Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak! Ti tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, férfiak! Ti tényleg ennyire lenézitek, megvetitek a roma/félroma lányokat?

Figyelt kérdés

Mert sokszor látom itt, hogy elég rossz véleménnyel vagytok a roma lányokról, legalább is azt írjátok (persze nem mindenki, nem akarok általánosítani), hogy nem járnátok velük. Ez engem elég rosszul érint, mert én is félroma vagyok és ezáltal azt az érzést keltitek bennem, hogy én alacsonyabbrendű és értéktelenebb vagyok, mint egy magyar lány. Pedig én annyit küzdöttem azért, hogy elfogadjanak, megbecsüljönek az

emberek, főiskolát végeztem, igyekszem megállni a helyem a munkahelyemen. Ezenkívül a családom is példás életet él, soha nem bántunk meg senkit, nincsenek konfliktusaink senkivel, becsületesen, rendezett körülmények között élünk. És nincsen semmiféle roma szokàsunk. De ahogy itt egyesek nyilatkoznak, valószínű, hogy sosem fogok annyit érni és sosem leszek egyenértékű egy nem roma lánnyal. Pedig olyan szimpatikusak voltak itt egyesek a hozzászólásaik alapján, sajnálom, hogy ekkorát kellett csalódnom bennük.

A másik dolog meg az, hogy szerintetek ilyenkor minek kellene vallanom magam, melyik részem tagadjam meg, hisz éppen annyira vagyok magyar mint roma. Csak ezt az emberek egy része elfelejti és bele se gondol, hogy mi milyen nehezen dolgozzuk fel ezt, mert néha úgy érezzük sehová sem tartozunk igazán.


2013. nov. 27. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom veled :)
2013. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Az egész talán a néped miatt van? Nap mint nap tapasztalják az emberek a rosszat tőlük, köztük én is, gyerekkorom igen csak megsanyargatták és nem csak az enyémet. Így tapasztalatainkra támaszkodva kerüljük őket, nem is akarjuk megismerni. Amikor leszólom őket, szidom őket persze tudom hogy vannak kivételek de igazából nem érdekel. Minek próbálkozzak nyitni feléjük ha nincs rá szükségem hisz kereshetek a "sajátjaim" közül.
2013. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Ne vedd a szívedre! Aki itt ilyeneket írogat, az nem is érdemelne meg egy ilyen lányt, mint amilyen a leírásod alapján te vagy.
2013. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A cigányság a rossz megítélést többségében magának köszönheti. Azonkívül pedig rendszerváltás óta milliárdokat költöttek roma felzárkóztatási programokra, láthatjuk mi az eredmény...
2013. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát én szoktam igen csak szépeket látni közülük , bár barátnőnek valószínűleg nem kellene.


20f

2013. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt több hozzád hasonló,normális életet/normális családban élő barátnőm,semmi gondom ezzel.
2013. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Még, ha nekem meg is tetszene egy roma/félroma lány és úgy nézne ki a dolog összejövünk, akkor is ismerem annyira a családomat, hogy soha nem fogadnák el. A családi békesség érdekében pedig inkább hagynám, jobb ez így mindenkinek.
2013. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

2 dolog van (legalábbis szerintem):


1.: ugye a romákkal szemben lévő előítéletek. Nem részletezném, biztos tudod miről beszélek. Sajnos a (valljuk be kevesebb) normális romákkal kapcsolatban ez épp úgy megvan, mint kevésbé szocializálódott társaikkal szemben.

2.: a legendás "majd ha otthagyod jönnek a tesók és levadásznak" történet. Nem tudom ez mennyire valós, én még nem jártam így.


Nekem volt már félig roma barátnőm és roma is. Pont olyan Nők, mint bármelyik másik. Nem attól jobb vagy rosszabb, mert roma vagy magyar, hanem a jellemétől, a viselkedésétől. Ha Te nem vagy a 'klasszikus' cigánylány kategória, akinek 17 évesen 2 gyereke van és a 3.-at várja, akkor nem hiszem hogy aggódnod kellene bármi miatt.

És szerintem ne is akarj bizonyítani, mert aztán csak túlkompenzálsz.

2013. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Én személy szerint nem járnék roma lánnyal, teljesen biztos.

A családom sem fogadná el, és meg is van a véleményem róluk..

Tisztelet a kivételnek, és Neked is! :)

2013. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha normális, akkor nincs vele semmi baj. Csak sajnos ez a kisebbség. A többség "putriscigány", aki semmit nem akar tenni se önmagáért, se a családjáért, csak ingyen vár mindent. Egyébként viszont a falunkban is vannak olyan cigány ismerőseink (bocs, nem sértésből írom, de én a "roma" kifejezést amolyan álliberális szónak tartom, ami csak arra jó, hogy homokba dugják páran a fejüket, és azt hiszik, hogy ha nem írjuk le/mondjuk ki a "cigány" szót, akkor nincs semmilyen probléma), akik becsületesebbek, mint sok magyar, és őket inkább hagynám egyedül a házunkban, mint némelyik magyart. Minden tiszteletem a tiéd, hogy vállalod önmagad, hogy teszel önmagadért, több hozzád hasonló ember kellene, aki példát mutathatna. (Igaz, aki nem akar beilleszkedni, az soha nem is fog.) Tudom, hogy neked/nektek többet kell tenned/tennetek az elfogadásért, de szerintem ne görcsölj rá, aki akar, az így is el fog fogadni.
2013. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!