Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az őszinteség jó a szerelemben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az őszinteség jó a szerelemben vagy van, hogy hátrány olykor?

Figyelt kérdés
Amúgy kinek lenne majd kedve türelme elolvasni a gondolataimat, amit ezen oldalon megtapasztaltam az évek alatt?
2013. szept. 29. 20:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem hátrány.
2013. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Az őszinteség sosem hátrány.


Én szívesen elolvasom.

2013. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Előny:)
2013. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Dehogy hátrány. Nem lennék együtt olyannal aki nem őszinte.
2013. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
vajon kik olvasták el az alkérdést?
2013. szept. 29. 20:53
 6/26 anonim ***** válasza:
Én, és válaszoltam is rá. Elolvashatom ?
2013. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

3 év alatt én is sokat tapasztaltam itt..

A kérdésre válaszolva, olykor hátrány.

Főleg ha ellened fordítják az őszinteséged..

2013. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább előny, mintsem hátrány. Persze adott élethelyzetben, lehet, hogy hátránynak érzed, ha őszinte hozzád a párod, mert éppen szakítást eredményez vagy bármi, de hosszútávon szerintem jobb az őszinteség, hiszen így nem kell hazugságban élned.


Én sajnos mindkettőt megtapasztaltam már. Amikor kegyetlenül őszinték voltak velem, nagyon rosszul éreztem magam, és úgy éreztem ez a világ legrosszabb dolga, ha valaki őszinte. Nagyon sokáig tartott, mire összeszedtem magam, mert hatalmasat csalódtam a volt barátomban. Viszont idővel rájöttem, hogy összességében jót tett velem, hiszen - eltekintve attól, hogy sokáig szenvedtem miatta - legalább őszinteségben élhettem.

2013. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az őszinteség minden esetben jó, ha nem is jár egyértelműen előnyökkel.


Én elolvasnám, bár nem tudom, hogy ezt milyen formában akarod megmutatni.

2013. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Egy internetes kérdés-válasz oldal eredeti funkciója az lenne, hogy azokat a kérdéseket, melyeket személyesen nem merünk feltenni mert kellemetlennek, nevetségesnek, komolytalannak gondolnánk, ilyen webolalakon bátran feltehessünk. Több éves gyakoris tevékenységem során rengeteg emberrel beszéltem már, mindamellett, hogy megannyi kérdésre válaszoltam, és igen sok kérdést tettem fel magam is.

Az embert minden nap éri meglepetés, azt hiszem ezen a weboldalon a sok ismétlődő kérdés és válasz mellett sincs olyan, hogy nincs új a nap alatt.

Az oldalon eltöltött idő, jó néhány értelmetlen, haszontalan kérdés és válasz mellett egy valami maradt meg bennem: mérhetetlen rosszindulat és előítéletek. Megannyi emberrel próbáltam beszélgetést kezdeményezni, a legtöbb ember mintha érzelmileg zsákutcában tengődne, antikommunikatív lenne, melyek a leveleimre küldött válaszokból rendre kitűnni látszottak. Rendben, értem, hogy egy internetes névtelen oldalon, ahol az arcunkat nem kell felvállalni, miért is törnénk magunkat azon, hogy értelmes, kerek egész gondolatokat fogalmazzunk meg, de valahol elgondolkodtatott az a tény, hogy nagyon sokan egyáltalán nem törik magukat a kommunikáció létrejöttén, fennmaradásán. De akkor mire is szolgál az oldal? - tehetnénk fel a költői kérdést. Olyan érzése támad az embernek, mint ha egy szénbányász lenne, akinek minden egyes darab szénért izzasztó munkát kellene végeznie. A szén sem szólal meg, ehelyett mereven tartja magát. A szén igen sok ember ezen az oldalon. De ne menjünk bele a filozofálgatásba, hiszen semmi értelme nem lenne fantom emberekről gondolkodni. Ennek ellenére azt érzem, valahol el kell ezen gondolkodni minden embernek, aki aktív odafent.

Elképesztő, hogy sokan mit megengednek maguknak az oldalon. Már ami a viselkedést illeti.


Nézzük meg csokorba szedve az általam tapasztalt viselkedéseket:


-A komoly kérdésekre értelmetlen, egy szavas, tőmondatos válaszadók tábora.

-A mindennap/minden héten ugyanazt megkérdezők tábora, akik vagy az előzőek miatt teszik fel ismételten a kérdést (ha így van, akkor jogosan) vagy amiatt, mert nem kaptak elég véleményt (utóbbi kicsit fárasztó).

-A trollok, akik semmilyen formában nem veszik komolyan a saját és mások kérdéseit, egyetlen céljuk az OFFOLÁS. A közösség szétbomlasztása. Már ha egyáltalán van itt igazi közösség (s nem csak sorstársi összekovácsolódottság).

-Azok az emberek, akik névvel ellátott felhasználókra/önmagát esetleg képpel vagy bármi mással felvállalni merő emberekre specializálódva rombolják a hangulatot/szítanak/akadályoskodnak az oldal userei között.

-A megmondóemberek, akik erőltetett kommentjeikkel traktálják az olvasót, aki emiatt már nem is szívesen válaszol, mert jogosan tart attól, hogy elveszik az érdemi információ a sok mindent tudok ember miatt.

-A fizetett lepontozók, akiknek teljesen mindegy, hogy mit válaszol valaki, ha az ő gondolatmenetükkel nem azonos, rögtön ugrik a százalék. Megfigyelhető a kérdéseknél a válaszok tekintetében, hogy általában az egyszerűbb, tanulatlanabb emberek azok, akik gondolkodás nélkül lepontoznak másokat, csak mert mást írtak, mint amit a kulturáltabb, szalonképesebb megválaszoló. Ezeknél az embereknél megfigyelhető az is, bár hatalmas egyéniségeknek gondolják magukat és hangoztatják egyéni látásmódjukat, kiderül, hogy az nagyon is tükrözi a globális társadalmi tendenciákat.


Csak egyetlen példa a megannyi ezer közül (egy kérdés alapján)


Szerintetek elítélendő-e az, ha valaki csak a szexkapcsolatok híve?


Jó magam is azt válaszoltam, hogy szerintem hosszútávon igen, mert az illető nem óhajt biztos érzelmi talajt teremteni a lába alá, nem óhajt elköteleződni és végső soron emiatt érzelmileg magára maradhat majd később.


Ijesztő, hogy egyből lepontoztak, csak mert őszinte mertem lenni. Igaz a további válaszadók, akik nem ítélték el a csak szexkapcsolatok hívőit, maguk is őszinték, de két őszinte, ám bár más értékrendet felsorakoztató véleményt miért kell ilyen szinten megkülönböztetni? Engem lepontoztak 35%-os hasznosságra, míg a többség egymást felpontozta, akik szerint nem elítélendő. Ezzel nem is lenne gond, ám sokszor elmarad a hideg érvelés, hogy miért pontoznak le.


Persze ilyenkor mások mondhatják: miért agyalunk ezen ennyit? Miért veszed a szívedre? Aki kicsit is érzékenyebb az emberek szavára és alapvetően bizonytalanabb az élet érzelmi aspektusában, rögtön magában kezdheti el keresni a hibát és a kirekesztettség érzését miszerint, ő gondolkodik-e rosszul? Ő az, aki túlságosan különc? Vagy ő az erkölcscsősz? A normális értékrendet képviselő ember?

Persze most feltehetnénk: mi a normális? Szerintem a normális az, ami nem sért meg másokat. Tegyük fel, két FÜGGETLEN ember megbeszéli egymással, hogy csak szexkapcsolatban találkoznak egymással. Ez szerintem is normális, mert nem bántanak meg vele senki mást. Azonban, ha mindez úgy történik, hogy egy harmadik ember is szerepel a történetben, akkor az szerintem nem normális, mert valaki sérül benne. De ne sarkosítsuk ki a szexualitásra az írást!


Az emberek a saját hitük szerint élnek, cselekednek és ritka az, amikor foglalkozunk azzal, hogy tetteinknek, szavainknak miféle következményei lehetnek. Mégha csak egy internetes oldalon is tevékenykedünk. Ez tökéletesen megmutatkozik a weboldalon is. Hiszen anonim, mi értelme lenne hazudni egy olyan válaszban, hogy "én nem tartom elítélendőnek, mert amúgy is jó és nem foglalkozom a lány pasijával, hogy ez neki rosszul esik. A lány döntése, nem az enyém, hogy szexkapcsolatba lépett velem". Valóban az ő döntése. De megannyi válaszban észrevettem, sok ember mintha automatikusan, zsigerből le akarná rázni magáról a felelősség érzését. Valódi személyiségjegybeli visszatükröződés ez, vagy csak szórakozásból ír ilyet?

Hiszen megannyi válaszban észrevehető az az elv, miszerint "Én kapjak, nekem jó legyen, én irántam érdeklődjön, hódítsa meg a szívemet, elégítse ki a vágyamat", - és onnantól kezdve, aki nem ért ezzel egyet, bőszen kapja a piros kezecskét.


Visszatérve egy gondolat erejéig a hazugságokra: megteszik sokan ezen anonim oldalon. De ennek is több oka lehet: van, aki a fentebb említett szórakozásból, időtöltésből hazudik, vannak bizony olyanok is, akik fura lesz - rá vannak kényszerülve mások "jóindulata miatt". Ilyen emberrel is találkoztam már a honlapon. Nem nevezem néven, de amikor lebukott megkérdeztem, miért tette: "Kikezdtek, muszáj volt hazudnom, mert sokan már zsigerből elutasítottak, ha meglátták a nevemet."

Más nap története az, hogy miután elbeszélgettem az illetővel, teljesen más kép alakult ki bennem arról, mint akinek azok az emberek mondták, akik napi 6-7 órát is képesek az oldalon eltölteni.


Summa summarum, egy névtelen internetes oldal is tökéletesen képes megmutatni a mai társadalom mentális, lelki, szellemi állapotát, ahol nem számít mi a másik története, ahol nem számít, mit érez a másik ember, miért lett olyan, amilyen, mert csak karakterek vannak, végeláthatatlan karakterek melyekben ott rejtőzik a szólásszabadság kellemes érzése és gyakorta fellelhető az, hogy a válaszadó mindent tudó, mindenhez értő, mindenki személyiségét, motivációját ismerő, könnyed és érzelemmentes szóhasználattal élő -"ugyan már, ne vedd komolyan, hiszen senki sem veszi." ember.

Már értem.

De igen, vannak, akik komolyan veszik. Vannak még ilyen emberek, akik nem másokon verik le saját megnyomorodott életük tragédiáit és kudarcait. Ők jó szívvel, segítőkészséggel érkeznek ide. S nem csak ide.

2013. szept. 29. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!