz atfogo kepet kapni a kerdesedrol. De nah meg elvakult gyerek vagy akivel sanszonls hogy nem lehet ertelmisegi vitat folytatni mert az ervekre tamadassal valaszolna es nem megcafolna az en allitasom es ervelne a sajatja mellett... Mondjuk a vallassal nagyon nem tudsz mit vitazni. Szezont a fazonnal ne keverjuk ennyi. Ez nem politikai dolog hogy a buzak hazasodhatnak-e vagy sem.

2013. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!