Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak! Ti tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, férfiak! Ti tényleg ennyire lenézitek, megvetitek a roma/félroma lányokat?

Figyelt kérdés

Mert sokszor látom itt, hogy elég rossz véleménnyel vagytok a roma lányokról, legalább is azt írjátok (persze nem mindenki, nem akarok általánosítani), hogy nem járnátok velük. Ez engem elég rosszul érint, mert én is félroma vagyok és ezáltal azt az érzést keltitek bennem, hogy én alacsonyabbrendű és értéktelenebb vagyok, mint egy magyar lány. Pedig én annyit küzdöttem azért, hogy elfogadjanak, megbecsüljönek az

emberek, főiskolát végeztem, igyekszem megállni a helyem a munkahelyemen. Ezenkívül a családom is példás életet él, soha nem bántunk meg senkit, nincsenek konfliktusaink senkivel, becsületesen, rendezett körülmények között élünk. És nincsen semmiféle roma szokàsunk. De ahogy itt egyesek nyilatkoznak, valószínű, hogy sosem fogok annyit érni és sosem leszek egyenértékű egy nem roma lánnyal. Pedig olyan szimpatikusak voltak itt egyesek a hozzászólásaik alapján, sajnálom, hogy ekkorát kellett csalódnom bennük.

A másik dolog meg az, hogy szerintetek ilyenkor minek kellene vallanom magam, melyik részem tagadjam meg, hisz éppen annyira vagyok magyar mint roma. Csak ezt az emberek egy része elfelejti és bele se gondol, hogy mi milyen nehezen dolgozzuk fel ezt, mert néha úgy érezzük sehová sem tartozunk igazán.


2013. nov. 27. 22:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az olyanokkal mint te, nincs semmi baj, a környezetemben sem nézi le őket senki, ha normális, normális helyről jött akkor ugyanolyanok mint mi. Viszont ez az a bizonyos 1%. Szerintem te is tudod, hogy a többi, undorító, utolsó, r**hadék egy állatfajta. Azt a fajtát bizony lenézem, megvetem és el is kerülöm jó messzire. Szerintem ezt te is megérted.
2013. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha ez gond, akkor nem a konkrét nő miatt, hanem a nő családja miatt. Sajnos az adott nőt a tágabb környezetével együtt kell szemlélni, mielőtt az ember belemegy bármibe is. A rokonság elcseszhet mindent. Észnél kell lenni.
2013. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Még valami kérdező, amit te leírtál ugyanaz elmondható a cigányságra is, sőt ők még sokkal kevésbé szoktak toleránsak ilyen téren, ha egy cigány lány magyar fiút vinne haza. Szóval a cigányság is ugyanúgy lenézi a magyarokat mint fordítva, sőt talán jobban.
2013. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tudod ha valaki romák között nő fel, mint én, akkor annak kialakul egy véleménye róluk, mert igencsak sokat látott belőlük. Tudja milyenek, miket csinálnak... Hidd el voltak olyan élményeim, amiket szerintem gyereknek nem igazán kéne átélnie. Láttam én roma nőket, inkább nem kérek belőlük. Volt olyan amelyik kívülről normálisnak tűnt, lehetett vele beszélgetni, okos csaj volt, de a személyisége és a dolgokhoz való hozzáállása...


Tudod az a gond, hogy nagyon kevés olyan van, aki tényleg képes felülkerekedni a származásán. Én elhiszem, hogy te csalódtál az emberekben, csak az a gond, hogy ők jóval többször csalódtak bennetek. Arról viszont nem mi tehetünk, hogy sehol nem tekintenek úgy rátok, mintha oda tartozóak lennétek. Eleget tett a cigányság azért, hogy ezt elérjék. A szüleim meg a nagyszüleim még emlékeznek azokra az időkre, mikor semmi gond nem volt a romákkal, de én ilyenről már sajnos nem tudnék mesélni... Sőt csak az ellenkezőjét ismerem.


Volt egy nagyon jó cigány barátunk, aki tényleg egyáltalán nem volt olyan, mint a többség. Rengeteg játszottunk együtt, soha nem vert át, nem balhézott, sőt lenézte a tipikus idióta cigányokat. Eltelt pár év, külön suliba kerültünk, megismerkedett pár másik cigánnyal és 2-3 év alatt 180 fokot fordult...

2013. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki a romákra gondol, "úgy", az biztos nem az olyanokra mint te.


Valld magad romának, nem kell megtagadnod.


Ne az ezen az oldalon olvasottakból indulj, rengeteg itt a frusztált ember.

Semmivel nem vagy se kevesebb, se több, mint egy magyar, kínai, német, akármilyen ember.


A munkahelyeden nyilván elismernek, ha jól dolgozol.

Szerintem ne itt kérdezgess,hanem éld az életed.


Csak megjegyzem, egyetemen nekem volt egy roma tanárom :)

2013. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
egyik barátom rasszista olyan közepesen,és összejött egy cigány csajjal..na erre kommentelj nekem valamit.
2013. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

És még annyit, hogy sokáig tanultam zongorázni, szintén roma volt a tanár.

Egyszer volt egy roma kollégám, nagyon jól dolgozott, mert bizonyítani akart, hogy ő "nem olyan".


Persze vannak rossz tapasztalataim is. 2x törtek be a régebbi lakásomba, mindkét alkalommal romák.


De minden "fehér ember" sem jó alapból, köztük is sok bűnöző van. SZóval nem általánosítani kell.


"De ahogy itt egyesek nyilatkoznak, valószínű, hogy sosem fogok annyit érni és sosem leszek egyenértékű egy nem roma lánnyal."


EZ nem feltétlenül igaz, ne erről az oldalról indulj ki. FOglalkozz magaddal.

2013. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

16-os hát gratulálok neki, látod nem tudhatja az ember, hogy mit hoz az élet. :)


Köszönöm az őszinte hozzászólásokat.

2013. nov. 27. 22:44
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudod nagyon jól, hogy kikre gondolnak az ilyen válasszal, és én sem szívlelem őket, elég sok kapcsolatom van velük. De nekem is vannak olyan roma ismerőseim, akik tényleg rendesek, tiszták....mint egy átlag ember, azokkal semmi bajom nincs, sőt! Még járnék is roma lánnyal.
2013. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!