Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A világot tényleg csak ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A világot tényleg csak ez a két dolog, a pénz és a szex mozgatja? Szinte mindent csak ösztönből és a vágyak teljesítéséért és a másik nem vonzalmáért teszük? Az ösztön a legfontosabb?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 11:21
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
29-es mert nem volt boldog pedig mindene meg volt. Pont erről van szó. Ez nem anyagi kérdés. Nyilván nem volt meg a lelki egyensúlya és ezért érezte úgy ha több pénze lesz akkor jobb lesz. Valójában nem anyagi próbláméja volt ha nem lelki csak ezt nem tudta.
2013. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Az etiópok szerinted boldogak?"


Ha azt hiszed, hogy a gazdagabb országokban boldogabbak az emberek, hatalmasat tévedsz.


"Az embernek mindig több kell..."


Valójában ez egy gyerekes viselkedés. Aki megtapasztalta, hogy mi igazán fontos az nem ilyen.


"...ha az is megvan, még többet és ezért boldogtalan az ember, mert mindent nem érhet el. "


Tehát kodolva van, hogy csak is boldogtalan lehetsz? Szar lehet! Tanulj tőlem.


"Biztosan minden gazdag boldogtalan. De sajnálom Bill Gates-t, Soros Györgyöt és a többit."


Hiába forgatod ki amit mondok. Attól nem lesz igazad.


"Jung csak egy..."


Sokkal okosabb emberek voltak nálunk. Szerintem okosabb embertől tanulni nem szégyen és nagyon is előnyős lehet.

Javaslom neked is, hogy olvas sokat és tágítsd a látóhatárod. Nem baj, ha megtapasztalod, hogy egy dolgot több kontextusból is meg lehet közelíteni.


"Miért van az hogy szinte minden ember jár pszichológushoz, de mégsem változik senki? "


Ez egyszerűen nem igaz. Én nagyon sokat változtam, megértettem mik azok a hibás beidegződésék, komplexusok, frusztrációk amit a környezetemnek, szüleimnek köszönhetek. Ha ezt valakinek sikerül tudatosítania magában (nagyon kevés ember) Az hatalmas lépést tett előre, hogy kiegyensúlyozottabb, boldogabb ember legyen. Képes legyen normálisan viszonyulni a többi emberhez és akár anyagilag is sikeresebb legyen. Ehhez nagy segítség az álomfejtés, mert segít megérteni a személyes tudattalanunkat, mivel az álmaink az elménkből származnak. Az álomfejtésnek semmi köze az ezotériához, Jung és Freud is alkalmazta és értek el valódi eredményeket. Nekem alapvetően változott meg a szemlélet módom, magamról, a többi emberről, a világról az élthez való hozzáállásról. Úgy érzem értékesebb dolog ez, mintha sok pénzt kerestem volna. Megtaláltam az igazi önmagam. Nem a külvilág által szuggerált torz ideákat hajszolom, mint te, mert tökéletesen önmagam vagyok. Ha valaki eddig eljut a többi is jönni fog magától.


"Kérlek, fuss neki újra és válaszold meg ezt a kérdésem:"


Ez egy ostoba kérdés. Megmutatja a kérdező értelmi szintjét. Az ember közösségekben/törzsekben élt év milliókig ahol a kölcsönös segítség nyújtás érvényesült. Azért van benne az ösztöneinkben, hogy segítsünk másokon. Valaki tud halat fogni, valaki kőbaltát készíteni. Segítenek egymáson. Ha valaki beteg azon is segítenek, ha van elég élelem. Bizonyíthatóan volt ilyen az ősembereknél is. Vannak olyan gazdag emberek, akik segítenek a szerencsétleneken és nem azokra gondolok akik képmutatásból csinálják. Ez is az emberi természet része, nem csak az önzőségre való hajlam. Azért van ez, mert egy ember se képes egyedül életben maradni, csak csoportba. Az meg csakúgy tud működni ha egymást segítik.


"Ez ellentmondana a természet törvényének, mi szerint az erős él, a gyenge elpusztul."


Meglehetősen elavult nézeteid vannak az evolúcióról.

Nem az erősebb hanem a jobb alkalmazkodó. Régen az emberi csoportok versengtek egymással. Ma már inkább a különböző társadalmi, gazdasági modellek. Persze van verseny a munkaerő piacon is de ez a verseny, frusztrált, depis, agyonhajszolt embereket termel ki. Pont azért mert nem ez a normális, emberi viselkedés. Azért nem képesek boldogak lenni sok pénzt keresve se.


"Még egyszer mondom: Ne olvass olyan sokat, üres lesz tőle az agyad."


Brávó! Látom te tartod magad ehhez.

2013. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

hungaryan. válasza


A fanatikust nem lehet meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani.

Kettőnk közül nem én vagyok a fanatikus. Ha valaki csak annyit tud egy kérdésre válaszolni hogy ez gyerekes vagy butaság, de azt nem tudja megmondani hogy miért, az egy ostoba.


Le is zártam a beszélgetésünket. Te egy sötét fanatikus vagy. Nem sajnállak érte, ezt érdemled.


Azért annyit még hozzátennék hogy Jung elbújhat mellettem.

2013. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
lol
2013. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!